Resonance

 • Autor: GreenGecko
 • Překladatel: CorCaroli
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Harry Potter, Severus Snape
 • Rating: bez omezení
 • Slash: ne
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 73
 • Shrnutí: Autoři: Salamander a GreenGecko / Harry porazil Voldemorta na konci šiesteho ročníka a kým uviazol počas leta na Rokforte, medzi ním a Snapeom prišlo k očakávanému pochopeniu. Rozličné strany sa dozvedajú o tejto podivnej adopcii v doprovode mnohých zábavných scén, vrátane Harryho priateľov, ktorým to váha Harry povedať. Harry sa dostáva do aurorského programu, no problémy na seba nenechajú dlho čakať a kolotoč sa točí nanovo.
 • Klíčová slova: severitus, Harry adoptován Severusem Snapem

Hodnocení čtenářů:

MoonyStars:

“Nerozumiem, ako táto vec môže mať toľko percent. Som na piatej kapitole a nestíham sa diviť, ako rýchlo Harry dokázal zabiť Voldemorta, ktorý sa len tak objavil v Rokforte. Je to písane veľmi prostým spôsobom a ten príbeh ma irituje. No ja neviem, Harry je mimo charakter rovnako ako Snape, kvôli vysokému hodnoteniu skúsim v čítaní pokračovať, no neviem...”

Rulie:

“nemohla jsme to odložit ..... povedený sevitus ...”

Ann-17:

“Pěkná povídka, ale pokračování se mi líbilo více tak proto 4”

kattyV:

“Už potřetí se pokouším tuto povídku přečíst a pokaždé mě někde u patnácté kapitoly přemůže nuda a nedokážu číst dál. \nsvíc mi připadá, že všichni dospělí de chovají opravdu divně. tváří se, že mají pro Harryho pochopení, ale ve své podstatě dokonale ignorují jeho problémy. Vážně to nezvládnu dočíst, přes veškerou snahu ne.”

Ostravanka:

“q”

Nerla:

“Mám velký problém s překladem. Vím, že to musela být dlouhá a úmorná práce, jenže bohužel ten překlad je na mnoha místech špatný tak, že kusy textu nedávají smysl. Překladatelka má pro psaní vlohy, takže to není kostrbaté a nejde o to, že by čeština měla anglickou syntax, ale "volný máslový ležák" a celé pasáže bez hlavy a paty jsou matoucí. Ke konci se to nicméně lepší. K povídce samotné mám hodnocení poměrně rozporuplné. Byly tam pasáže, které byly tak zdlouhavé a o ničem, až bych to kvůli nim nedočetla, kdybych si neslíbila, že nebudu hodnotit bez dočtení, a byly tam pasáže zcela fascinující. Začátek mi sám o sobě nepřišel nic moc, školní doba za dva, bystrozorský výcvik za tři a půl. Ustrnula jsem na trojce, ale poslední kapitola je tak skvělá a tak srdnatě likviduje veškerá klišé, až bych nejraději dala pět. Protože s likvidací klišé jsem se dosud setkávala v parodiích, ale tady je to podané citlivě a civilně a zcela vážně a úplně mimochodem... ach och, to chci umět. A navíc ta úvaha úplně na konci... je to moc pěkně napsaný závěr, ačkoliv spíš negativně hodnotím, že je otevřený a že na něj navazuje dalších čtyřicet jedna kapitol. Ale co jsem si celou dobu opakovala, že tu nesmím zapomenout vyzdvihnout, je Harryho civilně pojatý milostný život. Vážně, já se s tím ještě nikde nesetkala. Opravdu nikde. Tohle bylo tak úžasně uvěřitelné, že to člověka úplně těšilo číst. No a vůbec, celou dobu jsem si říkala, že tomu dám trojku, ale teď mi nějak dochází, že prostě nemůžu. // Tak po přečtení druhého dílu můžu, musím to totiž nějak odstupňovat. Jen se trochu bojím, že jestli dávám Revolution čtyři body a Resonanci tři, Roku budu muset dát dva a všem ostatním severitům po jednom, jejda :)”

Rebeka:

“:)”

Sectumsempra:

“...”

Licona:

“Super poviedka :)”

Lanevra:

“Možná bych mohla jednou zkusit.”

