Posílám Tě na věčnost

  • Autor: assez
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: SS/HP
  • Rating:
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 7
  • Shrnutí: Shrnutí: 13 stran. 7 kapitol. Harry Potter je smrtelně nemocen. Severus Snape coby vyslanec ministerstva do Indie. Co je silnější? Zamilovanost nebo morální povinnost? Lze skloubit neslučitelné s nemožným? Jde ovládnout sebe? A jestli lze mít železné sebeovládání – pak za jakou cenu? Poznámka: Pokud tohle budete číst bez předsudků – nebudete čekat logičnost, vášeň, vztah, lásku, ironii, smysluplnost, nebudete doufat v happyend, přijmete naivitu, nebo nedopusť Morgano nebudete očekávat sex či erotiku – pak možná budete příjemně překvapeni. Soubor ke stažení: https://media1.7x.cz/files/media1:50fe2862e3621.doc.upl/Posílám%20Tě%20na%20věčnost.doc
  • Klíčová slova:

Hodnocení čtenářů:

lymmet:
“nedokázala jsem to dočíst...”
shadow:
“Že já se nepoučila, že se mám po minulém nepřiíjemném čtenářském zážitku (Když...) vyhnout této autorce obloukem.”
jesssnape:
“tak toto mě vážně nechytlo...”
mariaa:
“xxx”
Mariana:
“Nevyhledávám tragické povídky, nicméně v tomto případě nelituji. Navíc – deprese nakonec kupodivu nebyla pocitem, který mnou prostupoval. Námět rozhodně je neotřelý, což jsem oceňovala už na začátku čtení. A mě velmi těší, že ho autorka zpracovala na tak vysoké úrovni, protože tím zpracováním by lehce šlo povídku pohřbít. Trochu mi dělalo problém plně se vnořit do příběhu kvůli tak výrazné změně prostředí a absenci dalších známých postav, nicméně účel světí prostředky a mně to bylo bohatě vynahrazeno emocionální rovinou příběhu. A s odstupem času mi přišlo, že to prostředí zapůsobilo hezky kontrastně a podtrhlo tu syrovost, nezvratnost a definitivnost, jakoby odcizení a nemožnost záchrany. V Bradavicích by ten příběh nevynikl. Charaktery Severuse a Harryho tady obzvlášť stojí za zmínku. Severus – tohle je pro mě umění – napsat jej tak, aby dokázal projevit, co cítí, na druhou stranu ale aby si zachoval tvář a nestal se z něj ufňukánek. Autorce se to podařilo. Severus byl prostě svůj. A Harry? Byla jsem na něj nesmírně hrdá. Ten způsob, jakým se se svou situací vypořádával, mi bral dech. A jejich interakce – zážitek. Pro ty pocity bych se klidně začetla i do povídky o jejich cestě na Mars – a míra realističnosti by mi byla srdečně ukradená. Nicméně realističnost této povídce upřít nemůžu, i když mám neodbytný dojem, že o tom, jak se Harry nakazil, to nebylo. Ta podstata tkvěla v něčem úplně jiném. Další věci, které bych chtěla napsat, by už zaváněly spoilery, takže to utnu. Jen ještě podotknu, že si nedovedu představit závěr, který by seděl víc. Měl své opodstatnění a nebyl tam z hecu. Prostě... nemohla jsem říct ani popel, on celou tu povídku snad ještě posunul výš.”
belldandy:
“Napsání komentáře k této fanfikci jsem velice dlouho odkládala, což zmiňuji proto, že to samo o sobě něco o ní vypovídá. Dokud jsem ji nepřečetla neuměla jsem si nic představit pod zkratkou UST (Unresolved Sexual Tension). No, nyní si pod ní představím právě tuhle povídku. - Koketovala jsem s myšlenkou dát této povídce tři body - to by dobře vyjadřovalo dichotomický vztah, který k ní mám (rozhodně ne to, že je průměrná). Já totiž Assez obdivuji i nesnáším za tu odvahu nedat čténářům to, co si přejí. Koketovala jsem s myšlenkou