Long Will I Tarry

  • Autor: CariZee
  • Fandom: LOTR
  • Jazyk: AJ
  • Postavy: Bard, Thranduil, Dain, Tauriel, Balin, Dwalin, Ori, Oin, Sigrid, Tilda, Bain
  • Rating: 18+
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 19
  • Shrnutí: Thranduil’s pride would not allow him to be of less use to his human allies than the mountain’s mercurial inhabitants. He would stay a while longer, just long enough to help them ensure there was adequate housing for the survivors of the Battle of the Five Armies, enough food to see them through the cold months, wood for fires, and medicine for the sick. The barest of essentials, that wasn’t too much for Dale’s new king to ask of him, and Thranduil felt the pain of loss in his heart ease when he considered it.
  • Klíčová slova: Hobit ff; Barduil; Bard/Thranduil; po Bitvě pěti armád; H/C; smut; romantika

Hodnocení čtenářů:

Danae:
“Velmi, velmi dobrá povídka. Ve většině chvály i výtek souhlasím s Heredhether. Postavy Barda i Thranduila jsou krásně zpracované a zapadají do filmového kánonu, jejich rostoucí cit je velmi podmanivý, realisticky je vystižena nelehká situace Jezerního města zanechaného po smrti Šmaka v ruinách. Nějaká silnější dějová linka mi vlastně nescházela, je to prostě příběh rodícího se milostného citu na pozadí pohnuté doby plus trochu toho hurt/comfortu, abychom se měli o koho bát. Silnou stránkou příběhu je péče věnovaná vedlejším postavám, z mnoha odboček, nápadů a hlubokých myšlenek by mohlo vyrůst deset nových povídek, zejména rozhovor Tauriel a Dís je výjimečný kousek. Erotické scény k povídce patří, taky k nim nepokrytě směřuje, ale přestože nejsou špatně napsané, síla a kouzlo této povídky je jinde než přímo v nich.”
Heredhether:
“Byl nejvyšší čas najít si nový fandom a nový OTP a se svojí volbou jsem navýsost spokojená. Mám dojem, že pár Barduil je parníček, který se teprve rozjíždí, a jsem ráda, že jsem do něho naskočila dřív, než z něj bude plnou parou vpřed se ženoucí Titanic se zavazadlovým prostorem nacpaným překombinovanými praštěnými historkami a palubou přetékající nezřízeně křepčícími úchyláčky. Tohle byla první dlouhá kapitolovka, kterou jsem o nich četla, a taky první, ve které se i sexovalo – což jsem si ve světě Hobita pořád nedovedla tak docela představit. Líbil se mi styl vyprávění a to, že postavy byly IC (samozřejmě myslím filmové charaktery, protože v knize jsme se o nich dozvěděli minimum). Moc se mi líbí, že u FF o Bardovi a Thranduilovi se pokaždé klade důraz na rodinu, na to, že jsou oba svobodní otcové a mají svých dětí někdy plnou hlavu. I vedlejší postavy tu měly dost prostoru a jejich příběhy mě zajímaly, stejně jako jejich vazby k ústřední dvojici a jejich vzájemné interakce. K dokonalosti mi tu něco chybělo, věci, na které jsem se těšila, ale nakonec nepřišly, protože autorka je zkrátka za důležité nepovažovala. A naopak přebýval mi tam ten sex. Nemám nic proti erotice, ale naturalistické líčení sexu mě prostě nebere. Navíc mi připadá, že příběhu schází nějaká velká zápletka na pozadí – takhle se hlavním motivem stává pouze to, kdy do toho Bard s Thrandym budou konečně moct praštit, a to mi nestačí. Nicméně se mi příběh líbil a autorka dobře vylíčila nevyhnutelnou tragičnost jejich lásky, která mě u téhle dvojice fascinuje úplně stejně jako u Aragorna a Arwen.”