Sargo:

“Strávit den a noc a den s povídkou a pak nevědět, co o ní napsat? :-) Chyběla jí jistá sugestibilnost, nevím, jestli to bylo překladem nebo originálem, věty, zejména dialogy, jako by občas podivně navazovaly (zejména zpočátku, později to bylo mnohem lepší). Toť zápor. Kladem bylo všechno ostatní. Ta povídka je vynikající - asi nejlepší adopční, jakou jsem kdy četla, protože to dokázalo dávat smysl bez rádoby hlubokých psychologických sond, bez mnohého ňuchání a nevěrohodných charakterových veletočů, se kterými muselo být nutné se smiřovat. A nebo to tam možná bylo, ale dost decentně, na pozadí příběhu, dostatečně civilně a smysluplně? Drama jako ambientní hudba na pozadí? Některé pasáže mě zasáhly mimořádně hluboko, protože byly psány bez obdivného patetického obdivu, jiné bych vynechala, samozřejmě jsou i slabší místa - vyvážena jsou dostatečně originálními nápady. Moc ráda bych si zaóchala nad tím či oním, ale raději nebudu spoilerovat :-) Na to, co se tam vlastně stalo, to vždycky dokázalo působit opravdově. Ta povídka není obvyklá emocionální ždímačka, a dobře že tak, i když to odradí pár cituplnějších čtenářek. Můj upřímný dík i obdiv patří též překladatelce, to musela být mamutí práce. :-)”

Tintinka:

“Výborná povídka - pokračování už se mi tolik nelíbilo, ale tomuhle dávám 5 bodů.”

belldandy:

“Můj druhý nejoblíbenější severitus (No ano, první je Rok jako žádný jiný ). Pěkně mi tu FF dovysvětlil překlad názvu od překladatelky - Souznění - to je ono. Vztah mezi Harrym a Severusem se tu vytváří nenápadně, bez okázalých a efektních scén. Občas jsem měla pocit, že mi tam ty velké scény chybí. Jenže nakonec na nějaké ty pěkné scény došlo a nakonec mám taktéž pocit, že ten střízlivý realistický duch je pozitivem této povídky. Vzhledem k Roku by to bylo asi spíš za čtyři body, ale vem to čert, kde zas objevím v češtině druhej severitus, kterej se mi moc líbí. Zasloužených pět. Patří autorce. I překladatelce za odvahu pustit se do překládání dlouhé trilogie.”

te.ss.sa:

“Skvělá povídka. líbí se mi vývoj vztrahu mezi severusem a harrym.”

Fleur Tera:

“celkom pekné, uveriteľný opis udalostí len ten Dumbledorov prístup k situácii... no fakt neviem... Harryho neustále učenia sa pomaly donútilo aj mňa a to už je čo povedať :D výcvik je veľmi zaujímavý...”

beruska:

“...”

Mája:

“Tato povídka je moc zajímavá, stejně jako její pokračování. Zajímavě se rozvíjející vztah otec syn, rozhodně zajímavě se rozvíjejí Harryho schpnosti. Doporučuji ke čtení. Výborný překlad.”

ZJTrane:

“prečítam...”

GwenLoguir:

“dosť iné, na čo som zvyknutá. Väčšmi prepojené s normálnym životom.”

Kate Mathews:

“...”

Aha_Lucia:

“zaujímavá poviedka, kde ma zaujal vývoj vzťahu medzi Severusom a Potterom.”

CorCaroli:

“Příběh mě zaujal, proto jsem ho přeložila, třebaže mi některé pasáže daly zabrat. Nepřeložila jsem nadpis, protože jsem začala překládat po dohodě s původní překladatelkou, která nadpis přeložila jako Ozvěna - myslím, že výstižnější je název Souznění.”

zmije:

“rozečteno”

Nade:

“Povídka mě zaujala, i když nejde o slash. Nemusí jít vždy o sex, že?”

Mandragora:

“rozečteno”

Lilithka:

“Pro mě naprosto netradiční čtení, Severus je tady adoptivním otcem Harryho, to je sama o sobě zvláštní představa. Přesto mě dokázala tahle povídka zatím zaujmout. Velmi. Těším se teď i na její pokračování, Revolution.”