Перед войной - визитная карточка команды сневилла

  • Autor: Indrikhole
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: fanvid
  • Postavy: SS/NL
  • Rating: přístupné
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 0
  • Shrnutí: Poslední bitva. Neville mstí smrt Severuse Snapea.
  • Klíčová slova: fanvid, fanvideo, sneville, snaville

Hodnocení čtenářů:

Benny:
“Něco vám doporučím.Nikdy, ale opravdu nikdy se nepřátelte se Zmijozelem;D Přiznávám, že video jsem si teď pustila potřetí a teprve dnes mne oslovilo.Střih je dokonalý vzhledem k nedostatku scén mezi Nevillem a Severusem.Hodně silná čtyřka.”
Akkarra:
“Atmosféru to má vážně dobrou.”
Lanevra:
“Ano, toto video mě uchvátilo. Ta píseň, ten střih zejména ze začátku. Ta atmosfera.... Váhám mezi 4 a 5, nejspíš dám prozatím tu 5 a pak se uvidí, jestli časem změním názor. Každopádně jsem si video stáhla a opakovaně si ho tu pouštím dokola, zejména pak se ho chystám ohrávat při psaní některých scén které mě čekají. PS: Abych to trochu uvedla na pravou míru; nemám povídku přesně na to video, ale je tam několik scén, ta atmosfera a prostě něco, co mi připomíná jejich vztah, takoví, jaký jsem ho podala v povídce. Tedy hned několika povídkách. Je tam to Nevillovo věčně opakované, že Severuse miluje a vždy mu odpustí a vždy za ním bude stát za všech okolností, což Neville umí říkat nahlas a dělá. Zatím co Severus to myslí stejně, ale mlčí, protože to říct neumí. Za něj totiž mluví činy.... Na tohle video rozhodně nezapomenu a až přijde čas, tak ho připojím k povídce. Což tedy bude za hodně dlouho, ale tak co, alespoň budou mít čtenáři co číst.”
belldandy:
“Mám pocit, že toto fanvideo se těžko bude nějak výrazněji líbit většině diváků. O to více potřebuji nějak osvětlit, co že to na něm vidím já. Pro začátek se mi líbí jeho originalita. To že jde o nezvyklý pár a video s příběhem, to už samo započítám k dobru. Dle mé zkušenosti se asi tak s výjimkou snarry, drarry a možná ještě tak páru Harry/Sirius dělají videa na jiná párování velice obtížně, poněvadž v původních filmech je velice málo, ba přímo žádný materiál pro jejich vzájemnou interakci. Podle toho ty videa vypadají a často mi to přijde jako tristní podívaná. Tady se mi zdá, že autorka tomu problému postavila se ctí. Výsledek ani tak neodpovídá možnostem, které kánon dává, spíš je trochu překračuje. / Většinou černobílé poruchové záběry slouží jako způsob, jak úspěšně ukrýt záběry z jiných filmů a smazat stopy po míchání nemíchatelného. Tady však, zdá se mi, má výjimečně čistě funkci ukázat zobrazený děj jako součást nezřetelné minulosti nebo rozrušeného stavu mysli. Jejich výrazná „nezřetelnost“ mám podezření bude právě tou těžko zkousnutelnou záležitostí, no já mám prostě pro takové věci slabost. :) / Na mém vnímání se samozřejmě také podepisuje stejný efekt, na kterém stavějí rádia při výrobě hitu. Po té, co jsem si tohle fanvideo pustila podesáté, se pro mě píseň o bílých šatech a „rajských“ časech před válkou stala evergreenem. „Pár slov na rozloučenou. Nejsem připraven jít s tebou do nebe.“ To je asi dobře, Neville. :) / Nejvíc miluji ten psychedelický závěr./ Lanevra připravuje fanfikci, která se ději toho videa částečně blíží. Nejste zvědaví? :) Pro zajímavost originální text písně zde: http://www.arbenina.com/text/2008nv2_belie_odezhdi.html”