dát této povídce pět bodů za tu odvahu, kterou jsem dosud u nikoho druhého ve fanfikčním světě (rozhodně ne českém) nenašla. Jenže i já v sobě mám toho naivního čtenáře, který je zklamaný a frustrovaný takovým vývojem. :) - Přiznávám, že mi někdy přijde, že Assez si ukrajuje většího krajíce než může prostý člověk (autor fanfikce) zvládnout. Snad právě tohle odráží ta Zmijina poznámka, že jde o "nudný pokus o zpracování vážného tématu". Assez se zdá trpět takovou tou nectností typickou pro mladý věk - snažit se hledat smysl života a smrti a mít při tom jen minimální množství životních zkušeností. Jenže opět platí, že já tuhle ctižádost na Assez mám stejně tak ráda jako ji zatracuji. Vždyť pořád vzniká tolik jiných fanfikcí, které v sobě onu ctižádost říct něco zajímavého nemají. Assez ji má a zkouší psát povídky způsobem, při kterém se ji daří vyhýbat těm největším klišé, a za to ji z mé strany patří obdiv. - Pomíjím při hodnocení ten detail, co zmínila Adelaine, že zápletka působí příliš vykonstruovaně. Těžko se věří, že by si kouzelnický svět nevěděl s chorobami toho druhu rady (Zvlášť když uvážím jak ve fanfikcích zcela rezignují na jakoukoli ochranu :D ) A hlavně je mi trnem v oku to, jakým způsobem se Harry nakazil - tyhle historky patří do světa městské mytologie. Hodily by se tak do pořadu Černá sanitka. Já prostě nedokážu uvěřit v jejich reálnost. (A koukám, že to už zase zmínila Sectumsempra) Nicméně to se mi zdá pro tuto fanfikci naprosto vedlejší.”
Basiliscus:
“Přečetla jsem si to celé, dá se říci, že mě to zvláštním způsobem zaujalo.. Nic jsem nečekala, nic mě tedy nezklamalo. Zda mě něco překvapilo, ano, musím říci že ano.. Dávám za 3”
Mrmla:
“...”
Adelaine:
“Vtáhlo mě to do děje, přečetla jedním dechem. Originální námět, snadno uvěřitelné jednání postav v dané situaci. Jediné, co bych vytla, je důvod, proč se Harry dostal tam, kde byl, ale to je dost osobní náhled na kouzelnické možnosti a svět...”
Sectumsempra:
“SPOILER JAKO KRAVA!!: kdyz preskocim vsechny prohresky co se psani tyce, i tak mi zbyde ten nejvetsi. (ano, autor FF si muze psat, co chce, muze postavit celou povidku na nesmyslu, ale neda mi to) takze drahy autore/ko, pokud bys jen chvili venoval(a) pozornost teto chorobe, zcela jiste by jsi narazil(a) na skutecnost, ze zpusobem, kterym ty uvadis, se dana nemoc ziskat skutecne neda. chapu, ze ti to mozna nekdy prislo mailem/cetl(a) jsi to v blesku/rekla ti to ruzena z prasecaku... ale ne. jestli je ovsem povidka psana jako hadanka, jestli na to ctenar prijde, tak ti skladam poklonu. ja na to prisla az pri druhem cteni (jestli to ovsem neni rebus, tak je moje briskni mysl v rozkladu a mela bych zvysit davky guarany)”
beruska:
“..”
SinamLlumi:
“Maminko, ty to vidíš, a zmije, tys to řekla za mě. Že jsem tak smělá, co nám teda povídka může nabídnout, když nemáme čekat „logičnost, vášeň, vztah, lásku, ironii, smysluplnost“? S.L.”
Akkarra:
“Nedočteno. Nebavilo mě to. Nápad není špatný, ale nelíbilo se mi zpracování - působilo to na mě nezáživně a místy i dost zmateně. Omlouvám se, ale mě se to prostě nelíbí.”
ZJTrane:
“Iné, boľavé a krásne.”
Cvrcinka:
“celkem zabijácké... neuvěřitelně zvláštní..”
zmije:
“Z mého pohledu naivní a nudný pokus o zpracování vážného tématu. OOC charaktery.”
A-SISI:
“Přečtěte si to a uvidíte.... jak lehce se dají popsat smrtelně vážná témata.”