Amor Errol

  • Autor: Casiopea
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Errol, Hermiona Grangerová, Severus Snape, Harry Potter, Neville Longbottom, řev Ronalda Weasleyho
  • Rating: pro všechny
  • Slash: ne
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 3
  • Shrnutí: Taková trochu… No dobře. Taková hodně vyšinutá třídílná záležitost. Prázdniny v Bradavicích se díky působení jisté magické knihy a úžasnému talentu sováka Errola promění ve velmi nevšední zážitek.
  • Klíčová slova: Errol, lektvar, červená knihovna

Hodnocení čtenářů:

Luci.e.n:
“Caseopea píše úžasným jazykem, ať už se jedná o drama, romantiku a nebo... bláznivé, nadsázkové a vtipné počiny! :)”
Ostravanka:
“q”
Usmevava_Barush:
“....”
Salome:
“Pěkná a řemeslně dobře zvládnutá parodie. Nápad je dobrý (4), zpracování také (snad až na Lili :) ( 4), strukturováno do kapitolek i scén pěkně (3), jazyk krásně stylový(5). Postavy jsou nádherně OOC (3), zápletka je ve své absurdnosti naprosto logická (4). Hlubší dojem to ve mě nezanechalo, ale to nebylo ani účelem (1). Pobavilo mě to - dobrý start do dne, když vás čeká nepříjemné jednání. (4) Celkově mi to tedy vychází na 3.5, zaokrouhluju nahoru.”
Adelaine:
“První dvě třetiny byly výtečné, ta třetí už mi připadala jako typická chyba parodií, aneb moc se nutí do rádoby vtipnosti. Ale rozhodně stojí za přečtení a první dvě třetiny nemaj chybu.”
jesssnape:
“to je dokonalé! =D”
Potkanice:
“Nasmála jsem se u toho jako už dlouho ne”
kopapaka:
“Předem oznamuji, že nečtu Snamione, ale v tomto případě jsem (naštěstí!) udělal vyjímku. Doporučuji. Pokud se chcete zasmát, tak jděte do toho...”
Nerla:
“K téhle povídce mám VZTAH, a tak nevím, jak hodnotit. Když mi v padesáti sedmi esemeskách (sláva SMS bránám!) přišla v průběhu dvaadvacetihodinové jízdy autobusem v jižní Číně, vítala jsem ji jako spásu. Četla jsem ji znovu ještě následující den během čtyřiadvacetihodinové jízdy vlakem a pak ještě jednou, to bylo snad 23 hodin v neklimatizovaném vlaku. (Abych podpořila fantazii, bylo tam plno zvracejících Číňanů, brečících dětí, lidí balancujících právě zalité vlnky horkou vodou ze samovaru v uličce plné natažených nohou, málo místa pro Evropany s dlouhýma nohama a takřka neotvíratelná okénka.) - Proto tedy píšu VZTAH, neboť čtečka s knihami se mi rozbila několik týdnů předtím a tohle byl skutečný balzám na rozjitřenou duši. (Své v tom hrály ještě ukradené pasy atp.) --- Zodpovědně jsem si ji přečetla ještě jednou před hodnocením, a to už mi tak skvělá, dechberoucí a neskutečně vtipná nepřipadá, někde lehce nad průměrem, tak na tři hvězdičky. Jenže nemůžu jít níž, je to subjektivní pocit, respektive zcela neobjektivní hodnocení v mém subjektivním žebříčku. Když ale... no prostě tak. A nejlepší jsou stejně momentky z Egypta. A je to boží.”
belldandy:
“Já musím říct, že mě to docela "ohúrilo" od začátku. :) Řadím si to ke svým neoblíbenějším českým parodiím, hned za "Děsivou epopej o sázce ukrutné" a "Den her aneb hry bez hranic" .”
Fleur Tera:
“Až kým som sa nedostala po scénu vo Veľkej sieni, tak ma to moc neohúrilo. Ale najlepší bol Ronov list :)”
nadin:
“Nemám rada paródie. Ale poviedka Amor Errol sa mi páčila a veľmi. Vkusný humor a navyše aj vtipný :))”
GwenLoguir:
“Nasmiala som sa naozaj dobre...”
kami:
“Poviedka založená na slovnej (Hermiona) i situačnej (ten Neville!) komike. Myslím, že je to skvostné parodické dielko a autorka by mala takých písať viac, pretože jej talent naznačujú aj vety z iných jej kúskov. Ale mala som aj tak počas čítania jednu výslovnú výhradu a pár vtipov nebolo až tak adekvátne konkurujúcich !spoiler! scéne vo Veľkej sieni. Ale aj tak dám 5. Prinajhoršom to neskôr len o číslo zmením.///Prišiel čas na to "neskôr".”
Chavelierka:
“Božíí, řechtám se jak blázen, jen si na to vzpomenu.”
Neferet:
“Tak tohle je skvělé a jedinečné dílo. Celou dobu jsem se smála a měla problém přestat :-D”
Mrmla:
“..”
Sectumsempra:
“uchvatne :D”
Akkarra:
“Jestli dneska přede mnou někdo vysloví slovo pták, tak přísahám, že ho smíchy poprskám... :D”
Lanevra:
“Hledala jsem povídku na pár Severus/Hermiona, která mě nepřestane bavit po dvou stranách a konečně jsem našla. Byli tam okamžiky, kdy jsem řvala smíchy nahlas.// Po dlouhé době jsem to četla znovu a opět jsem řvala smíchy a Morgana řvala se mnou (i když chudák neumí číst). :-D”
Sargo:
“Naprosto skvělé. Já chci taky umět takhle psát! :-D”
Slythoryn:
“Tak tohle si musíte přečíst! Hermioniny výroky jsou jak vystřižené z Austenovského románu a Snape sápající se po velmi odhalené Hermioně je prostě k popukání.”