Dva tisíce obrátek

  • Autor: TruTru Kanashiko
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Harry Potter/Severus Snape
  • Rating: 18+
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 4
  • Shrnutí: Je po válce, Harry přežil ale vkročit do normálního života se mu nějak nechce. Něco ho táhne zpátky tak usilovně, že nakonec přesvědčí svoji kamarádku a půjčí si od ní Obraceč času. Bez dlouhého otálení se rozhodně udělat se svým životem radikální změnu a aby v tom nebyl sám, ponoří do svého tajemství někoho, kdo je už nějakou dobu po smrti, a měnit to nehodlá. Harrymu je to však jedno. Ztáhne ho sebou do nebezpečné hry s neporazitelným časem a poprvé v životě se pustí do rvačky o vlastní štěstí.
  • Klíčová slova: Snarry

Hodnocení čtenářů:

jajafilm:
“Tato povídka mi nesedla. Mám ráda cestování v čase i Snarry, nicméně tady je Harry tupější než obvykle a přemrštěně juchá nad čímkoliv, co pronese Snape. Slabá trojka.”
Temna0Maky:
“Velmi dobře udělaný příběh:) Přijde mi docela zábavné, že vše je koloběh, který se opakuje;)”
LiviaCullen:
“Naozaj jedna z tych velmi kvalitnych a peknych poviedok. Krasne prepracovane s pravidlami ktore su logicke a ma to aj hlavu aj patu, nieco co vacsine poviedok chyba.”
Jebada:
“Velmi kvalitní povídka, za což autorce děkuji! Po stylistické i příběhové stránce výborná, nějaký ten překlep mi čtení nepokazil. Ovšem chvílemi jsem měla pocit, že ty "hrátky s časem" trochu habrují a nedávají tak úplně smysl. Velký plus pro mě je naprosto uvěřitelný vztah mezi Harrym a Severusem, i přes to, že na mě tenhle pár občas působí jako pěst na oko a čtu ho zásadně kvůli nedostatkovému Drarry zboží. Líbí se mi, že na rozdíl od Elysejského klíče, zde není láska zapříčiněna hlubokou tragédií, nevychází z bolesti, ale samovolně, takže má čtenář už od začátku pocit, že je Potter, jakožto iniciátor, vhodným, a především rovnocenným partnerem. Věkový rozdíl obou postav je znát, ale povídka není stavěná na principu seme/uke. Díky bohu za to! Příběh si určitě přečtu znovu.”
leporelo:
“skutocne vydarena poviedka s tak zlozitou temou ako je cestovanie v case...i postavy ma bavili a boli velmi uveritelne spracovane i ked ma Harry obcas neskutocne vytacal...ostatne to skutocny Harry robieva casto, tu mi to ale trosku skripalo, pretoze by to podla mna znemoznovalo nadviazanie ich vztahu, takze tam pribeh trosku "kriva" ...napriek tomu je to velmi dobre dielo...dakujem za prijemny citatelsky zazitok...”
Velká_koule_chaosu:
“Krásné, jemné, úchvatné...”
shadow:
“-”
lymmet:
“přečtu”
Extasy:
“Už dlouho jsem si nekoupila román v obchodě. Proč? Protože tohle je tisíckrát lepší! Někdy mám pocit, že by se profi spisovatelé měli od autorů fan fiction učit, jak psát, jak udržet čtenáře od začátku do konce ve střehu, v napětí... Tohle byl opravdu zážitek a s chutí si to dám znovu. Smekám před autorkou a doporučuji každému, kdo to ještě nečetl :)”
Certina:
“Je to prostě dokonalý!”
Mandelinka:
“xxx”
Cora:
“Hodně čtivé a hodně dobré. Chvílemi jsem tedy nepobírala všechno to objasňování důsledků akce/reakce (které bývá u časovek vždycky tak nějak vošajslich), ale nakonec mě potěšilo finále, kde mi ty skutečnosti nakonec opravdu - až na pár maličkostí - začaly dávat smysl. Jen... ten Potter. Ach můj bože, to je blb! Podnikne takovouhle (byť z pohledu romantické duše naprosto omluvitelnou) hurá akci, načež sedí bůhví-jak-dlouho na zadku a nedělá zhola nic. Ostatní už vymyslí, jak z té bryndy ven, no ne :-) Chudák Severus; žonglovat s tolika míčky na hřišti já, skončím u Chocholouška. Děkuji autorce, bavila jsem se.”
Desire:
“.”
belldandy:
