Nezapomeň na mě

 • Autor: Vanityfair
 • Překladatel: Jacomo
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Severus Snape / Hermiona Grangerová
 • Rating: od 15
 • Slash: ne
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 17
 • Shrnutí: Na Hermionu, uznávaného bystrozora, deset let po poslední bitvě a po sedmiletém šťastném manželství s profesorem lektvarů někdo zaútočí strašlivým pamětovým kouzlem a vymaže jí vzpomínky na vše, co se stalo po šestém ročníku školy. Severus má hned dva těžké úkoly: Dopadnout toho, kdo jeho ženě tak ublížil, a začít znovu od začátku budovat vztah, který se zdá být v troskách... Kompletně a velmi dobře přeložila do češtiny Jacomo. V anglickém originále viz http://www.fanfiction.net/s/2402632/1/
 • Klíčová slova: Snamione

Hodnocení čtenářů:

Katekyo:
“...”
Nel-ly:
“No je to OOC, co si budeme povídat... jako většina snamione. Ale je to hezké a přijde mi, že se autorka minimálně snažila udržet trochu charakter a i příběhově se povedlo. Děkuji za krásný překlad :)”
Fleur Tera:
“pekne napísané”
Luci.e.n:
“Wow. Perfektně napsaný příběh, originální a strhující. VELMI kvalitní překlad k tomu, což se jen tak nevidí. Tak realistické, žádná uklidňující pohádka.. Ještě teď se z toho celá chvěju a nevím, jestli se smát nebo být smutná. Nádherné, opravdu.”
Sargo:
“Vlastně tomu nemám co vytknout: pěkný překlad a možná kdybych to četla před padesáti (nebo raději stem) povídkami, jsem nadšená. Ale nějak mi tam chybělo něco navíc a bylo to hrozně utahané. Přitom Sevík měl docela realistický postoj, to se musí uznat ;-) Ale chválil se tu konec, tak jsem se propřeskakovala na poslední kapitoly. Konec byl opravdu kvalitní, což je docela vzácnost. :-)”
Mrmla:
“Moc pěkné.”
Lucie:
“Zajímavá zápletka, povídka rozhodně stojí za přečtení. Rozuzlení je zajímavé a konec, ten opravdu sedí. Moc pěkný překlad.”
mayla:
“Veľmi dobrý preklad, poviedka zaujímavá a pekná :)”
Nerla:
“Tahle povídka se potýká s jedním z největších problémů fanfiction - dokud je Severus Severusem, čte se to špatně, protože je na zabití a text nefunguje tak, aby čtenáře udržel, a když je Severus romantikem, čtenáři začne vadit, že je příliš mimo charakter. Dějová linka nebyla příliš výrazná, jak už to tak u Vanityfair bývá, což ale není na škodu zas až tak moc, nicméně odhalení záporáka příjemně překvapilo. Celkově to bylo na můj vkus příliš natahované a nudné, hodnotím tedy na dolní hranici průměru.”
belldandy:
“-”
Susie:
“Hezká povídka, stojí za přečtení.”
beruska:
“Taky me padouch prekvapil, hezky preklad”
sandymathews:
“...”
GwenLoguir:
“Chvíľami ma to veľmi nebavilo alebo skôr rozčuľovalo, ale malo to aj veľmi pekné chvíľky a krásny koniec. Ten bol mimoriadne vydarený.”
Aha_Lucia:
“krásne spracovaný príbeh, ktorý stojí za to prečítať si”
D.J. Orlovský:
“Zřejmě jeden z nejlepších a nejuvěřitelnějších příběhů, jaký jsem zatím četl.”
Akkarra:
“Tomuhle se dá opravdu věřit. Já jsem jenom byla velmi překvapená, když se pak ukázalo, kdo je hlavní padouch. To jsem opravdu nečekala. :)”
neviathiel:
“ke čtení”
Blackule:
“Ještě jsem se nedokopala k tomu, abych si přečetla originál. Český překlad je ale super a jsem zvědavá, k jakému konci povídka povede.”
Zuzule:
“Díky za skvělý překlad.”
ZJTrane:
“Prvá kapitolová poviedka, ktorá ma navnadila na FF. Nádherný preklad.”
Danae:
““Jedna z mých nejoblíbenějších povídek v žánru mystery/romance, mísící naději a lásku s hořkou realitou a odvážně dotažená do netypického konce. Sepsáno po pátém dílu.””