Ambivalence

  • Autor: Tofiam
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Severus Snape/Draco Malfoy
  • Rating: od 15
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 1
  • Shrnutí: "Ambivalence" by se dalo jinak říct jako "neslučitelnost". Milovat je někdy neskutečně těžké. A přesto, zkusíte to, rozbijete si hubu a co dál? Uděláte to znovu a znovu, dokud vás nevezme smrt? Severus ne. Nejhorší, co můžete udělat, je zamilovat si pouhou skutečnost. Nikdy nechtějte žít v něčem takovém, jako je v tomto příběhu... Nikdy. Nehrajte vabank se světem ani s láskou. Jednou se vám to nevyplatí a ten svět vás srazí na kolena. A víte čím? Tím, že hraje vabank s vámi. S vaší malou osobností, která si myslela, že má vše pod kontrolou a vše, o čem jste kdy snili. Nemáte nic, nikdy. Pokračujeme tam, kde jsme skončili. Zde je povídka rozdělena na kapitoly: http://fanfiction.potterharry.net/cze/povidka/2154|Ambivalence/
  • Klíčová slova: neslučitelnost, romantika, erotika, psychologické, drama, válka, melancholie

Hodnocení čtenářů:

l.enik.c:
“No tak mně se tu paradoxně Potter líbil ze všech nejvíc. Severus tu byl dobrý a i ty slzy bych zvládla, ale Draco na mě byl až příliš ukňouraný, nemohu si pomoct. Bylo v tom hodně psychologie, tu já ráda, některé myšlenky opravdu k zamyšlení, ale... Já vlastně nevím, jaké to má ale, prostě to ve mně správně nezarezonovalo. Každopádně forma výslechu byla skvělá.”
Benny:
“Tohle není můj styl.Takže ať tomu nekazím hodnocení;3.”
bwews:
“..”
ZJTrane:
“Patetický štýl? Niekedy sa tak nazýva aj taký, ktorý je zasnený a taký mám rada.”
Ostravanka:
“q”
jesssnape:
“2 - 3”
Nerla:
“U téhle povídky mi ambivalentní zdaleka nejvíc připadá můj názor... Vážně jsem se v tom pokoušela najít to, co se tolik líbilo ostatním, ale dost marně. Hm, a navzdory Mandelinčině poznámce se mi tu naopak velmi líbil potterovský závěr. Safra, možná jsem po tolika povídkách za jeden den jenom otupěla? Když při těch přednáškách ve škole se moc jiných věcí dělat nedá... No, takže - ne. Ne. Uznávám tomu určité kvality, za to ty body, ale jinak se mě to nějak netklo, sklouzlo to po poprvchu a odšumělo to. Nezaujímám k tomu negativní názor, vlastně mě to nedonutilo k tomu zaujmout vůbec žádný názor.”
Adelaine:
“má to vady, ale i tak dobré a hodno zamyšlení. Podle mě je velice těžké napsat něco tímhle stylem, aby to vyznělo správně, a tady se to povedlo. 3/4”
Mandelinka:
“Potter tu moc fanoušků nezíská.”
kami:
“Vzťah medzi Severusom a Dracom bol vystihnutý na tej vlne, ktorú mám rada. Prelínanie časov ma zaujalo, Snapeovo správenie som v prítomnosti bez väčších problémov akceptovala. (Ak v tom nehľadám chyby.) Oboch mi prišlo ľúto a Pottera by som uškrtila, ale ešte predtým umučila. No to ani nie kvôli poviedke, len z pricípu.”
Sargo:
“Byla jsem prekvapena, jak moc se mi libilo, jak je to napsane. Jen mi nejak uniklo, co tedy Draco nakonec a finale bylo vylozene neuspokojive... hmmm... Moc dobre to bylo. :-)”
Akkarra:
“Tak nevím, jestli je mi víc líto Draca nebo Severuse....”
Mysty15:
“-”
Čtenářka:
“Nejsem prostě schopná se přenést přes Tofianin styl plný patetických frází.”
assez:
“Náhodně přečtené. Uznávám, že mě to okouzlilo. Nedostižnost. To je to slovo.”
Memorin:
“v této povídce je téměř vše ambivalentní... kdysi bych dala 5..”