Sklíčení hrdinové

 • Autor: RaeWhit
 • Překladatel: Patoložka
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Severus Snape/Harry Potter
 • Rating: 15+
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 1
 • Shrnutí: originální název: Unstrung Heroes, Přátelství lze najít na různých místech, i na lavičce v parku.
 • Klíčová slova: Snarry

Hodnocení čtenářů:

MoonyStars:

“Slabšia štvorka. Milé a melancholické.”

larkinh:

“smutné”

jesssnape:

“...”

Cora:

“Je to takové posmutnělé, nostalgické dílo; alespoň na mě tak působí. Na několika málo místech na mě dýchla Tira Nog (SPOILER! "Když se nakonec oddělili, Severus zjistil, že se Harrymu nedokáže ani podívat do tváře - tak strašný to byl pocit, že ho zneuctil." KONEC SPOILERU!), což je v mém případě nežádoucí jev, ale celkově se mi povídka líbila. Zvláštní a neotřelé byly ty lavičky a pozorování cizích lidí...”

leporelo:

“uff...tato jednohubka sa skutocne dala lahko zhltnut...ja to odporucam, v mnohom mi tieto "vetrom oslahane" charaktery hlavnych hrdinov pridu uveritelnejsie nez vztah studen/ucitel...”

Rulie:

“jedna z povídek, ke které se budu opakovaně vracet”

Lucie:

“Pěkné”

Sargo:

“.......”

Amarilli:

“Toto... so mnou pohlo. Už som prečítala kadečo... ale toto... ja nemám slov. Nedokážem to opísať. Toto človek musí prečítať. Úžasné.”

Benny:

“Nádhera, svostné i když musím uznat, že na Harryho projevu mi ke konci něco nezdálo.Ale pro tentokrát přivřu obě oči.”

Sectumsempra:

“mne se to libilo... sice mi tam nekolik drobnosti nehralo, ale i tak to bylo fajn....Nerla: taky jsem nad temi rozmery premyslela :D”

Nerla:

“Mě by zajímalo, jestli těch šest krát deset metrů byla postel, nebo ložnice, nebo byt. Pak se mi tam taky líbilo, že (SPOILER) se Harry bez magie choval úplně jinak než v jiných povídkách, tedy nebyl přecitlivělý na cizí magii, ale naopak ji vítal (KONEC SPOILERU). A s jiným párem si to asi představit neumím, mně se ta povídka líbila. I když samozřejmě ano, charaktery byly jiné, ale po deseti letech od války? Nevidím problém v tom, že by se změnily zrovna takhle.”

Velká_koule_chaosu:

“...”

Mandelinka:

“Výborné.”

Fleur Tera:

“nebolo to zlé, malo to iskru a dobrý nápad... lepšia trojka”

Istar Halabába:

“... zazvonil zvonec a pohádek byl konec. Mně se to líbí, docela dost. Já jsem při čtení věřila, že to jsou oni dva, protože ty události a zážitky a těch uplynulých deset let s nimi udělalo hodně. Beru i sochu a vlaštovku na začátku, přišlo mi to jako zajímavý nápad, postřeh. A je milé číst o podzimu, když teď právě je podzim a čím dál tím větší zima.”

Mrmla:

“..”

shadow:

“Tahle povídka se mi hodně líbila. Ale při jejím čtení jsem si taky říkala, jak skvělá by to byla originálka.”

Mája:

“Každý máme jiný vkus. Mě se povídka moc líbila a určitě si ji za čas ještě jednou přečtu.”

Lanevra:

“Začátek se sochou mě upřímně zděsil. Domnívám se že charaktery postav prostě odešli. Základní zápletku bych viděla na zcela jiný pár, naprosto ideální by byla pro Watsona a Holmese. Nebo o dvou zcela neznámých, obyčejných válečných hrdinech, ovšem už jsem si často všimla že autorky mají skvělí námět na originální povídku, ale prostě ho musí narvat do nějakého fandomu.”

Adelaine:

“No, musím říct, že při soše a vlaštovce jsem se taky lekla, ale nakonec to nebylo vůbec zlý. Lepší průměr.”

Akkarra:

“Pro všechny, kdo si myslí, že bez patosu to nejde. Jde! A tady je důkaz. /// LANEVRA: Tak teď jsi mě pobavila - já jsem si při čtení taky myslela na Watsona a Holmese. :) Jenom jsem si pořád nebyla schopná ujasnit, který je který - snad je Watson ten, kdo krmí holuby a Sherlock ten, který si přisedl... :)”

belldandy:

“3/4. Tak by mě docela zajímalo co spolu později ten šťastný princ a vlaštovka podnikli.”