Baby in a box

 • Autor: Sita Z
 • Překladatel: tiberia
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Harry Potter, Severus Snape
 • Rating: 5+
 • Slash: ne
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 2
 • Shrnutí: Každý rok na vánoce chce Harry slyšet příběh o tom, jak se dostal do Tkalcovské uličky.... v krabici. (SS + HP, v otcovsko - synovských rolích)
 • Klíčová slova: vánoce, Severitus

Hodnocení čtenářů:

LiviaCullen:
“moc pekne ... A škoda že som to nečítala na Vianoce ale uprostred leta... sladucke rozprávka a škaredou zápletkou ...”
Rulie:
“Pěkné, dokonce si myslím, že by se tak Severus opravdu choval, kdyby to bylo uspořádáno jako v povídce. Každopádně lepší průměr”
Gartepka:
“?”
Salome:
“Hezky napsané. Severus by mi ani nevadil, beru to za jeho možný alternativní vývoj - zahořklost je důsledkem hořkého života, pokud se mu osladí... kdo může říct, jaký by byl? Nelíbila se mi ale přehnaná krutost či hloupost (tedy nejspíš oboje) Petúnie. Obecně nemám ráda, když se tento rys kánonu přehrává, zde je to navíc i zbytečné. Oceňuji krásný jazyk, výborný pravopis i styl.”
Nerla:
“Proč překlad nemá přeložený i název? Anglické názvy mě u povídek většinou spolehlivě odradí... Každopádně povídka je pěkná, konec je hodně vánoční, ale to všechno předtím se čte krásně. Jako jo, je to sentimentální, ale nevadí mi to. Lepší trojka.”
Lucie:
“Milé, vánoční. Snape je mimo svůj charakter, ale nevadí mi to. Však je tu mladý a pokud by to bylo takhle, tak by i ten charakter měl nakonec asi trošku jiný.”
Regi:
“Povídka mi opravdu ničím výrazně nevadí. Právě naopak. A kdybych ji četla koncem prosince, pravděpodobně by se mi líbila ještě víc. ¨ Dopustím se malého námětu k zamyšlení. FF je mimo jiné i o tom, že naše oblíbené postavy zasadíme do situací, ve kterých se v předloze neocitli. Severus se zde, ve věku něco málo přes dvacet, ocitl ve zcela mimořádné situaci. Jak by na ni tedy měl reagovat opravdu přísně kanonický mladý Severus, aby nikdo nemohl říci, že je výrazně OOC?”
Sargo:
“Je to velmi... vánoční. :-D Hezky napsané. A nutně zneuznané, protože Severus nikdy nedostal příležitost se stát tím, koho si čtenářky oblíbily, se všemi těmi traumaty, jízivostí a zlomyslností (kdo by to nemiloval :-D). Dokonce ani malé dítě tu nepůsobí na zabití, to je vyloženě rarita. Řada prvků a nápadíků se mi tu vyloženě zamlouvá. Kéž by to bylo ve finále pojato méně sladce; ale koneckocnů to JE vánoční povídka a kdo si potrpí na Pravé Vánoční Emoce, jako když ji v tu pravou dobu najde. :-) (Je to na tři body, čtvrtý dodávám jako nepatrné vyvážení zdejší průměrné nelibosti :-D)”
jesssnape:
“ne, ne, ne...”
Benny:
“A ty jsi zavraždi můj kuchyňský kobereček...Ach..no..NE, MERLINE, FAKT?! Abych to zkrátila;nudilo a Severus?Takhle, prosím, nepsat.”
KalamityJane:
“Poslední dva odstavce to vyloženě kazí, a příběh, Co Severus vypráví, je místy nudný. Ale jako vánoční jednorázovka se mi to líbí:-)”
Akkarra:
“Ne, tohle nedokážu dočíst ani při nejlepší vůli... Částečně mě to téměř dokonale uspává a ten zbytek mě pro změnu nutí oslepnout.”
Mrmla:
“---”
finde:
“výborně napsaný vánoční příběh”