Catch and Release – Sevřít a uvolnit

 • Autor: RoozetteR
 • Překladatel: Patoložka
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Harry Potter/Severus Snape, Ron Weasley/Hermiona Grangerová, Ginny Weasleyová
 • Rating: 15+
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 7
 • Shrnutí: Překlad Patoložka/ Harry si o lásku musí říct, když ji potřebuje. Ron si nikdy neuvědomil, že Severus má podobný problém. Povídka vyprávěná z Ronova pohledu.
 • Klíčová slova: Snarry

Hodnocení čtenářů:

Gartepka:
“?”
l.terka:
“:)”
Lanevra:
“Nevím, ale myslím že tohle je takové šlápnutí vedle. Oceňuji, že je to brané s Ronova pohledu, ale je to takové zmatené a nijak mě to do děje nevtáhlo. Určitě se najde jiná a lepší povídka, psána z pohledu třetí osoby o nějakém páru. Už je celkem jedno, jestli to bude Snarry, štěňátka nebo kterýkoliv jiný pár.”
Velká_koule_chaosu:
“....”
Mandelinka:
“Nečekala jsem nic dobrého, překvapení muselo být jedině příjemné. Snape mi nepřipadal OOC, byla to jeho legitimní lékouzelnická varianta. Nebylo to nic moc, ale v krátkých kapitolách se to dalo zvládnout. Spíše je otázka, proč to bylo napsáno jako ff - mohlo to být o komkoli a stačilo vyměnit jména. Milá červená knihovna pro fanfanynky. :-)”
belldandy:
“Všednodenní život a v něm ty "střípky zázraků, které čas už nevrátí", jak praví píseň. / Patoložka mi nedávno v diskuzi napsala, že náš vkus je tak odlišný, že se bojí, že se mi asi nemůže líbit text, který píše, snad to mohu potažmo rozšířit i na - překládá. Jestli má pravdu, pak mohu říci, že tato povídka je takovým společným územím, kde se můžeme potkat. Při hodnocení se sice přikláním spíše k 3-4 než k 4-5. Ale i když mi tato fanfikce nebrala dech, bylo to prostě příjemné počtení. / Nemyslím, že je tu Snape nějak mimořádně OOC. Autorka se spíš (trochu pohodlně, avšak docela úspěšně) vyhýbá tomu, aby jeho charakter nějak podrobněji musela líčit. Vynechala všechny náročnější fáze při psaní milostného příběhu. Nemusí postupně budovat vztah a profesor Snape tak dostane jen minimum prostoru projevit svůj "charakter". / PS: Já se, prosím, přimlouvám pro zadávání (a vytváření) českých názvů u překladů.”
Sargo:
“Ano, je to milá povídka, ano, je to pocitovka... prostě o ničem, ale docela dobře se to četlo. ;-)”
mariaa:
“Milá povídka :)”
Mrmla:
“,,,”
Mája:
“Také mě tato povídka okouzlila. Cas, máš pravdu v tom, že JU-JU rituály jsou podivně praštěné, ale k Hermioně mi to tady kupodivu docela sedí. Je to příjemná pocitovka.”
Adelaine:
“Dospělý Ron - to se jen tak často nevidí. Mně se atmosféra líbila, až na poslední dvě části, přestože se autorka vlastně popisu těch dvou vyhnula. Mně připadá, že ona lehce nadhodí téma a atmosféru a zbytek je na čtenáři. 3-4”
Akkarra:
“No potěš koště... Vedlejší linie Severus / Potter je dojemná a překvapivě jemná, ale ta druhá se zbláznivší se Grangerovou, která zřejmě utekla z oddělení pro trvalé duševní poškození u Munga...”
Nerla:
“A mě ta povídka neokouzlila. Nedovedu si představit, že by se v jakkoliv alternativní budoucnosti mohlo stát ze Snapea to, co se z něj stalo tady. Ale dobře, od toho je fanfiction, psát co by, kdyby. Problém tu pro mě byl ale i ve všem ostatním, je to jako z učebnice "jak napsat bestseller" - když máte chabý příběh, rozsekejte ho na části, umažte mezi nimi návaznosti a libovolně je zpřeházejte. Atmosféra se tím vybuduje sama. Číst se to určitě dalo, nepohoršilo to, ale ani nezaujalo. Slabší průměr.”
Casiopea:
“Tahle věc má velmi silnou okouzlující atmosféru. Jedna z mála povídek, kde Ron skutečně dospěl. Nemůžu se rozhodnout, jestli jsou Harry a Severus OOC nebo IC, prostě proto, že si umím představit, že by jim jejich vztah skutečně mohl pomoci k takovému vnitřnímu uzdravení, k jakému dospěli v této povídce. Anebo bych si to prostě přála. :) Jediná věc, která mi maličko nesedla, bylo to africké náboženství, ale jinak totální okouzlení. Až někdy budu chtít zase pohladit po duši nebo si odpočinout od spratkujících Severusů, zase se k tomu vrátím.”