Pouto krve

 • Autor: Meri
 • Překladatel: Adelaine
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Severus Snape/Harry Potter
 • Rating: 18 +
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 12
 • Shrnutí: Původní název: Sanguis-Vinculum / žánr: angst, drama, romance / varování: sex dospělého s nezletilým (17ti letým) shrnutí: Hermiona dostala skvělý nápad, že vytvoří lektvar, díky kterému bude moci společně s Ronem připojit své síly k Harryho. Než, samozřejmě, Severus přerušil výrobní proces a zjistil, že se namísto toho neúmyslně svázal s Harrym.
 • Klíčová slova: snarry, nucený svazek

Hodnocení čtenářů:

l.enik.c:
“1) Některé dialogy jsem opravdu nepobírala. Nechápala jsem, proč jsou vůbec vedeny, případně nedávaly smysl nebo postavy byly děsně natvrdlé, a to zejména Snape. 2) Člověk by si myslel, že Dusleyovi drželi Harryho někde přivázaného na krátkém řetězu o hladu a žízni, protože pouto nepouto, Snape to prostě moc hrotil. 3) Snape byl přespříliš morální a zásadový a vlastně jsem v tom neviděla ani žádné odůvodnění nebo smysl. 4) Líbačky mezi kamarády... no fajn, toto bylo originální. 5) Když už tedy došlo na sex, vlastně to nebylo nic světoborného, ale zároveň by se za takové číslo nemusela stydět ani začínající porno hvězda, natožpak panic Potter (alespoň že Snape zde nebyl nezkušený netopír žijící div né v celibátu). 6) Poslední kapitolu bych snad raději úplně vypustila. Celkově čím víc se povídka blížila ke konci, šlo to dost z kopce. Určitě by se našlo i něco dalšího, ale toto jsou takové nejvýraznější věci, které mi vytanou na mysl ještě 15 dní po přečtení. Každopádně přečíst se to dalo, ve svém žánru a na dané téma celkem obstojný průměr, rozhoduji se mezi 2 a 3, ale nakonec to bohužel v kontrastu s jinými musím ohodnotit nižší známkou.”
Lucie:
“...”
jesssnape:
“lepší 3”
lia:
“:)”
shadow:
“Má to dost míst, nad kterými jsem se pozastavovala, ale... prostě se mi to líbilo.”
l.terka:
“:)”
Benny:
“Neuchvátilo.2, 5”
Fleur Tera:
“nebolo to zlé, ale niektoré scény som vážne nebrala... ako tie bozkávacie pokusy, no to som sa vážne smiala :D”
Akkarra:
“Ještě, že je tady to pouto a jde se na něj vymlouvat... :) Jinak jsem při čtení dostávala pravidelné záchvaty smíchu, ale bohužel u scén u kterých to autorka rozhodně neplánovala.”
Lanevra:
“Začátek se mi líbil, Voldemort naprosto zklamal to nebudu zapírat, konec byl takoví jaký byl a jaký jsem přibližně očekávala. Všichni hrozivě kecají a ačkoliv je tu Severus občas v charakteru (a kde není a někdo by si autorce stěžoval, tak řekne že za to může pouto. To se s každým vsadím! :-D), tak je tu nechutně čestný a myslím že postrádá lstivost.”
Velká_koule_chaosu:
“Dobrý nápad, ale provedení hodně slabé. - Zvláštní a po dalším přečtení po pár měsících jsem nadšená. :D”
Mrmla:
“2-3”
belldandy:
“Charakterizovat lze jako obstojný průměr. Zase jednou nucený svazek, Harry a Severus jsou tu nadpůměrně ukecaní a Severus těžko uvěřitelně ctnostný. Nicméně doznávám, že v jistém čase byla tahle povídka taková moje malá neřest. Neřestně se mi tam líbilo dichotomie mezi tím, jaké silné pocity hrdinové mají pociťovat a mezi tím, jak je racionálně rozebírají. Jen osobní úchylka, ale ve mě to vyvolávalo brnivé příjemné napětí .. Hodnocení: 3/4 / Svého času jsem si říkala,že by to mohla být první povídka, které bych na Sirininých stránkách zvládla dát čtyřku - abych se konečně necítila tak zaujatě :), jenže teď je zas všechno jinak. Tak já dám trojku, poněvadž třeba Dianiny Námluvy u Adelaine, jímž jsem dala čtyřku považuji přes klišoidní sladký závěr za zajímavější a poněvadž věřím, že Adelaine mi to odpustí. :)”