Hippokratova přísaha

  • Autor: Owes
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Severus Snape, Harry Potter, Hermiona Grangerová, Lily Potterová, Sirius Black, a mnozí další
  • Rating: 18+
  • Slash: ne
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 55
  • Shrnutí: Představte si alternativní vesmír, v němž se všechny potterovské charaktery ocitají, střetávají a povědomým způsobem interagují ve zcela obyčejném světě, prostém divů a kouzel, zato plném malých i velkých zázraků. A všichni mají něco společného s jednou výjimečnou fakultní nemocnicí. Někteří zde léčí, jiní sem přicházejí jako pacienti. A někomu určitě leží na srdci jen vlastní prospěch.
  • Klíčová slova: nemagické AU, lékařské prostředí

Hodnocení čtenářů:

andy:
“Přidávám se. Skvělá povídka, která je výborným mixem seriálů z lékařského prostředí a světa Harryho Pottera. Autor postavy vynalézavě obléká do lékařských plášťů, a přesto jim ponechává jejich charaktery. Čte se opravdu jedním dechem.”
bedrníka:
“Nesmírně se bavím, fenomenální AU. Seriál Pohotovost, ale s postavama z HP, kouzelně vystihnutýma, napínavé, zábavné, ale i drama a city! (Sirius jako špičkový chirurg s alkoholovým problémem, Pettigrew skončil na patologii, Lily dělá na áru se Snapem, ale pusu na tvář mu dává jen ve vší počestnosti..., zatímco Voldemort vede kliniku neonatologie s temnou pověstí). EDIT po 52. kapitole (která stále není poslední): Riddleova klinika konečně vybouchla, Pettigrew konečně přišel o ruku, na což se těším už asi třicet kapitol, Sirius je venku z vězení a Severus zatím pořád žije, i když to už měl párkrát nahnuté, hrdina jeden. Owes stále neztrácí invenci a ty jeho dialogy, to je prostě pošušňání. EDIT po závěrečné kapitole: hlavní dějové/vztahové linky uzavřeny velmi uspokojujícím způsobem a jdu si znovu přečíst "Za hranice", protože Sirius je opravdu hvězdička a zaslouží si mnohem víc pozornosti, než se mu tu dostalo.”
Danae:
“Harry Potter meets Dr. House - akorát větší, lepší a nikdo nemá lupus. Touhle povídkou jsem nadšená od první kapitoly. Naprosto kanonické postavy v naprosto uvěřitelném prostředí britského špitálu (Snape jako vedoucí ARO, Black jako vychlastanej, ale pořád brilantní chirurg, Lupin jako nejlaskavější pediatr všech dob, Zlaté Trio jako medici na praxi...), parádní dramatická zápletka (Voldemort v realitě je ještě o něco děsivější než přízrak z pohádek), brilantní dialogy, humorné scény střídají thrillery z operačního sálu, velmi uvěřitelný vývoj postav, prostě lahůdka. Povídka vzniká v rámci sosácké Padesátky (tedy challenge "každý týden v roce jednu kapitolu"), autor zatím píše a vystavuje pravidelně jako švýcarské hodinky, je tedy věru na co se těšit!”