Tik... tak...

  • Autor: Julie
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Sirius Black/Severus Snape
  • Rating: 15+
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 1
  • Shrnutí: Severus vstupuje (je vehnán) za všem známý závěs. Za závěsem je prázdnota a jeden jediný člověk. Jak dlouho vydrží nenávist ve tmě? Tik tak... čas běží...
  • Klíčová slova: Snack, za Závěsem

Hodnocení čtenářů:

lymmet:
“Ach, Bože. Vždycky čekám, kdy se za oslovením Severe! objeví i zvolání Jihu! Východe! Toto a trapně melodramatická, podivná povídka.”
bedrníka:
“Líbilo. Věty o jednom slovu i strohé dialogy se k evokování naprosté nicoty, ve které se oba ocitli, velmi hodí. Naprosto věřím, že tak extrémní prostředí by z nepřátel na život a na smrt udělalo milence, co jiného by tam taky sakra mohli dělat.”
larkinh:
“Nelíbí se mi styl, kterým je to napsané - nic jiného nehodnotím, protože mě to díky tomu nebavilo číst celé.”
Salome:
“Také upřednostňuju civilnější styl a mám nedůvěru vůči tomuto typu pokusu o umění. Nemůžu si pomoc, ale působí na mě hysteroidně a nezrale. To je samozřejmě můj problém. Ocenit lze nápad, pěknou stavbu příběhu. Poslední věta... to je záměrný vtip, nebo nezdařený pokus o poetiku?”
AdelleR:
“To jako... vážně? Nápad dobrý, ale tohle není ten Snape, kterého znám... a kdyby to bylo psáno obyčejně vypravěčským stylem a ne takhle nesrozumitelně v infinitivech...”
Benny:
“Tak dobře.. povídka se mi líbila a zároveň jsem byla znechucená zbytečným melodramatem.Osekat to o pár vět-zvlášť Tik..tak etc.Konec opravdu jiný.2-3.”
kami:
“...”
Memorin:
“tento pár odmítám číst a přesto je z toho nakonec hezká 4”
Arengil:
“Mám ji ráda. I po těch letech. Narozdíl od Osiky, chce se mi říct, ale to Julie ví.”
delatrix:
“No prostě strašná povídka. Nestojí zato ani číst.”
René.K.:
“Nebylo to úplně špatné, ale celý nápad byl zničen vším tím melodramatem. Taky charakter postav se mi moc nezamlouval. Ani mi tolik nevadilo to lehčí OOC jako to, že tam nebylo nic, co by postavy činilo IC. Byli tak nějak nemastní neslaní. Tím chci říct - kdyby se ústřední dvojice zaměnila za jinou, téměř by to nebylo jak poznat.”
Sectumsempra:
“tahle povidka je tak desne temna, az se mi z toho zkroutila ma peclive nazehlena patka a glady se mi samym strachem schovaly pod stul... ne vazne, jestli se autorka timhle stylem psani snazila navodit temnou atmosferu, tak ji to nezeru... davam bod za napad, asi nejsu ten spravnej darkcoolin, abych to ocenila...”
Nerla:
“To je tolik... tolik... uá. Ano, poslední věta tomu skutečně dala korunu, to je skoro jak popis cesty k satori, toho byla jedna knížka o zen buddhismu, co se mi dostala do rukou, plná. Jinak je to skutečně jedna perla za druhou, navíc ve formě, která vydává neschopnost napsat větu rozvitou za umění. Ne, tohle já nebaštím.”
Istar Halabába:
“skvělé. přečetla jsem si komentáře a pak tu poslední větu. (jen tu jednu jedinou) no ale schází mi v ní nějaké sloveso, anebo se mi to jen zdá? ale skvělé, fakt. dnes rozhodně za pět. Dne: 2012-06-25 16:17:35 ................ Využívám možnosti editovat a edituji. Přečetla jsem si celou povídku, číselné hodnocení neměním. Jen doplním něco k tomu, co jsem napsala, hlavně k tomu svému "dnes". Ten den jsem jednala se dvěma pány, kteří mi natolik naštvali svým předváděním se, podivným a nesolidním jednáním atd., že jsem o nich pak v soukromí mluvila značně naštvaně jako o ptácích. Dvou. No a pak přijdu sem, přečtu si komentáře, zmínku o poslední větě, nemám trpělivost a náladu číst celé, tak povídku jen přelétnu a... píšu komentář. (To je prostě život, není ladný ani spravedlivý.)”
mariaa:
“,”
SinamLlumi:
“Od tvůrců "Piky piky na hlavu" a "Jeden den Evy Děnisovičové". :) Omlouvám se, ale melodrama mi zkazí každé drama. Zvláště tématicky otřepané drama ve zpracování, které není mým šálkem. (Hmm... chtěla jsem říct, že mohlo být hůř. Všimněte si, že to neříkám. :) Líbily se mi tady přesně 4 věty.) S.L.”
Sargo:
“Nápad dobrý. Zpracování horší. Poslední věta způsobila, že jsem se poprskala kafem. Možná příště trochu méně -tik tak - melodramatu? :-)”
Mrmla:
“...”
Akkarra:
“Zajímavý nápad, ale tak úplně mi nesedí jeho zpracování.”
belldandy:
“Kdybych to měla brát realisticky, pak po roce v absolutní samotě by měl každý zešílet, jenže jak posuzovat život za oponou ... ? :) / Nemám sice k této povídce čistě jen pozitivní vztah, ale každopádně třeba ono "tik, tak" jako vyjádření plynoucího času, který uplývá mezi jednoltivými scénami, mi tam ani v nejmenším nevadí. Problém je spíše v tom, že nejsem velký fanda do stylu "Labutí šíje. Ňadra. Buben. Činely.". Před vyjádřením "Ticho. Dlouhé." bych preferovala "Dlouhé ticho." Místo "Strach? Chvění?" bych dala aspoň "Strach a chvění?" a tak dále. Nicméně zas dobře vím, že Julie, pokud chce, tak větu rozvitou napsat umí. :) / Ale minimálně dvě věci mám v této povídce ráda: Za prvé její originalitu - odřádkované krátké dialogy mi připadají překvapivě přirozené. Nu dobrá .. většinou. Nevěřím sice každé větě, ale třeba tu casablankovskou - "Ze všech zkurvených lidí, kteří mohli přijít do týhle zkurvený tmy, zrovna ty ..." - tak tu mám velice ráda. A za druhé mám ráda její atmosféru. Myslím, že jsem se už x-krát přiznala, že mám slabost pro motiv - zavřete je spolu o samotě a oni se sblíží ať chtějí nebo ne. Jen bych jim nejraději to vyhlášení příměří ještě na chvilku komplikovala. Ovšem to dlouhé nikam nesměřující čekání, které tam je - tak to má, pokud jde o mne, něco do sebe. Jsem zkrátka přesvědčená, že tahle povídka je o něco lepší než její hodnocení na FF deníku, takže mi odpusťte tento dlouhý proslov na její obhajobu.”