Fridays - Pátky

 • Autor: Aunt Gytha
 • Překladatel: eoxin
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Harry Potter/Severus Snape
 • Rating: 18+
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 1
 • Shrnutí: Na začátku Severus nikdy nečekal, že najde Harryho Pottera ve své posteli jednou týdně. Nakonec nečekal, že ho tam nenajde.
 • Klíčová slova: snarry

Hodnocení čtenářů:

l.enik.c:
“Musím říct, že mě překvapilo až tak negativní hodnocení. Chování Harryho i Severuse je samozřejmě iracionální, ale hlavně v tom, že mi není moc jasné, kde se vzala ta láska a to tak silná, že přečkala pět let, jen na zjevně dost odtažitém sexu. Ale na druhou stranu je to pěkná pohádka, u které se mi místy i chtělo plakat (uznávám, možná hormony jakožto čerstvé matky trochu zaúřadovaly, ale na druhou stranu se mi to moc často nestává). Hlavně bylo celkem osvěžující, že Harry není naprosto věrný trouba, který čeká na něco, co zjevně nepřichází a nehodlá zahodit své mládí, i když zde se vracíme k tomu iracionálnímu chování, kdy by si normální lidé promluvili a taky je to tak trochu nemorální a nefér vůči všem. Mně se to však líbilo, bavilo mě to a byla jsem napjatá, jak si to ti dva konečně vyříkají. Určitě si to ráda přečtu znovu. Fajn osvěžení po všech těch dramatech, válkách, otroctví, nucených manželství apod. Co se týče překladu, všimla jsem si jen pár chyb a to navíc ještě většinou překlepů, takže nechápu to množství kritiky v tomto směru, pokud ovšem autorka od té doby povídku neopravila.”
Keta Mar:
“:-)”
KalamityJane:
“Já to nedočetla, nezapírám, to se nedalo. Ale víc než povídka mě zaujal komentář o přechodnících, já v těch prvních třech odstavcích nenašla ani jeden... Což teda ale kvalitu povídky (překladu?) nijak nezvyšuje”
Benny:
“*přiškrceně šeptá* Obliviate! - *zoufale křičí* OBLIVIATE! A tak bych ten koment klidně nechala, ale vysvětlení si zaslouží alespoň překladatel. Co to jen je?Autorka neměla dobré období?Protože tohle je román pro třinástky, kde je Harry za idiota-což je v pořádku, on jím je.I když já ho miluji..opravdu až takovej šulin?Severus.Ateistický Bože!Obavám se, že i Tira Nog se s ní vychází jako menší zlo, které niči Snapeův charakter.*SPOILER*Zlobr?!To jako fakticky?!?A pak ta svatba/spojení.Román pro menstrulující teenegery!*KONEC SPOILERU*Vím dlouho, že snarry upadá, ale toto..OMFG..RIP Snarry”
Cora:
“Mě se to taky nečetlo dobře a bohužel se mi více než nelíbil ani obsah. Všechno, co ti dva řekli (SPOILER když tedy po pěti!!! letech souložení vůbec mluvit začali KONEC SPOILERU), co dělali a jakým způsobem se nakonec přece jen domluvili, bylo jedním slovem hloupé. A Snape může být asi všelicos, ale ne ultrablb. Netvrdím, že si povídka čtenáře nenajde, ale mě osobně nedala prakticky nic.”
lymmet:
“To Kalamity Jane: byly přechodníčky, byly, hodně jich bylo a všecky blbě. Překladatelka opravila text a všecky je nahradila. Oceňuji snahu reagovat na kritiku.”
Mrmla:
“...”
Akkarra:
“Tohle si musím znovu přečíst před spaním, protože ten popis sexu byl tak nádherně uspávající, že budu po pár odstavcích v limbu. Vlastně nebudu muset číst vysloveně ty pasáže o milostných aktech, on je parádně nudný i ten zbytek. Takže moje hodnocení není úplně objektivní, protože asi tak 80% času jsem nevnímala, co čtu... A když náhodou ano, tak se mi právě čtené zrovna dvakrát nelíbilo.”
LiviaCullen:
“naprosto dokonale”