Gemini

  • Autor: Tyra Hawking
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy
  • Rating: 18+
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 42
  • Shrnutí: Po smrti Siriuse Harry zažívá těžké období a prázdniny v Zobí ulici mu situaci rozhodně neulehčí. Po návratu do Bradavic zjišťuje, že se nemůže opřít ani o ty nejbližší. Jeho spojencem v těžké době se nakonec stane ten nejméně pravděpodobný člověk.
  • Klíčová slova: Drama, Hurt

Hodnocení čtenářů:

Extasy:
“...”
Velká_koule_chaosu:
“Úžasná povídka. Musím teda říct, že charakter Severuse mi zde nesedl a konec byl trochu uspěchaný, ale jinak to bylo skvělé čtení. Draco i depresivní Harry byli super.”
Cora:
“A to bylo prima. Přiznávám, že něco výtek mi během čtení hlavou prolétlo (sem tam nelogický kotrmelec, ne vždy akurátní gramatika, charaktery některých postav)... a víceméně zase odlétlo :-). Draco se podle mého povedl skvěle, vidím ho dost podobně; i Harrymu jsem věřila skoro každou myšlenku a větu. Dost to tedy odskákali Albus a Minerva (autorkou zbožňovaní asi nebudou xD), ale s větší nelibostí jsem vnímala více méně jen Severuse - třeba jeho sebemrskačský proslov k Harrymu v kapitole Přiznání byl pro mě za trest. Ale jinak tuze pěkné počtení to bylo.”
Lucie:
“...”
KalamityJane:
“Povídka je přesnou ukázkou počinu, kde by dobrý beta-reader vychytal všechny nedostatky, které jinak zbytečně kazí moc pěkný námět a pěkně zpracovanou povídku. Vyloženě mě rozčilovali Ron s Hermionou, byli prostě jen otravní, žádnou jinou roli v povídce neměli. Oproti tomu příjemně překvapil Blaise, jeho pojetí se mi moc líbilo. První polovinu, možná spíš dvě třetiny povídky jsem si vážně sto procentně užila a pak, přesně v okamžiku, kdy se autorka rozhodla začít směřovat ke konci, to šlo všechno hrozně hopem a ráz naráz. Co se týče hlavních postav, myslím že jejich chování odpovídá věku, i když některá rozhodnutí působila lehce schizofrenicky - jako by se najednou jednalo o úplně jinou postavu. Abych to nějak shrnula, povídka má velmi silné i slabé stránky a ke čtení ji rozhodně doporučuju a s očekáváním vyhlížím další autorčiny počiny. :) 3-4, zaokrouhleno nahoru, protože je to prvotina.”
Kasp.:
“Povídku jsem přečetla na jeden zátah. Zprvu mi dělalo trochu problém zvyknout si na mírně chaotické uspořádání promluv o pocitech hlavních postav, a nutno přiznat, že jsem nevěřila jejich konání. Postavy se - hlavně v prvních kapitolách - chovaly ukvapeně a impulzivně, měnily příliš rychle svá rozhodnutí. Nejméně důvěry ve mně budil vztah Snapea a Harryho. Z povídky je cítit silná autorčina potřeba jejího sepsání, na některých místech chybí potřebný odstup. Harry se pohybuje na hraně mezi doopravdy silným kouzelníkem a ubrečeným klukem, ale během děje se promění, jeho charakter se utuží. Hermiona je poněkud klišovitá, ale ani zdaleka tolik jako Ron, který zde vystupuje jako typický idiot. Za nejlépe zvládnutou postavu považuji Draca Malfoye - něžný, sarkastický, cynický, plný popírání. Za nejlepší kapitoly považuji ty "prostřední." Konec se bohužel opět zrychlí. Též bych měla spoustu poznámek ke korektuře, ale to jsem s autorkou probrala. :) Začínám kritikou, abych mohla přejít k pochvalám. Některé momenty v povídce mi připadaly vyloženě naivní a krásné. Přistihla jsem se, že se u některých pasáží nadšeně a dětsky chichotám a pociťovala jsem čistou a vděčnou radost. Radost je podle mě jedna z nejbáječnějších emocí, kterou může čtenář při čtení cítit. Rozhodně se těším na další autorčiny počiny. Mým největším oblíbencem byl Draco a Blaise. Tedy stále jsou, neboť pozitivní pocit z povídky přetrvává. Velmi se mi líbí, že se někdo přímo dotkl toho, že je Draco ve znamení Blíženců. V textu se objevuje několik milých slovních hříček. Největší zápor povídky: Ukvapenost. / Největší pozitivum: Něha. - Autorce za její počin děkuji.”
Akkarra:
“Komentáře mě navnazují. První kapitola pojatá jako žalozpěv na zbytečně přehnané utrpení Harryho Pottera mě zase dost odpuzuje. Tak uvidíme... /// Dočteno. Bylo to vážně pěkné, opravdu mě to bavilo. Ale stejně to někdy bylo zbytečně přehnané. Na druhou stranu to zas vyvažoval perfektní Draco, kterému naprosto dokonale sekundoval Blaise. Za mě spokojenost. :)”
Popelka:
“//”
Mr. Robot:
“Poviedka bola výborná, bavila ma, no tie konečné kapitoly mi prišli také urýchlené a mala som pocit, že čítam niečo, čo som už čítala. Epilóg bol milý, aj keď nemám rada, keď Harry príde o moc, no tu mi to až tak nevadilo. Páči sa mi, ako autorka pojala vzťah medzi Harrym a Dracom, proste sa naozaj milovali, ale stále mi prišli charakterovo podľa kanónu aj keď ja si na kanón až tak nepotrpím. Výborná poviedka, Tyra Hawking, teším sa na ďalšie tvoje drarry :)”
Rulie:
“Povídka se mi moc líbila - dokončena byla také velmi rychle, což se projevilo na spádu kapitol. Každopádně autorce držím palce”
Lilda:
“Tak tahle povídka mě dostala. Jedna z nejlepších drarry povídek, jaké jsem kdy četla.”