Světla a stíny na Malfoy Manor

  • Autor: Lanevra
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Harry Potter/Lucius Malfoy, Severus Snape, Albus Brumbál, Draco Malfoy
  • Rating: 18+
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 9
  • Shrnutí: Lord Voldemort padl, z Harryho je hrdina celého kouzelnického světa. Tráví svůj čas profesionálním hraním famfrpálu, studie pod Brumbálovím vedením a nicneděláním. Usmyslí si, že si chce vzít Luciuse Malfoye, který sedí na doživotí v Azkabanu. A Harry dostane všechno, co chce. Nebo snad ne?
  • Klíčová slova: harrylu, Mpreg, vynucený sňatek, schizofrenní Harry

Hodnocení čtenářů:

AdelleR:
“No... nebudu hodnotit gramatiku a pravopis, to bych pak nesměla hodnotit už nic... spousta věcí tak byla skvělá, jak si autorka vyhrála s minulostí, všemi těmi různými odvětvími a co si tam sama přidala. Ale ten konec, určité prvky v příběhu... prostě mi tam toho spíš víc vadilo. A někde v půlce jsem Lucia začala shipovat se Snapem, takže to byl jasný náznak, že je asi něco špatně :D Znovu už se k tomu nevrátím, ale zas takový horor to nebyl.”
Temna0Maky:
“...”
Fleur Tera:
“...”
Cora:
“Dojem z téhle povídky jsem v sobě musela nechat pár dní doznít. Je to neotřelý, výborně napsaný příběh s řadou originálních pasáží (část, ve které se vysvětluje anatomie víl, například). Harryho jsem tady moc nepoznávala, ale Malfoy starší, ten se mi pod (husí) kůži zažral. Chladný, manipulující a věčně kalkulující parchant, který si prosadí svou i za cenu, kterou by "normální" člověk těžko zaplatil.”
jesssnape:
“bylo to velice zajímavé, ale číst už to nikdy nebudu, protože prostě nemám ráda smutné konce...”
sarin:
“Není to můj šálek kávy.”
Benny:
“Konec mě rozsekal, ale takhle je to stokrát lepši než kdyby šli vstřic duze a nad hlavami by jim létali holubice.”
Nerla:
“Ta povídka se mi sice nelíbila, ale nemůžu jí upřít, že mě fascinovala. Byla jsem unešená především z charakterů - Snape vůbec nebyl ffácký a rickmanovitý, Malfoy byl tak strašně necitlivý, jak se takřka nikomu nepodaří napsat, Black byl takový, jakého si ho člověk představí, pokud se nad kanonickou postavou aspoň trochu zamyslí. Ne, jenom Potter mě nezaujal, nevěřila jsem mu jeho charakter a především vrtoch, který vedl k celé zápletce. Líbil se mi Harryho konec z epilogu. A obecně mi epilog nepřišel moc přínosný, ale nic nezkazil. A absolutní absence patosu a romantiky byla skutečně fascinující, ano, opakuji se. Ale vážně se mi to nelíbilo, to si nerozmyslím. Ale bylo to napsané skvěle. Jak se má něco takového hodnotit? Za přečtení to rozhodně stojí.”
shadow:
“Já prostě ráda ty kýče s happy zakončením. Takže Lanevra není nic pro mě. Jednou jsem to přečíst zvládla, ale víckrát už určitě ne. Je pro mě těžké proto hodnotit. Povídka se mi prostě nelíbí, takže nula, ale autorka píše dobře, tak kompromis 3.”
Adelaine:
“Musím souhlasit se Sargo. Akorát si říkám, jak se vám kruci může líbit povídka, kde nemáte rádi, tedy vyloženě máte neradi všechny postavy?! Jedině Snape se mi tam líbil, ale ten se na můj vkus až hloupě nechal nachytat. Konec se mi zdál až trochu přehnaný, ale stejně. Nikdy se k tý povídce už nevrátím, ale doporučuji přečíst.”
Mrmla:
“...”
Sargo:
“Ha há, jsem nadšena. Pořád jsem si říkala - přestaň číst už před koncem, oni jsou skvělí, tak než se to pokazí. Malfoy byl tak úžasně malfoyovitý, až by ho člověk s radostí přetáhl fíkusem, Sirius skvěle neromanticky siriusovitý a Snape snapeovitý, o Harrym, který byl úplně harryovatý nemluvě. A že je tam nějaký mpreg jsem naštěstí zjistila až při čtení. Takže i když se tahle povídka těžko stane mou srdcovkou, na to je příliš... taková, jaká je, jiné hodnocení si nezaslouží. :-)”
Nade:
“Trochu jiný manželský vztah mezi Harry Potterem a Luciem Malfoyem. Neustálý boj o nadvládu a moc nad tím druhým, který nekončí klasickým happyendem (spíš naopak), ale konec je tak trochu "pootevřený", takže můžete popustit uzdu své fantazii. Rozhodně si to ještě přečtu.”
mariaa:
“...”
Akkarra:
“Je to skutečně originál, nikde ani náznak jakéhokoliv klišé, špičkové charaktery a famózní závěr. Ale něco tomu prostě chybí. Přečetla jsem to a nějak mi bylo jedno, že už je konec, po celou dobu mi bylo šumák, jak to dopadne - co bude s Luciusem, co Snape... Tohle mě přes svoje mnohé kvality zkrátka nechytlo. :(”
ZJTrane:
“Prečítam”
belldandy:
“Musím uznat, že vše, co Lana říkala o této fanfikci, když mě zvala k jejímu přečtení byla pravda. Tohle je rozhodně příběh, který sice pojednává o sňatku Luciuse Malfoye a Harry Pottera, ale úspěšně se vyhýbá těm nejzavedenějším klišé v tomto žánru a působí věrohodněji než to, co jsem na tohle téma dosud četla. Konec je ... no řekněme, že také není vůbec klišovitý. Nevím jestli mě jako průměrného čtenáře zcela uspokojil, ale jsem přesvědčená, že se najdou i tací, co se v něm budou vysloveně rochnit. Něco do sebe vážně měl - byl uvěřitelný a zároveń psaný se sympatickou nadsázkou. :)”