Všechno není ztraceno

 • Autor: Eriador117
 • Překladatel: Adelaine, Izmy R.I.P, Nelie, Sirina
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Harry Potter, Cedric Diggory, Severus Snape
 • Rating:
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 68
 • Shrnutí: Přeložily Adelaine, Izmy R.I.P, Nelie, Sirina. Harry se zamiluje do Cedrika, avšak do jejich mladé romance krutě zasáhne Ten-jenž-nesmí-být-jmenován. Kdo zaplní prázdnotu v Harryho životě a vytáhne ho ze dna žití? A jaká temná tajemství skrývá Brumbál za svými úsměvy?
 • Klíčová slova: Slash, romance, AU a OOC, Mpreg.

Hodnocení čtenářů:

Sarkan:
“...”
Rulie:
“myslela jsem, že v komentářích níže přehánějí a že jsme poměrně imunní na sladké pojetí Severuse, ale co je moc, to je moc. První část - asi prvních 30 kapitol je bezvadných .... popisují první lásku a myslím, že se to moc povedlo. Další část, abych byla spravedlivá, ačkoliv má zajímavý děj a docela trefně vysvětlení, proč je možné Mpreg - tak se to ztrácí v citových výlevech absolutně přeslazeného Snape, který chvílemi je ok a v další chvíli se chová jako 15-letý puberťák, který má mozek bůh ví kde. A to když zavřu obě oči. Ale celkový dojem to velmi kazí a za mě můžu říci, že jsem druhou půlku dočetla jen proto, že jsem chtěla vědět jak to skončí - jméno syna Harryho a Severuse jsem odhadla naprosto správně. Hodnotím 3, kvůli začátku.”
zmije:
“Vztah s Cedrikem fajn, ale tím to dobré končí a následuje už jen zoufale přeslazená, ubrečená a nevěrohodná romance.”
lia:
“chvílemi přesslazeno jinak dobré”
shadow:
“První část nebyla špatná, ale ta druhá ... na tak příšerně popsaného Severuse, jsem snad ještě nenarazila :(”
delatrix:
“...”
Sectumsempra:
“viz muj komentar k originalu...”
Basiliscus:
“Četla jsem, ovšem ne celé. Přeskočila jsem několik kapitol - že by tyhle mé účelně neúčelné výpadky nějak ovlivlily orientaci v ději. Harry a Cedrik - poměrně ucházející zobrazení vztahu. Harry a Severus. Severus úplně mimo - byl neskutečně přeslazený. Netvrdím že musí být jak v knize od JKR, ale tohle bylo neskutečně ble... Mužské těhotenství - jak bylo podotknuto dříve - nelze zobrazit realisticky ani kdyby bylo nějakým záhadným způsobem možné, takže jsem to brala s rezervou. Harry chudáček zneužívaný.. To je na mě moc.. Nevím jestli dát 3 nebo 2. Jsem hodná, dám 3”
belldandy:
“Svůj komentář jsem už napsala k anglické verzi a nic dalšího už asi nevymylím. :) Prostě - zrovna moc se mi to nelíbilo, ale stejně jsem to četla.”
Lanevra:
“První část se mi líbila, vyznívala docela realisticky, až na pár drobností, a vztah Pottera a Cedrika byl zajímaví. Druhá polovina příběhu byla velmi nerealistická, ale ono to (jak vím z vlastní zkušenosti) s mužským těhotenstvím realisticky napsat nejde.”
mariaa:
“.”
kripolik:
“...”
Tintinka:
“Dobře není to možná vrchol všech fanfiction :-), je to chvílemi příliš sladké, příliš nepravděpodobné, příliš.... no všechno možné. Přesto mám pro tuhle povídku jistou slabost a docela zajímavý je i samotný námět - není zas tolik příběhů HP/CD a už vůbec ne s navazujícím HP/SS :-)”