Přiveď ho

  • Autor: Seiyuu Bishies
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: LV/HP, SS/HP, Brumbál, Hermiona, Ron, Sirius,
  • Rating: 18+
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 27
  • Shrnutí: Vyjádření autorky: V této povídce ignoruji jakýkoliv děj HP knih od konce čtvrtého dílu:-) Pokud je tu Harry vylíčen jako absolutní pitomec a OOC, snad mi to odpustíte (jak vás znám, někteří jen řeknete, že Harry je blbec od přírody xD). Harrymu je zde 16, což odpovídá šestému ročníku, který ovšem nenastoupí, ale víc už vám předem nebudu prozrazovat:-P .Varování: 18+, násilí (i sexuální), krev
  • Klíčová slova:

Hodnocení čtenářů:

l.enik.c:

“Na začátku šok z Harryho chování, které se však v závěru ukáže být úplně jiné než jak se na začátku jeví. Nedovedu si představit takovou dohodu mezi Voldym a Potterem, i když je pravda, že Voldemort z toho vytěžil, co jen mohl a co si Harry na začátku asi nedokázal vůbec představit a domyslet. Dobrých neslazených Harrymortů je však poskrovnu a k tomuto řízlému se Snarry se ráda vracím. Obzvlášť první rozhovor a společnou noc Harryho se Severusem si užívám.”

Extasy:

“...”

Velká_koule_chaosu:

“Děj vypadá zajímavě, ale mě prostě nudil. Překvapivě nejvíc jsem si užila posledních pár kapitol.”

Rulie:

“líbilo”

lia:

“:)”

jesssnape:

“...”

l.terka:

“:)”

Trinyx01:

“...”

Benny:

“...”

Adelaine:

“Samozřejmě, že k tomu mám nějaké výhrady, ale popravdě mě ta povídka prostě bavila a hodně. Druhá část byla ke konci už zdlouhavá, ale přesto si myslím, že je to dost dobrá povídka.”

Lanevra:

“...”

Silvie:

“Tato povídka se mi líbila opravdu hodně. Až se divím, že je celkově ohodnocena tak nízko. Možná je to tím, že hodnotilo zatím tak málo čtenářů a je navýběr jen od 0 do 5. Taky bych nedala 100% (pokud by se mohlo hodnotit počtem procent), ale určitě nejmíň 90% bych autorce za její povídku dala. Styl psaní mi vyhovoval, celý děj byl zajímavý a dával smysl, Harry mi vůbec nepřipadal OOC, konec byl skvělý, protože dával hlavnímu páru (mému jedinému oblíbenému) naději ke společné budoucnosti, a přitom nebyl ani náznakem přeslazený (tak jak to vůbec nemám ráda). Celkově nemám za sebe skoro co vytknout. Doufám, že i u dalších povídek Seiyuu Bishies se tak pobavím. Seiyuu, děkuji ti. Přikláním se spíše k ohodnocení pěti než čtyřmi body.”

Sargo:

“xxx”

Basiliscus:

“Četla. Nedočetla. Nápad to byl hezký, ale mohl být zpracován trošku jinak.. Trojku dávám za ten nápad.”

Sectumsempra:

“precetla jsem si celou povidku a souhlasim s belldandy - po tom vsem vysvetleni mi prisel potter celkem v pohode... SPOILER: vlastne souhlasim i s tou prisahou, prislo mi to trosicku na hlavu postavene... jinak typicka povidka se zlym voldemortem a preslazenym skoro koncem a epilogem (ten me tu nahodou moc nevy**ral, libila se mi jeho forma... i kdyz prisne vzato kolem a kolem tam taky vubec nemusel byt)”

Tintinka:

“Mně to přišlo originální a bavilo mě to :-) Například mi přišel zajímavý ten nápad s rekonstrukcí Harryho mysli na konci...”

Crystal:

“Já jsem zvyklá na OOC, ale tohle... nepřekousnu...”

Akkarra:

“Balím to - Potter není OOC, to je originální postava, co se čirou náhodou jenom takhle jmenuje a celkově se mi to nelíbí, ani děj ani ta rádoby zápletka. /// Bell, neboj nepošlu. :) Ale podívej se na datum, kdy jsem to hodnotila - před dvěma lety aneb mladá, blbá a nezkušená... ;) Je to jedno z těch hodnocení, za která se zpětně stydím, ale zakládám si na tom, že v 99, 9% případů svoje hodnocení neměním - tenkrát jsem to prostě viděla takhle. :)”

mariaa:

“Nějaké prvky se mi líbily, něco mě vyloženě nudilo... ale povídka na mě zvláštním dojmem zapůsobila, a to se cení...”

Mrmla:

“111”

belldandy:

“Na začátku jsem nebyla moc schopná tu zápletku přijmout, konec mi přišel už trochu natažený a taky lehce přislazenější než by bylo nutné (I když ten epilog v dopisech - to vůbec nebyl špatný nápad). Ale někde v (docela temném) prostředku mě to hodně bavilo. Od Lekcí tajů nejvyšších mi to přijde od autorky jako pořádný posun k lepšímu a promyšlenějšímu psaní. Pár výtek mám. (Třeba: Kdyby pouhá přísaha měla takové důsledky, tak k čemu by vůbec exitsovala ta nezrušitelná a nebo znamení zla. Nebo: Já prostě nemám ráda, když se Brumbál oslovuje příjmením bez nějakého čestného přídomku - zní to neuctivě. To už raději použijte křestní jméno.) Uznávám, že jsou to vlastně detaily. Mé dobré dojmy převažují. Hodnocení: Ten prostředek za čtyři, celkově 3, 5. // Já myslím, že až tak OOC ten Potter tady není. On se prostě (na začátku povídky !) jinak chová. A později to má i nějaké odůvodnění. V celkovém kontextu je to vlastně docela klasický Potter. Tím nikoho nechci nutit to číst. Dost možná by se vám to stejně nelíbilo. :) Jen právě v tomhle bodě se musím autorky zastat. Pro jistotu: Toto není povídka o temném Potterovi! Dokonce ani ne o drzém spratkovi Potterovi. Naopak tu Potter hodně trpí, což se mi sadisticky líbí. :) Tím ale spoileruji, co? PS: Pokud jste někdo dočetl řekněme do poloviny a pořád vám Potter přišel OOC, pak jsem zřejmě nepochopila vaše důvody. V tom případě se omlouvám. / Musím říct, že i já si podobně jako Silvie myslím, že tahle fikce je na FF deníku tak trochu podhodnocená. Sice přiznávám, že pětku bych ji asi nedala, ale čtyřku ano. A hlavní důvod, proč jsem to neudělala je, že Asfodel mám prostě raději. :) A ja to udelam ted.”