Iliuzija

 • Autor: Aliya Midnight
 • Fandom: Hannibal NBC
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Hannibal Lecter/Will Graham
 • Rating: 18+ (údajně)
 • Slash: ano
 • Dokončeno: nedokončeno
 • Poslední aktualizace: 2014-07-15
 • Počet kapitol: 14
 • Shrnutí: Hannibal Lecter měl ve svém životě jen tři opravdové vášně a radosti: vaření, zabíjení a Willa Grahama. Na první pohled obyčejný učitel, který byl blízko ke zhroucení. Jenže nikdo kromě Hannibala a pár mrtvých lidí neviděl i tu druhou Willovu stranu. Nikdo neviděl přes tu iluzi a to byla smrtelná chyba.
 • Klíčová slova: DarkWill

Hodnocení čtenářů:

hannibal:
“-”
Mr. Robot:
“Som vážne rada za akékoľvek poviedky na tento fandom a hlavne s týmto párom. Milujem Hannigram a mrzí ma, že viac autorov nepíše poviedky na tento pár. Preto si veľmi vážim tvorbu Aliye Midnight.”
Steeeva:
“Náhodou autorka bola vynaliezavá a vcelku to dobre zvládla. Podarilo sa jej tam udržať napätie. A prečo by nemohol byť Hannibal romantik je to celkom zaujímavá predstava. príjemné spestrenie bolo, že autorka použila niektoré slová v rodnej reči hnnibala”
Akkarra:
“Už jsem četla zprasené povídky na hodně fandomů, ovšem na Hannibala ještě ne. To si prostě nemůžu nechat ujít... ;) /// Chachá. To je dokonalý paskvil. Už jen když si je takhle představím, tak padám smíchy pod stůl. A taky z některých slovních obratů. :D V hlavičce nese označení AU - proto dávám ten jeden bod a taky proto, že si dokážu představit, že by to mohlo být na AU ještě o chlup horší.”
Benny:
“Byla jsem donucená přečíst si dvě kapitoly.Je zbytečné poukazovat kdo mě do toho dotlačil:D(Pro méně chápavé-zadavatelka)A bez znalosti seriálu či kanónu(za který počítám jak knihy tak filmy s Antonym)to nelze objektivně zkritizovat.Jistě, znám kanibala z Rostovské oblasti, ale tam byli jiné pohnutky k jezení lidského masa.Mohu jen posoudit autorčino díla na jiné fandomy a nelze je označit za ukázku IC, spíš zromantizované příběhy bez toho čím je daný fandom jedinečný.Počkam zda-li si Lanevra troufne na konečný verdikt.”
Lanevra:
“Existují předlohy, kde lze napsat krásnou romantiku. Existují předlohy, kde lze napsat realistickou milostnou zápletku. Existují předlohy, kde lze napsat příběh u kterého se čtenář od začátku do konce směje. A pak existují předlohy, kde může autor naplno projevit veškeré své krvelačné sklony a nikomu to nebude připadat ani trochu divné. Ano, takovou předlohou je nový seriál Hannibal. Ba co víc, dokonce v něm můžete tvořit libovolné množství psychologického a existenciálního patosu a opět to nebude připadat nikomu ani trochu divné. Takže, proto se ptám, kde cokoliv z výše zmíněného je v této povídce? A bude to tam vůbec někdy? (Ano, využila jsem své právo varovat před hroznou povídkou.) // Lanevra učiní verdikt již nyní, protože se nezdá, že by ta povídka vůbec kdy měla mít konec, jelikož k ukončení nějakého příběhu je třeba, aby vůbec ten příběh existoval. Dobře, chápala bych, že to mají být momentky z života Hannibala a Willa, na kterýžto nápad reaguji ve své podstatě pozitivně, jenže těm momentkám chybí to, co jsem zmínila nahoře. Vtip, temnost, krev, vraždy, existenciální patos a... charaktery postav. Hannibal smýšlející o Willovi s láskou, jako o světle svého života, je absolutně OOC, pokud by Hannibal měl s Willem poměr, chápal by ho maximálně tak jako zábavné domácí zvířátko které staví před zdánlivě neřešitelné situace, aby zjistil, jak se zachová. Ta dvojka je asi za snahu, nebo já nevím...”