Vers l'avant

  • Autor: AnnieMirai
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Harry Potter/Severus Snape
  • Rating: PG-13 - od třinácti let
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 20
  • Shrnutí: Poslední přemístění Harryho Pottera skončilo zmizením jeho magie a broděním hlubokým sněhem ve vichřici. Myslel si, že po porážce Voldemorta bude utíkat maximálně tak před posledními Smrtijedy, nebo před novým temným kouzelníkem či čarodějkou. Nikdy ho nenapadlo, že bude utíkat před bystrozory - koneckonců, byl jedním z nich. Jenže všechno to mělo své opodstatnění a ačkoli Harry nevěřil na náhody, jedna mu v podobě srubu, který obýval neznámý lektvarista, zachránila život.
  • Klíčová slova: Snarry, homofobie, sníh, život na útěku, skrytá identita

Hodnocení čtenářů:

FemmeFragile:
“Zjišťuju, že mám tenhle typ povídek, kdy jsou Harry se Severusem zavření na jednom místě někde mimo civilizaci, vlastně asi úplně nejradši... Dokonce jsem kvůli tomu přežila i docela dlouhé povídání o Ginny, kterou nemám (už od kánonu) ráda, to je co říct :D Nicméně se mi moc líbilo, že tu Severus byl hodně IC, což tuhle povídku spolu s „Tam, na moři“ pro mě v rámci Anniiny tvorby staví na první místo. Harry je trochu trouba, ale to on být musí, jinak by Severus neměl koho peskovat (a to my rádi!) :D Zvlášť sladká byla scéna, kdy Harry Severusovi předá vyřezávanou laň, a potom samozřejmě scéna s noční můrou... Do sentimentální atmosféry Vánoc bylo tohle evidentně přesně to, co jsem potřebovala, byť jinak čtu samé rapeficy a hurt/comforty :D Jediné, co mi přišlo zvláštní, bylo to, že jak Harry, tak Ginny zjistili, že ani jeden nejsou hetero, to je v manželství docela velká náhoda. Ale zase je fakt, že stát se to může...”
belldandy:
“-”
bedrníka:
“Ginny je ze scény odstraněna velmi pěknou scénou odhalující její homosexualitu, na což plynule navazuje vysvětlení, že kouzelnická společnost má dost homofobní zákony. Harry pak z nezbytí tráví čas v úkrytu u Snapea (protože Snape má prostě saving-Harry-komplex) a velmi pozvolna si uvědomuje vlastní ne-standardní sexualitu. Snape je celou dobu docela IC, jen trochu zmoudřel. Hezky se to četlo, akorát mě rušily překlepy a anglicismy (ale objektivně vzato jich není nijak extra moc.)”
jajafilm:
“Podobná povídka jako je „Bílá“ od Slimči. Snarry ve kterém oba aktéři jsou ve srubu za sněhové vánice. Celkem pěkná povídka, akorát taková trochu ucouraná. Nejhezčí je její první polovina do odhalení pravé identity Sebastiána. Pak se to trochu zvrtne v hnidání se v pocitech, kdy Harry je vůči tomu, co cítí, natvrdlý.”