Zapovězenci

  • Autor: Blesk
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Hermiona, Severus, Harry, Ron, Remus
  • Rating: 12+
  • Slash: ne
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 86
  • Shrnutí: "Zapovězený les je zakázaný pro všechny, kteří nechtějí zemřít velmi bolestivou smrtí."Ano, o tom vědí všichni... ale co když se pro studenty stane Les jediným možným útočištěm? Dokáže se profesor Snape sžít s nenáviděnými studenty? A dokážou ho oni přijmout?
  • Klíčová slova: HG-SS, dobrodružství

Hodnocení čtenářů:

lia:
“...”
kattyV:
“Pěkné, svižné. Nejvíce se mi líbily části v zapovězeném lese. Zvláštním způsobem mi to připomnělo seriál Lost. Byla tam spousta zábavných chvil, kdy jsem se hlasitě smála. A je to napsáno opravdu čtivě. Výhrady? Ty překlepy, to už nebyly jen překlepy. Občas to způsobovalo, že slova sama sice ještě smysl dávala, ale věta už ne. To trochu vyvede ze soustředění. A je to škoda, protože tohle jsou věci, které by se daly poměrně snadno opravit. Za překlepy následují hrubky - autorka jako by si neomylně vybírala ze dvou možností vždy tu špatnou - ne, za vinu se opravdu nepiká, piká se leda při hře na schovku, podobných je tam řada. Ale i to by se dalo opravit a skoro si myslím, že by to stálo za to, protože to celou povídku zbytečně shazuje. Poslední výtka se týká toho, že sem tam zůstaly neuzavřené myšlenky, jako by na ně autorka v průběhu psaní trochu zapomněla. Ale stejně jsem u povídky dva dny zaujatě seděla a četla a četla. Takže, přes dílčí výhrady jsem si to užila.”
Lucie:
“Zajímavý námět, čtivě zpracováno.”
Nobody4U:
“Bomba! Naprostá bomba! Děj ubíhal neuvěřitelně svižně a pořád se něco dělo. V každé kapitolce něco k zamyšlení, něco k zasmání a nějaká akce. Lepší takovou povídku bych asi už těžko hledala...”
Ostravanka:
“q”
Sargo:
“xxx”
Sisi:
“Blesk, tak to je pán. No teda skôr dáma. Ale táto poviedka, i keď do istej miery by sa to už dalo nazvať aj románom, je pre mňa vrchol ff. Pre mňa a môj nesmierne priaznivý vzťah k snamione poviedkam, je toto dielo pohladenie pre dušu. Slohovo na veľmi vysokej úrovni. Preklepy... mne je to jedno, má na ne autorka nárok, najmä bez profesionálnej korektúry. Povedzme si na rovinu, množstvo literárnych diel obsahuje rôzne preklepy aj po profesionálnej korektúre. Takže autorke to nemožno zazlievať. Obsahovo: bola som prekvapená, že po prečítaní toľkých snamione poviedok (i keď toto vyslovene nie je snamione poviedka) som dokázala naraziť na tak originálny príbeh. Nie každá kapitola bola dokonalá, ale ako celok je to u mňa za jasných 5. Autorka má pútavý, príjemný, zábavný a inteligentný spôsob vyjadrovania. Aj napriek rozsahu, určite sa k tomuto dielu vrátim.”
Mrmla:
“...”
Akkarra:
“Kde začít? Příběhově mě to vážně chytlo, je tady spousta skvělých nápadů, za které jsem chtěla dát autorce pusu. Na druhou stranu je tady taky spusta věcí, za které jsem chtěla autorku kopnout a říct "Tak s tímhle jdi do pr..." Co mě tady vážně hodně mrzí, je to enormní množství překlepů a asi tak posledních 20 kapitol, které jsou dohromady SPOILER! - jeden obří happy end - KONEC SPOILERU! a občas jsem měla i problém se Snapem, kterému jsem nevěřila, že je Snape. Sečteno a podtrženo - je to dobrá povídka, 100% se k ní někdy vrátím a myslím, že na ní asi nikdy nezapomenu, ale u mě je to z výše zmiňovaných důvodů za 3, ačkoli za pouze průměrnou ji rozhodně nepovažuju. :)”
Onnyinka:
“Desatero nevázaného sexu podle Severuse Snapea - Tata kapitola a plno dalších mě rozesmály a prozářily tu temnotu, kterou sem pociťovala”
Fleur Tera:
“originálny nápad a skvelé spracovanie... prvých 20 - 30 kapitol ma veľmi nebavilo ale potom prišiel v istom momente zlom a mňa to chytilo. Pačila sa mi ta predstava života zapovězenců v lese, plus všetky tie veci okolo. Bolo to viac ako dobré, no vzhľadom k tej dľžke sa k tomu už asi nevrátim, ale niektoré hlášky zostanú v pamäti ešte dlho :)”
Luna Snape:
“naprosto super povídka...jedna z nejlepších co jsem četla”
GwenLoguir:
“Jedna z najkvalitnejších vecí, ku ktorým som sa dostala. Klobúk dole. Blesk je skvelá, ale tu sa prekonala.”
lensha95:
“Nádherná povídka plná akce, romantiky, překvapení a nečekaných zvratů. Autorka velmi dobře ví, kdy kapitolu ukončit - v tom nejnapínavějším okamžiku a jejím čtenářům nezbývá než nedočkavě čekat na další kapitolu. Opět mistrovská práce, jak už je ostatně u Blesk zvykem”
Aha_Lucia:
“zaujímavý nápad na poviedku a prevedenie je už klasický štandard Blesku, čo je úroveň u iných poviedkach nie často nachádzaná.”
angie77:
“Svižný příběh, ve kterém se střídají akční momenty a romantika, vážné úvahy s humorem.”