The Potion Master´s Snake

  • Autor: Winds of Water
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: AJ
  • Postavy: Harry Potter/Severus Snape, Albus Dumbledore, Ron Weasley, Hermiona Granger, Minerva McGonagall, Dudley Dursley
  • Rating: 15+
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 23
  • Shrnutí: A snake gives Harry an intriguing revelation about her owner. HPSS.
  • Klíčová slova: had, kobra, hadí jazyk, tajemství, snarry, romance, AU

Hodnocení čtenářů:

FemmeFragile:
“Moje první a od té doby milionkrát přečtená fanfikční povídka... Pokaždé, když ji čtu, mě vrací zpátky do toho prvního momentu, kdy jsem objevila "svět za světem", nekonečné množství příběhů, které stojí za sedmerem knih, jež se mnou vyrostly. Ale právě ony příběhy se mnou nakonec dospěly. Had mistra lektvarů možná není to úplně nejlepší snarry, které kdy vyšlo z něčího pera, ale je na něm něco neuvěřitelně milého. Jemné narážky a špičkovací dialogy, romantika i náznaky dravosti, Severusova něžná láska jen občas probublávající na povrch jeho sarkastického netopýrství, které je pro něj tolik charakteristické a v povídce do puntíku dodržené, stejně jako Brumbálova potřeba do všeho strkat nos a Soraiina hadí neschopnost pochopit pořádně spletitost lidských pocitů. Je to romantika, možná i klišoidní, ale má daleko do mexické telenovely. Spojuje v sobě anglickou distingovanost a eleganci s určitou hravostí, díky níž se člověk při čtení neustále usmívá a nemůže přestat číst... Díky, Sorai, že mi tvůj prořízlý hadí jazyk a potřeba plést se do věcí svého pána přivedly do tohoto světa a ukázaly mi jeho nepřeberné krásy!”
shadow:
“Už je to nějaký pátek co jsem to četla. Myslela jsem, že bude zajímavé, když bude Snape otevřeně uhánět Harryho, a ne jak je tomu obyčejně, že Harry se kterým mává věčná puberta, uhání jeho. Ale vůbec mi to nesedlo (hlavně Harry) a to mám konverzačky ráda (Harry a Severus si spolu vyjedou na lodičce,...). Brumbál otravný, scény kde je Dudley nudné. Na druhou stranu Sorai byla výborná. Víc jak 2 dát nemůžu. (Českému překladu od Patoložky bych dala 3, jako díky za její práci.)”
l.terka:
“:)”
mariaa:
“3-”
Casiopea:
“Ta povídka si čtyřku možná ani nezaslouží, ale když ono to bylo strašně milé. Devadesát procent času, kdy jsem to četla, jsem se připitoměle culila a myslím, že asi tak třikrát jsem měla i záchvat smíchu. Harryho sedmý ročník po porážce Voldemorta. Had Severuse Snapea se proplíží k Harrymu a svěří mu sladké tajemství. A vzhledem k tomu, že mají oba muži období vzájemné nenávisti už nějakou tu dobu za sebou, Harry se rozhodne dát šanci něčemu hlubšímu. Je to velmi čtivé, i když nijak třeskutě originální. Ideální příběh na zvednutí nálady. Výhrady bych měla jen ke dvěma kapitolám, ve kterých vystupuje Dudley. Nebyly napsané špatně, ale prostě jsem se u nich nudila a přeskakovala, ačkoli to normálně nedělám. Měla bych dát trojku, ale vzhledem k tomu, že se k tomu jednou možná vrátím (chmuroplašných příběhů není nikdy dost), rozhodla jsem se pro čtyřku. P.S. Nechápu, jak se TENTO Brumbál mohl dožít tak vysokého věku. Být na Severusově nebo Harryho místě, zasvětila bych svůj život pokusům o jeho úkladnou vraždu. Meddling Lemonman!”