Královská vůle

  • Autor: EmhyrVarEmreis
  • Fandom: Zaklínač
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Geralt z Rivie
  • Rating:
  • Slash: ne
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 1
  • Shrnutí: Povídka je součástí sbírky šesti povídek, které volně navazují na svět Zaklínače od Andrzeje Sapkowského. Autor získal prostřednictvím nakladatelství Leonardo souhlas Andrzeje Sapkowského k publikování sbírky s tím, že bude vydána k nekomerčním účelům. Verze k poslechu zde: http://www.youtube.com/watch?v=5vNrIpI26tA .
  • Klíčová slova:

Hodnocení čtenářů:

Salome:
“Byla jsem také navnaděna komentáři - a možná proto mě to trochu zklamalo. Právě jsem si po letech osvěžila celou ságu, takže mám v sobě nejen reálie, nejen povahu Geralta - u něhož autor skutečně šetří s vnitřníni hlásky, tak oblíbenými autory fanfiction, tak i filosofii. Je to dobré, hodně dobré, ale není to Sapkowski. Autor se nevyhnul ani formálním chybám (tak e to Ademir nebo Ademír?), střídání POV. Hlavně mi ale vadí, že jsou povídky jen náčrty založenými na jedné myšlence, že nemají souvislost s celým tím světem, že jsou časově nezařaditelné. Sapkowski, i v počátcích, kdy skutečně psal "jen" povídky", tak je psal delší, komplexnější, hlubší - a hlavně vzájemně související, takže mu nedělalo žádné problémy je později provázat v dlouhé sáze. Takže je to navenek jako Sapkowski a je to velmi příjemné a čtivé. Jen jsem tam nenašla toho, koho jsem si tak zamilovala. A hodnocení: v poměru k ostatní fanfiction je to samozřejmě nadprůměrné, takže shrnuji na čtyři.”
Sylwia:
“naprosto skvělé”
Usmevava_Barush:
“...”
Ostravanka:
“q”
Zuzi:
“Krásný příběh”
palanda:
“tak jsem uz precetla vsechny povidky a jsou vazne moc a moc dobre....maji v sobe dusi zaklinace a hlas sapkowskeho....maji myslenky spad ctivost i pointu....neco mi z nich ve mne zustalo a timto zpusobem ja hodnotim vynikajici cteni....za me nejlepsi fanfiction serie co jsem cetla”
Adelaine:
“Mám potřebu to trochu víc okecat, takže... Já jsem četla komentáře předem, kde všichni chválili, jak je to jako od Sapkowskiho... Takže jsem ve výsledku byla velice zklamaná. Na průměr ff bych řekla, že to bylo napsáno velmi slušně, ale postrádalo to to, co dělá ze zaklínače tak vyjímečné dílo a díky čemu já ho mám ráda. Myslím, že prokletím autora je, že se vybral tak těžký fandom.”
Sargo:
“(Ta čtyřka není nejupřímnější, ale kus bodíku za fandom :-)) A je to pěkný. :-)”
Akkarra:
“Dětičky, nechoďte do lesa. Tedy pokud nemáte za zadkem Mistra zaklínače...”
belldandy:
“-”