Zimní zjevení

  • Autor: Mats Christiana
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Harry Potter/Draco Malfoy
  • Rating: 18+
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 1
  • Shrnutí: Vánoční večer skrývá na taneční parketu jednoho nočního klubu pro Harryho nečekané překvapení.
  • Klíčová slova: po válce, vánoční , Drarry

Hodnocení čtenářů:

Badinek:
“...”
Luczaida:
“Jednoduché, nenáročné. Má svoje pro i proti. Na to, že je to vlastně pwp, tak to hraje na romantickou notu a autorka má plus za konec.”
Tereza:
“Z nějakého důvodu mám tuto povídku silně zapsanou v paměti a stále mě to k ní táhne.”
Mr. Robot:
“...”
Cora:
“Samotný závěr příběhu vnímám jako to vůbec nejlepší z povídky. Zpracování se mi celkově líbilo, ale setkání těch dvou se táhnlo jako žvejkačka.”
jesssnape:
“nevím... třeba až si to přečtu znovu, už vědět budu =D”
Adelaine:
“Těžko to hodnotit, já mám z toho textu trošku pocit, že možná je to jeden z prvních autorčiných pokusů o něco takového. Je to pokus napsání lyrického textu a částečně se to povedlo, já v tom vidím veliký potenciál, ale opakující se věty a motivy tomu hodně ubraly. Námět je dobrý a hodně se mi líbilo, že to skončilo tak, jak to skončilo, svým způsobem i styl byl dobrý, až na to prodlužování a zbytečné natahování.”
belldandy:
“Je to romantické a je to PWP. Nemyslím, že se to vylučuje. Mám značnou víru v to, že poetické či lyrické vyznění je věcí stylu a nikoli námětu, že jakýkoli jev může být nahlížen lyricky. A také věřím, že autorka tohle psala se snahou o poetické vyznění. Což není totéž jako tvrzení, že se jí to povedlo a už vůbec ne totéž jako, že to tak každý její čtenář bude vnímat. Nicméně ... nasadím-li laťku FF, nemyslím si sama vůbec, že tohle bylo selhání. Tohle sice v mnoha ohledech není můj šálek čaje. V podstatě je to taková "pocitovka" a ke čtení takových textů zrovna netíhnu. Taky to nijak mimořádně originální, kanonické nebo realistické, ale z hlediska fanfiction je to vlastně prastará věc. Líbí se mi ale to vyznění - jen - Něco se přihodilo a nic víc. Japonofilec jako já u toho může zaplesat, protože je to tak trochu "wabi-sabi" :) - prosté, estetizující a zachycuje to pomíjející okamžiky a pocity. (Jenže na čisté wabi-sabi je tam toho příběhu ještě pořád moc. :)) Za mě hodnocení - asi 3/4. Ovšem, když jsem tuhle dávala dohromady seznam českých drarry povídek, zdálo se mi, že (kupodivu) jich není až tak moc, o kterých bych si troufla tvrdit, že jsou lepší než tahle prostičká záležitost. Jen stěží bych jich dala dohromady víc jak deset. (Možná to samozřejmě souvisí s nízkým přehledem, který mám v této oblasti.) Tak tedy proto, a pak taky trochu za obecné Mats Christianiny zásluhy, zaokrouhluji nahoru. Mats Christinu považuji za osobnost, která má své místo zejména právě v oné romantizující větvi slashového psaní.”
KalamityJane:
“Ja nevím, nějak me to nechytlo”
Sargo:
“Čemu všemu se neříká romantika... (V druhém plánu doufám, že hodně dlouho neuslyším slovo "bytost" v žádné souvislosti.) Zajímavé: většinou alespoň vidím, co na tom lidi mají, i když mě to neto. Tady mi to ale fakt teda uchází. /// Asi SPOILER: Až mi bude připadat pohled na cizí sperma vytékající z něčího zadku u zaplivaných záchodků připadat romantický, a prostitut, který se změní v rozpačitou pannu po třech minutách slušného zacházení věrohodný, půjdu si hodit mašli. :-D”
Nerla:
“Na semináři o literatuře nám tvrdili, že Holanovo Setkání ve zdviži je lyrika, protože tam není žádná příběhová linka. Dá se potom běžné PWP označit za lyriku? A co tohle? Protože ačkoliv jsou zrovna Vánoce a prostitut láká své zákazníky tím, že na sobě má opalizující kouzlo, ono to děj nemá, žejo. Každopádně plus bod za to, že to skončilo, jak to skončilo, ačkoliv autorku muselo určitě lákat, aby to skončilo úplně jinak. A mínus bod za vykrádání Pretty Woman ohledně líbání. No, dojem to nezanechalo, ačkoliv se to četlo vcelku příjemně.”
mariaa:
“...”
Velká_koule_chaosu:
“Zároveň se mi to líbí a zároveň mě na této povídce něco strašně štve...”
Zástupkyňa:
“Hodnotonie 3 to plne vystihlo. Zas len jedna romantika...”
Benny:
“V podstatě pwp na téma Drarry, můj šálek čaje, povídka je skvostně napsana.Zvlašť ten Harryho zmijozelský trik na konci:D||Odkaz opraven, skoro jsem vyhrála tablet:)A taky jsem zvedla známku.”
Mrmla:
“...”
te.ss.sa:
“nádherná povídka s hořkoslakým koncem”
keishatko:
“:D”
Crystal:
“...”
beruska:
“X”
Akkarra:
“A pak že zima není čarovná...”
finde:
“Harry nic moc, ale Draco to vynahradí”
Cvrcinka:
“tato povídka mi utkvěla v paměti a už nějakou dobu jsme se snažila ji najít... konečně... jdu se kochat znovu...”
ZJTrane:
“Nádherne mrazivo krásny príbeh. Určite sa k nemu vrátim. Ale ja si osobne pre seba domyslím ešte aj pokračovanie...”
Ivet:
“Jen zjevení, které v mysli zůstane po zbytek života. A zima je přece každý rok, tak proč si to nezopakovat? Díky takovým dílkům mám ráda Vánoce.”
darken:
“Úžasně citlivá povídka, jejíž většinu sice zabírá sex, ale není jen o sexu. Kouzelné zimní zjevení...”
Samy:
“V téhle povídce je velmi mnoho intimností a zdaleka se nejedná jen o sex. Pro mě jedna z mála povídek, které jsem věřila až do mrtě.”
Pyriel:
“Chlapec potká dívku, pardon, chlapce, a je jím okouzlen. Nebo jinak, bystrozor je na vánoce sám, tak si zaplatí společnost. Jenže to napsala MatsChristiana a vdechla tomu vánoční kouzlo.”