Manželství odsouzené ke zkáze

 • Autor: Steppenwoelfin
 • Překladatel: Rocia Mixan
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Harry Potter/Severus Snape, Voldemort, Brumbál
 • Rating: 18+
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 47
 • Shrnutí: Harry právě dokončil sedmý ročník. Voldemort bohužel stále žije a Severus je svolán na pravidelné setkání Smrtijedů. Po přečtení článku o „Nejžádanějším svobodném muži kouzelnického světa" si Voldemort pohrává se zlověstnou myšlenkou Severuse ženatého s Harrym, ale smutně poukazuje na to, že by to bylo kvůli Brumbálovi nemožné. Severus, který je na Brumbálově straně, vypráví řediteli o Voldemortových myšlenkách. K jeho zděšení si Brumbál myslí, že je to perfektní nápad. Koná se napjatý obřad se zuřícím Severusem a stejně zuřícím Harrym. Voldemort je potěšený zvratem událostí a říká Severusovi, že má jeden rok na mučení a zneužívání Harryho v téměř každém směru, v jakém chce, a že nesmí Brumbálovi dovolit, aby to zjistil. Zároveň hledá cestu, jak by Smrtijedi a Voldemort mohli napadnout Bradavice. Po oboustranně traumatickém naplnění jejich manželství se Severusovi a Harrymu všechno zdá velmi temné... Dokud si navzdory všemu neuvědomí, že mají jen jeden druhého...
 • Klíčová slova: Snarry, nucený sňatek

Hodnocení čtenářů:

spaceyfan:
“První polovina nemá chybu.”
Sarkan:
“...”
Rulie:
“tak první polovina, možná 3/4 jsou skvělé, ale pak jsou slaďoulinké a předvídatelné akce a rozhovory, téměř s klidem se dají přeskočit a dočíst jen poslední 3 kapitoly. Za ten začátek dávám 4”
Velká_koule_chaosu:
“Tak jsem tedy nakonec mírně zklamaná. První polovina povídky naprosto skvělá. Všechno jsem autorce věřila, dokonalé popisy pocitů, ale jakmile se z Harryho a Severuse stali milenci, přišla mi povídku už strašně nudná, a občas mi i lezla na nervy. Bohužel.”
shadow:
“Akkarra mi bere slova z úst, akorát můj dlouhý zásek nastal dříve. Nevěřila jsem, že povídku vůbec dočtu.”
Gartepka:
“mně se povídka líbila, překlad se vážně povedl.... dobrých pasážích bylo podstatně více než těch špatných... romantika vede ;)”
Akkarra:
“Po 38. kapitole prostě odmítám číst dál! Ze všech chlapů se tu postupně staly ženský s PMS a nejhůř to odnesl asi Potter, ačkoli Severus mu v tomto ohledu doslova dýchá za krk. Dokonalý příklad jak totálně pohřbít slibnou povídku. :/”
KalamityJane:
“Skončila jsem někde u 20. kapitoly, nejvyšší čas dohnat resty :)”
Benny:
“Překlad ještě není hotov, každopadně mé oblibené téma:nucený sňatek.|| EDIT:Oprava po 10ti měsících.Začátek začal slibně, merlinžel kdy se to zlomilo?Severus vypadl z role, to ostatně i Harry.Přesto to neberu příliš vážně a užívám si Rociinu práci.To znamená, že ze čtyřky jdu na trojku.”
Mája:
“Mám tuto povídku docela ráda, ačkoli mě občas velmi krutý a zbytečně zlomyslný Severus leze na nervy. Překlad je kvalitní a hlídám si každou novou kapitolu. Takže díky, Rocio, že si s překladem dáváš práci. Stojí to za to.”
Onnyinka:
“...”
Mrmla:
“...”
Sargo:
“Tak jsem se pročetla kam až je to hotové a nemám nijaké puzení hlídat si pokračování. Kapitoly dost odsejpají, což je hlavní plus - nějak tam chybí jakákoli přidaná hodnota. Hodně slaboučká tři.”
Lanevra:
“Jelikož tu nikde není originál a mě se ho vážně nechce vkládat, tak to napíšu sem. Překlad za jedna (jednička jako ve škole, ne jeden bod tady na deníku), možná mínus za takové malé drobnosti, ale ne, nechám za pět bodů. A samotná povídka... to je dost nestálé. Jsou tam okamžiky co bych dala čtyři, jiné kdy bych dala tři, ale i pár pro mě tak strašných (zejména v pozdějších kapitolách) že bych dala klidně jen jedničku. Já jsem veskrze laskaví člověk, takže dám...”
Adelaine:
“Začalo to fakt dobře, daly se tam najít jisté nelogičnosti, ale nebylo to špatné. Nicméně od poloviny bych to dávala za typický příklad toho, jak by podle mě ty postavy fakt neměly vypadat. Eh.”