“Dva tisíce obrátek je moc pěkným spojením milostné romance s časovratným příběhem. Dodržet logiku takového příběhu a zároveň dát příběhu nějaký citový náboj to jsou dva náročné úkoly a TruTru jim dle mého dostála se ctí. Schopnost napsat scény, které v sobě mají emocionální rozměr považuji pro TruTru za typickou přednost. Patří zcela jasně k té skupině českých fanfikčních autorů, kteří začali psát pod vlivem EK a na jejich textech to je do jisté míry znát. Poněvadž mám TruTru opravdu ráda, troufnu si k ní být přísná ... nejsem si moc jistá, zda oprávněně ... Mám pocit, že TruTru se snaží nejen odvyprávět časovku, ale také příběh s postupným rozvíjením vztahu, což je, mám pocit, na takové malé ploše téměř pokus o kvadraturu kruhu. Tu a tam jsem aspoň já přišla o svou čtenářskou víru v příběh. Přesto spokojenost výrazně převládá. Tohle je asi jedna z nejsmysluplnějších FF časovek, které jsem četla (ne, že by jich byly zrovna mraky). Jako jedna z mála je postavena na pojetí, ve kterém všechny události na sebe nakonec zapadnou. - Což je úkol složitý i pro profesionála, takže s pochybnostmi o tom, zda by Hermiona všechno nevyzvonila už dřív, se pošlu někam. - Při čtení závěru se mi vybavila Heinleinova povídka "Všechny tvé stíny" a slova z ní: "Had, který se věčně kouše do ocasu...Já vím, odkud se tu beru: ale co vy, odkud se tu berete vy?", Harry by se s nimi možná mohl trochu ztotožnit, však tu stvořil citát velmi podobný: "Byl to had požírající svůj vlastní ocas. Uroboros. Ukázkově uzavřený kruh, který nemá konec, ani začátek. " Každopádně je to právě tohle pojetí cestování časem, které považuji za kanonické. Pětku si ale (předběžně) schovávám až pro TruTruinu Vivere portu.”
sarin:
““...””
l.terka:
“:)”
Fleur Tera:
“krása.. už dlho som kvôli niečomu nebola do štvrtej hore, aby som zistila, ako celý príbeh dopadne :) škoda len tých príliš dlhých opisov, ktoré to celé zbytočne predlžovali”
Akkarra:
“Na rovinu říkám, že to nedokážu dočíst. Je to strašně roztahané a upřímně - už mě to nudí. Určitě to má své kvality a některé momenty jsem vážně řvala smíchy na celé kolo, ale...”
Casiopea:
“Ách, to byly zase jednou opulentní hody! Nebudu tu vypisovat, jak jsem se při čtení cítila, každopádně jsem měla všechny symptomy spokojeného čtenáře. Kromě perfektně vypilovaného časovratného příběhu (což samo o sobě není nic snadného napsat), nebyla nouze o originální slovní obraty. Nejvýstižnější slovo, které mě napadalo hned od začátku, bylo zábava. Prostě jsem se skvěle bavila od začátku až do konce. Lehké napětí na konci tomu jen prospělo.”
KalamityJane:
“Já si užila každý díl, nejen kvůli naprosto úžasné délce, ale i pěknému příběhu. Mám ráda motivy cestování v čase, takže spokojenost. Příběh je krásně logický a s radostí se k němu budu vracet”
Lucie:
“Povídka o cestování časem, znám málo dobrých, ale tahle se zařadila mezi ně. Emoce a napětí ve správném poměru. Pěkné.”
Mrmla:
“Pěkné.”
mariaa:
“...”
Adelaine:
“Já si při čtení vybavovala úsek z Doctora Who "Musím ti zlomit ruku." -"Proč?" -"Protože to Amy přečetla.":-) Ta povídka je fakt dobrá, neuvěřitelně logicky uspořádaná, všechno souvisí. Má to hlavu a patu a smysl, navíc se mi líbí styl psaní Tru. Na charakterech se typicky hodně projevuje Elysejský klíč a nejsem sijistá, jak moc se mi to zde líbilo. A úplnej konec mi přišel lehce mimo, jinak jsem si to velmi užívala.”
Benny:
“První kapitola je úžasná a to nejsem milovník cestování v čase.Samozřejmě se mi líbí, že z toho plynou pro Harryho možné následky.Vyplynuli z toho následky pro Harryho?Merlinžel, ano.Doživotně se otravovat se Severusem Snapeam:D Přiznávám, že TruTru teprve musím přijít na chuť po slohové stránce.A pak také neholduji romantice, ale pokusím se objevit i jinak psané snarry a snad se i časem pustím do Vivere Porty.Vysvělení ohledně časového paradoxu mi stačilo a neměla jsem s tím problém.Skvělá práce.”
Lanevra:
“Jednou bych si vážně měla udělat čtecí den.”