Howdy

 • Autor: Juxian Tang
 • Překladatel: mim
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: SJ
 • Postavy: SS/RL
 • Rating: 13+
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 8
 • Shrnutí: Snape aj Lupin nezáväzne dospejú k presvedčeniu, že si chcú adoptovať dieťa. Problémy nastanú vo chvíli, keď zistia, že cieľ ich záujmu je iba jeden.
 • Klíčová slova: snupin, adopce

Hodnocení čtenářů:

spaceyfan:
“Proč jen musí Severus v každé povídce tolik trpět a tady, i když je to nakonec slaďárna, si vždycky budu nejvíc pamatovat tu jeho trpkou bolest, když mu ukradli Howdyho, a jeho smutný, totálně zpackaný život.”
Fleur Tera:
“Veľmi milé, možno by si zaslúžila ešte jednu alebo dve kapitoly navyše.”
Rulie:
“sladké, kratší a přesto výstižné”
Ostravanka:
“q”
kami:
“Milé.”
Lucie:
“Nápad zajímavý, zpracování mě až zase tak nenadchlo.”
Adelaine:
“Takže, Mně přijde začátek slabší a konec vyloženě uspěchaný. Já jsem věděla pairing od začátku a furt tam nic nebylo, až nakonec se to tak nějak zbytečně strašně rychle, až to lehce dílko kazilo. Mně by se taky víc líbilo, kdyby se postavy nespárovaly. Jinak ten střed, jak se Sev nemohl smířit a rozhodnout se, jak se chovat, byl skvělý.”
Nerla:
“V zásadě bych mohla zkopírovat komentář od Sargo. Pairing jsem si nejspíš četla, když jsem si to ukládala do "k přečtení", a samozřejmě jsem ho pak zapomněla. A oč nekonečně zajímavější by to bylo, kdyby se nedali dohromady! Úplně vidím to jejich křehké příměří a do toho lásku ke stejnému chlapci, všichni by žili na jednom místě... a autorka by to zvládla napsat, vždyť na prvních kapitolách bylo vidět, že umí napsat leccos. Takhle to bylo skvělé, až najednou přišlo hrozné zklamání. Nebýt toho, dala bych vyšší hodnocení.”
Sargo:
“Ach jo, oč nekonečně zajímavější by to bylo, kdyby to nebyl slash (což není spoiler, že ne - nejspíš jsem asi jediná, kdo si toho často nevšimne a pak je zklamaný :-)). První půle super, i když je Sevulík možná až trochu moc... no však víme... a všichni mu to odpustíme, že... ale konec nuda nuda šeď šeď, stokrát bylo, stokrát bude. /// Belldandy: nejde o věrohodnost, tu řešit, tak si moc nepočtu :-D Jen je to prostě škoda, nic víc - z něčeho originálního a s potenciálem to vklouzlo honem do obvyklých kolejí, jako by se to leklo, že by to muselo řešit nějakou nestandardní situaci... i bych autorce odpustila, jak si to náramně ulehčila tím "stejně bys nemohl, já vzhledem k situaci ano"... a ten konec nebyl zajímavý naprosto ničím, klasická limonáda, ekvivalent musli ke snídani. Dáš si, neurazí, přátelům to tom nevyprávíš. :-D // Koneckonců důležité není, jestli je to klišé, ale jestli je to takové klišé, které ti umí zarezonovat s něčím uvnitř... A to někdy dokáže jediná věta, obrat, který sepne čudlík... samozřejmě člověk nesmí udělat tu chybu, aby šel číst nějakou literaturu (i když i tady takové věci jsou, možná i dvě :-D)”
mariaa:
“...”
Tintinka:
“Opravdu hezký a roztomilý příběh :-)”
Akkarra:
“Juxianin rukopis je tu jasně patrný (dohnat mě téměř k pláči popisem Severusových pocitů dokáže snad jen ona), ale tak nějak jako kdyby to nebyla úplně ona. Nevím... Povídka je to rozhodně hezká, na mě ale moc sladká. Prostě to není ta "moje" Juxian.”
finde:
“bellandy - já se vždy domnívala, že se povídka jmenuje podle jedné z hlavních postav, která si říká Howdy zkráceně z Howarda.”
Mrmla:
“Pěkné.3, 5”
belldandy:
“Tohle je určitě trochu nezvyklá Juxian, hádám, že může líbit těm, co ji běžně nemusí a naopak se může nelíbit těm, co ji mají jindy rádi. Žádné pochmurné a vyhraněné city, žádné vnitřní promluvy postav .. Tenhle příběh má možná až lehce narůžovělý nádeh, ale v podání v Juxian, je to minimálně pro mě v míře přijatelné. Dokonce i ten Howdy mi přišel přijatelnější než děti v FF obvykle bývají. Zkrátka se mi to líbilo. / Já jsem tuhle FF četla od začátku jako slash, dokonce přímo jako snupin a proto si na tuto věc nějak stěžovat nedokážu... Je možné, že vývoj v poslední kapitole byl trochu náhlý a prudký ... ale stejně ...”