Pretty Woman

  • Autor: Blanch
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Harry Potter/Draco Malfoy; SS/RL; SB/CHW
  • Rating: 18+
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 68
  • Shrnutí: Harry pracuje na ministerstvu jako bystrozor a k jeho nemalé radosti s ním pracuje i ten blonďatý arogantní zazobanec, který si žije zhýralým životem. Kamenný oblouk na Odboru záhad byl doposud neprobádaná záhada. Ale i navzdory tomu se Harry rozhodne udělat neuváženost, která mu změní celý život od základů. A aby u toho taky nebyl Malfoy, že?!
  • Klíčová slova: Drarry

Hodnocení čtenářů:

Badinek:
“Když jsem na ni narazila poprvé nedočetla jsem jí ale teď po několika letech v ní vidím skripty poklad”
Taj Branan:
“Přemýšlím, jak shrnout tuto povídku do jednoho krátkého textu. Když jsem ji četl poprvé kdysi před lety, byl jsem neskutečně přesycený emocemi, ale nevybavím si, jak vypadala před revizí autorky, pouze ten pocit z jejího přečtení. Před rokem jsem ji četl podruhé a ten pocit byl naprosto stejný, ne snad ještě intenzivnější. Slohově, příběhově i myšlenkově úžasná podívaná. Co se týče slashe, tak taky pěkný výběr a dost uvěřitelný. I když je to velmi stará povídka z mého dávného mládí, pořád stojí za přečtení. Pořád stojí za zamyšlení. Detektivní zápletka je velké plus k tomu. Mimo jiné. Dnes už málokdo tvoří podobné věci. Doporučuju všemi deseti.”
l.enik.c:
“Nechápu takovou kritiku. Co se týče stylu psaní, je pravda, že by tomu neuškodila ještě jedna menší revize, se zaměřením na opakující se slovní obraty, jelikož ve dvou odstavcích číst třikrát "o dva údery srdce později", což se následně opakuje v každé druhé kapitole, je dost iritující. Ale jinak je to na poměrně solidní úrovni. Co se obsahu týče, užila jsem si to, ač nejsem fanoušek drarry. Zajímavá pro mě byla více dějová linka snupinu, která mě však v závěru dost zamrzela. Námět přeměny v ženu je věru zajímavý, avšak já si na Harriet nemohla jaksi zvyknout a uvěřit, že by si na to tak rychle zvykl Harry Potter, ze kterého se stal div ne feminista. Každopádně jsem se od povídky těžko odtrhávala a musím přiznat, že jsem přeskakovala intimní scény (JÁ!!!), protože jsem se nemohla dočkat, kam se vztahy všech postav vyvinou. Samozřejmě jsem se pak k postelovým scénám hezky vrátila a musím pochválit. Nejvíc mi vadilo, jak se z většiny hetero postav stávají regulérní homosexuálove a nejvíc to zabila Dracova úvaha, jestli to, že překonal otázku pohlaví a nevadí mu, že je Harry opět muž, znamená, že konečně dospěl, což podle mě opravdu neznamená. Ale celkově to špatné prostě nebylo, jen bych ocenila pokračování snupinu. :-)”
Sandorel:
“Nebudu objektivní, Blanch jsem objevil před dvěma roky přes Johnlock. Nemůžu soudit podle toho, jak psala kdysi. Ale nikdy v životě jsem si nemyslel, že budu číst HP fandom. Prostě i když jsem Potterhead, slash(a už vůbec drarry) mě v rámci tohoto světa nikdy nezajímal, neviděl jsem ho tam. Autorka naprosto změnila můj pohled na tenhle druh ff. A musím říct, že Pretty woman pro mě bylo něco, co slovy nedokážu popsat. Nejenže je naprosto skvěle napsaná(nevím, jak vypadala před korekturou), ale je plná emocí, zvratů, čtenář si tam přijde na všechno. Dojímala mě, rozesmávala, měl jsem z ní husí kůži. Hodně ve mně zanechala. Byla to emocionální smršť. A zamiloval jsem se díky ní do Draca. Ideálně Draca s Harrym. Ostatní páry byly jako třešinka na dortu. Pro mě jasná pětka, i když to nemám s čím porovnat. Moc nerozumím některým komentářům níž, které řeší naprosto nepodstatné věci a na základě toho snižují hodnocení. Je jasné, že sto lidí, sto chutí, ale tady to trochu působí už jako zaujatá nesnášenlivost(nebo snad závist, předpojatost, co já vím, všiml jsem si, že u povídek Blanch se to děje nezvykle často). Někteří lidi tady by se nad sebou vážně měli zamyslet.”
Tereza:
“...”
Rulie:
“nápad dobrý _ ale ke konci jsem přeskakovala pasáže”
Lady Aludnev:
“...”
Akkarra:
“Nebaví, nebaví a ještě jednou nebaví. Nápad celkem dobrý, ale to je tak vše.”
jesssnape:
“??? počáteční nápad skvělý, těšila jsem se na dobrou povídku, ale... je to nuda, z Pottera se najednou stala uřvaná, slaboduchá nanynka... nedočteno”
shadow:
“Ne nesedlo mi to, stejně jako většina povídek od Blanch. Tento „Harry“ se mi skutečně nelíbí. Ještě bod ubírám za to, co nesouvisí s kvalitou povídky - opravdu mám moc „ráda“ sliby: „jj, na pokračování se pracuje, další díl už brzy...“), i když v případe téhle povídky mi nedokončení vlastně nevadí.//Edit: Nakonec jsem neodolala a povídku prolítla ještě jednou, když už je dokončená. Snižuji hodnocení o jeden bod.”
Ostravanka:
“q”
Trinyx01:
“...”
nika.bezi:
“uzasna :)”
Heredhether:
“S hrdostí můžu prohlásit, že jsem přečetla všechny existující kapitoly, i když od té doby uplynulo už hodně vody a při čtení nejnovější jsem si už s obtížemi vybavovala, co se dělo v těch starších. Asi do poloviny mě to hodně bavilo, vymýšlela jsem spletité teorie ohledně rozuzlení detektivní zápletky, načež mě oficiální verze těžce zklamala. Vztah Harryho a Draca (i ostatních postav) mě taky ze začátku dost bral, ale časem jsem si nemohla pomoct a prostě mi ta nastavovaná kaše chutnala čím dál míň. Mělo to skončit zavčasu a v nejlepším, takhle se to táhne jako ty otřesný televizní seriály, co už jedou snad jen ze setrvačnosti. A je to škoda, protože námět je velice zajímavý a má ohromný potenciál.”
Benny:
“Akademická otázka:Proč čteme slash?Za sebe tvrdím, že si chci číst o lásce dvou mužu, kde neřeší přespřiliš city a zůstnou macho chlapem.A tohle je přesně ta ukázka toho jak vnímám hetero fanfikční literaturu.Hlavní hrdinka je krasavice, která 365dní v roce trpí předmenstrulačním syndromem a roní neustále krokodýlí slzy i nad blbostma.Námět je originální, to bezesporu.Jenže Harry není Harry a o Mařence vytvořené z Harryho si číst nechci.Nedočteno a asi to tak zůstane.Dám za tři, protože se mi ten nápad z počátku líbil.”
belldandy:
“Tak zrovna tohle si asi nikdy nepřečtu, ale může to tady chybět? Podle mě nemůže. :) Třeba ji dokonce jednoho dne Blanch dopíše ... Pokud si to přejete, tak doporučuji trochu toho povzbuzování směrem k autorce. :)”