Ostré jako sluneční světlo

 • Autor: Amanuensis
 • Překladatel: Rocia Mixan
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: SB/SS, HP/LM, HG/DM, RL/SB
 • Rating: NC-17
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 1
 • Shrnutí: Název originálu: As Sharp As Sunlight / Varování: slash, sexuální scény, Mpreg, násilí, znásilnění, smrt postav / Shrnutí: Silně AU příběh na téma, co by se mohlo stát, kdyby Voldemort vyhrál válku. Harry, Sirius, Remus a Hermiona jsou zajati. Voldemort udělá z Harryho a Siriuse hermafrodity a dává je svým věrným následovníkům, aby se stali jejich sexuálními otroky a zplodili s nimi děti. Jde o temný a znepokojivý příběh se spoustou úzkosti, ale přesto končí otevřeně a jistou nadějí...
 • Klíčová slova: snack, harrylu, nedobrovolný sex, Voldemort vyhrál válku, Mpreg

Hodnocení čtenářů:

FemmeFragile:
“Přemýšlím, proč jsem si tohle označila k přečtení, když nemám ráda mpreg... Takže nakonec odkládám :)”
Lucie:
“...”
Mr. Robot:
“Harry s Luciusom je tak neskutočný pár. Nikdy som si ich spolu nevedela predstaviť, no sú proste dokonalí. Drsná poviedka, no nedokázala som ju prestať čítať.”
Cora:
“Tohle téma příliš nevyhledávám; o to větší překvapení mě čekalo. Odsouvala jsem a byla jsem hloupá. Je to vynikající fikce.”
Benny:
“Slashem žiju střídavě cca 13-14let, HP teprve rok a půl a tuhle ff jsem ignorovala.Důvod?Nemusím hermafrodní téma.Také nevyhledávám násilí(no, vážně)Ale na druhou stranu přežila jsem Poškození:)Povídka je ve své kategorii dost jemná a násilí v surové formě se nevyskytuje.Co je zvláštní?Zasmála jsem se dvakrát, což jsem nečekala.Navíc když vypustím vytvořené vagíny a budu to považovat za Mpreg(vytvořené druhotné znaky ženského těla jakož i menstrulaci nepovažuji za Mpreg), tak spokojenost veliká.Miluju dětičky(to není ironie, prosím) a jsem vděčná za ten náznak happyendu.Suma sumárum:spokojenost veliká a zvlášť poklona za Harrylu, tohle bylo dokonalé.”
Casiopea:
“Přiznám se, že nemám ráda Mpreg. A stane se opravdu jen výjimečně, že mě v příběhu nijak neruší nebo mám dokonce pocit, že by tam být měl a bez něj by to nešlo. Já si někde v nejhlubších hlubinách svého mozku uvědomuju, jak weird tahle povídka je, přesto mi ale připadá krásná a na rozdíl od stovek jiných fanfikcí, které jsem přečetla, tuhle si prostě pamatuju, včetně pocitů, které ve mně vyvolala. 4-5”
Mrmla:
“...”
Akkarra:
“Povídek na téma "zbouchnout Voldemortem vytvořeného hermafrodita" už tu bylo několik a tahle rozhodně patří mezi ty lepší. Ale přesto mi na ní něco chybí - snad víc vášnivosti, tady je to všechno takové laxní - takže na 4 jít bohužel nemůžu.”
Tintinka:
“Původně jsem tuto povídku ani číst nechtěla, ale jsem ráda, že jsem to nakonec zkusila... Není to sice moc veselé, ale řekla bych, že je to určitě jedna z nejlepších povídek, jaké jsem četla. Velmi dobrý příběh i překlad a také se mi líbil konec, který je nakonec celkem optimistický, čekala jsem, že to dopadne ještě hůř...”
patolozka:
“Povídka jako tato není pro mě. Věděla jsem to, četla jsem ji díky překladatelce a rozmýšlela jsem se poměrně dlouho. Takže ano, pro mě depresivní, k zamyšlení, hodně k zamyšlení a je tam jedna (nebo možná několik) nádherná scéna, ke které jsem si musela vzít k ruce i překladač, i když jsem tušila, co by to asi mohlo znamenat.”
Zrzka Lenka:
“Musím přiznat, že tohle mě dostalo... Žádné vysloveně děsivé scény nebo něco podobného, ale přesto znepokojivé... a velmi dobré!”
Sargo:
“Podivuhodné na tom je, že se něco takového dá napsat dobře. :-)”
Wendyses:
“Hodně zajímavá povídka, která mě zaujala už jenom tím pohledem a zápeltkou. Nemohu říct, že je vyloženě temná, četla jsem horší, ale pořád tam ta temnota je, ale spíše než tou zápletkou, tak těmi myšlenkami, které tomu dodávají svůj ráz. Skládám poklonu autorce i překladatelce, úžasná povídka.”
belldandy:
“Tohle je temná povídka, ale ...Na Amanuensis to vlastně ani moc temné není. Na Amanuensis je tohle skoro slaďák. :) Jako slaďák by to mohlo mít své vady na kráse. Tedy, já bych tam nějaké dokázala najít: * Třeba se můžu pozastavit nad tím, že Snape chová (třebas tajně) jakékoli pozitivní city k někomu z Pobertů. Jenže jako správná slashistka věřím, že to tak být může a že Snape se chová tak, jak okolnosti vyžadují. * Nebože se Lucius Malfoy chová v první a jediné scéně, v níž se objeví, neuvěřitelně starostlivě a něžně. Nu, já věřím, že za mimořádných okolností se lidé mohou chovat mimořádně a vývoj vztahu nás autorka nechá sice jen tušit, ale on tam je. Není nad to, když si to autor umí zařídit tak, aby čtenářova hlava odvedla práci za něj. Pak nemůže nic zkazit. :) * A jak moc smysluplná je vlastně celá ta zápletka? Proč by měl Voldemort pořádat takové rozmnožovací experimenty? Nu, touhle snahou se Voldemort příbližuje Hitlerovi zase o malý stupínek víc než obvykle. :) A autorka tu má docela ucházející důvod, proč se věznitelé chovají k svým vězňům relativně slušně. * Taky by mě mohlo znechutit, že jde o Mpreg, ovšem místo toho je to první Mpreg, který se mi vážně líbí. :) - Tady jasně vidím, že po slaďáku vlastně moc toužím, jen doufám, že mi to autor nezkazí tím, že mu nebudu moci věřit. A já tentokrát všemu uvěřila. Skočila jsem na udici, jako pes po kosti nebo opice po banánu. Naruby to sice není, ale i tak se to vyjímá mezi česky dostupnými fikcemi (potažmo všemi fikcemi) jako host z jiného světa. Tak tady ho máte: rozvinutý stockholmský syndrom v podání Amanuensis. :)”