Dotkni se mého srdce

  • Autor: Medové Prasátko
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: HP/SS, GW, LV, AB, RL, HG, RW, OC, další
  • Rating: 18+
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 29
  • Shrnutí: Harry už nehodlá pasivně čekat, chce Voldemorta zabít dřív než on zabije jeho. Severus Snape mu k tomu má dopomoct./ Navazuje na 5.ročník, případně upraveno podle potřeb.
  • Klíčová slova: snarry, násilí, posedlost, war, smrt postav, magie zimy

Hodnocení čtenářů:

spaceyfan:
“Opravdu se nevyplácí hodnotit dílo před jeho dočtením, kritizovat film, aniž bychom viděli konec, setřít seriál po zhlédnutí jediného dílu... Vždy je tu možnost, že náš předpoklad zvrátí naprostý autorský veletoč. U této povídky v tom nejlepším slova smyslu. Dynamika, napětí, reálné zobrazení kruté války proti Voldemortovi a neuvěřitelné sondy do duší obou aktérů mě donutily přečíst si příběh téměř na jeden zátah. V českých vodách je toto nedoceněná povídka, která si zaslouží nejvyšší ocenění. Jedna z mála, kde je přesně zachycena složitá osobnost Severuse Snapea. Rozbor jeho vnitřního světa je nervy drásající a přitom nesmírně přesvědčivý. Znepokojivé myšlenky o jeho krutém osudu mě budou pronásledovat ještě spoustu bezesných nocí.”
Haluzka:
“Důležité upozornění - všechny předchozí komentáře reagují na nedokončenou povídku do kapitoly 11. Ale ten príběh dospěl. Začátek je... No, přesně takový, jak ho popisují předchozí komentáře. Shrnu ho jako naivní nedospelé PWP (Mimochodem, už jsem někde zmiňovala, že mi ta zkratka hrozně leze na mozek? Evokuje mi "Power Play", což tady trochu platí taky. No nic, zpět k recenzi.) Snape přitahující se k tyči, promiskuitní polovina školy, tai chi... Kdo na tohle nemá nervy, ať přeskočí úvod a čte od cca 11. kapitoly dál. Tam někde se totiž příběh zlomí a začne růst. A dospívat. A neuvěřitelně mu to prospěje. Na konci už čtěte úplně něco jiného. Na můj vkus možná trochu zbytečně epickou, ale čtivou válečnou povídku. Válku jako takovou autorka popisuje v rámci světa HP velmi netradičně - opravdu jako válku. A celkem ji to jde. Hlavní postavy nejsou ani zdaleka ploché. Snape mě baví, Harry mě neirituje, žeru pomalu starnoucího Brumbála. A opravdu, opravdu mě nadchla Ginny a síla její lásky k Harrymu. Což je u Snarry a HP fanfikcí obecně dost rarita. Celou povídkou (dobře, mimo ten smutný začátek) se vinou dva motivy. Tíha odpovědnosti, kterou lze naložit na ramena někomu, kdo o ni nikdy nestál, a pocit viny za nenaplnění vložených očekávání. Druhý motiv se netýká jen ústřední dvojice Severa a Harryho, ale postupně graduje a dostává se i k vedlejším postavám. Tyhle drobnosti mě nutily mít vedlejší postavy opravdu ráda a i to považuji za velké plus.Neotřelý motiv zimní magie je někde v polovině pořád trochu přitažený za vlasy, ke konci se ale vrací znovu a lépe. Celkově se povídka posouvá z opravdu hliupoučkého začátku na poměrně slušný epický vrchol a trochu zvláštní, nicméně funkční konec. Dejte tomu šanci.”
Benny:
“Asi to uzavřu, jelikož poslední kapitola je z října '13.Autorka prodělala zápal plic, doufám, že je lépe a jednou povídku dokončí.Prvních šest či sedm kapitol je psáno o hodně dřív než zbytek.Merline, jde to poznat;zvlášť tou 'dětskou naivitou', Snape přitahující se k tyčce..to je hodně podivné.Nemohu říct, že by ve zbývajícich kapitolách celý koncept zlepšil.Zvlášť jsem kroutila hlavou nad domácí kryogenikou, jisté je, že tohle Harry nepřežije..Každopádně odkaz uložen a budu to dál sledovat.”
KalamityJane:
“Ne. Příliš rychlé, Snape polonahý se přitahující k tyči. Pokud ve vás ta představa nevyvolává záchvat smíchu, je to povídka pro vás.”
Lanevra:
“Ehm ne, nebudu to číst, už jen kvůli tomu zvěrstvu zvanému zarovnání do sloupce, ale jsem si jista, že by se tu mohl najít někdo, koho to zaujme. A ostatně; drarry od té samé autorky má slušné hodnocení. :-) /Tak už to není jen kvůli sloupci; právě mi byl poslán odstavec z Ginnina pohledu, který má s Ginny, ostatně s jakýmkoliv nebelvírem, společného asi tolik, co má okurka společného s letadlem.”