Dlouhá cesta, Koridory, Odstíny šedi - trilogie

 • Autor: GrayLady
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: HP/SS
 • Rating: 18+
 • Slash: ano
 • Dokončeno: nedokončeno
 • Poslední aktualizace: 2013-05-23
 • Počet kapitol: 23
 • Shrnutí: V kouzelnickém světě zuří válka a jen studenti Bradavic jsou před ní relativně v bezpečí. Avšak rivalita mezi jednotlivými kolejemi nebezpečně stoupá a pouhé školní pošťuchování se z ní rychle vytrácí. Uprostřed všech těchto problémů a bitev se Harry a Severus nenápadně snaží vyřešit svůj stále komplikovanější vztah. Držme jim palce!
 • Klíčová slova: Severus mentor

Hodnocení čtenářů:

KalamityJane:

“nerada hodnotím nedokončené povídky, ale už je to zase skoro rok od poslední kapitoly, takže takhle: To, co bylo zatím napsáno, se mi líbí. Všechny tři části povídky, i tu doprovodnou, zbožňuju a určitě se řadí do mojí topky českých slashových povídek.”

Benny:

“První dvě povídky více či méně, ano, líbily se.Ale Odstíny šeďi..směšné v popisech jejich vztahu, ať už z citového nebo sexuálního hlediska.Poetika je jedno, drsný vztah popsán poeticky?To mi příjde zatvrzele pubertální.Chápejte, buď to píšu drsně nebo romanticky a něžně, míchat to dohromady mě nebaví a přijde mi to béčkové.Nebo je opět chyba u mě, čemuž se nebráním.”

Silvia.Feroceta:

“...”

Usmevava_Barush:

“.”

Ookami-sama:

“Pěkná a realistická povídka.”

Trinyx01:

“...”

l.terka:

“Perfekní :)”

Tintinka:

“U téhle velmi dobré povídky je jen velká škoda, že se zdá směřovat k nedokončení... 4-5”

Fleur Tera:

“Veľmi, veľmi, veľmi dobré. Dej sa nám tak pomalinky rozbieha od prvej časti a čím sme ďalej, tým ma to viac baví :) Má to iskru a kopec skvelých hlášok. Bodaj by už pribudla ďalšia kapitola...”

Licona:

“...”

Adelaine:

“Válka v plném proudu a Harryho rozhodně nedrží mimo. Ztratí veškeré iluze, nevinnost, přesto v sobě má stále to cosi, co ho dělá Harrym Potterem. Má to velmi dobře našlápnuto na druhou, možná první, nejlepší českou snarry povídku...”

Sargo:

“xxx”

Mrmla:

“3, 5”

Velká_koule_chaosu:

“----”

Nerla:

“(Dočtena 14. kapitola Odstínů šedi.) Povídka je čtivá a vydržela mi celý náročný den, to oceňuji. První část mi přišla nejzmatenější, druhá část nejvíc jako vaření z vody a třetí část se mi vážně líbí. Užívám si Harryho roli ve Fénixově řádu a celé jeho rozpoložení a smýšlení ohledně řečeného a taky se mi líbí povaha vztahu mezi ním a jeho milencem. Úplně na mě dýchá Harryho únava a roztrpčení, a přesto mě čtení neubíjí. Líbilo se.”

Zrzka Lenka:

“Výborný a originální příběh, jen doufám, že bude dokončený...”

te.ss.sa:

“skvělá povídka. chytla mě a už nepustila.”

ranchan:

“wow... jedna z mála povídek, které mě uchvátily... napínavé, dobře napsané a pěkný bonus pro mě ;) je to HPxSS, což já zbožnuji ;D”

belldandy:

“Tohle má našlápnuto na druhou nejlepší českou snarry. (A to je po Elysejkém klíči docela vysoko nastavená laťka.) Jen kdyby to graylady dopsala. Harryho válka připravila o mnohé, mimojiné o jeho nevinnost a jakékoli naivní hrdinské iluze. Není divu, že postupně nachází společnou řeč se Severusem Snapem. Černá a bílá, dobro a zlo - dají se ještě rozeznat? Jejich hranice rozhodně nestojí mezi Zmijozelem a Nebelvírem. Je mnoho odstínů šedi. Přečteno kam až to Graylady dosud napsala.PS: A vůbec nejlepší je stejně ta přídatná povídka :) .”

sandymathews:

“...”

Kate Mathews:

“...”

Mája:

“Moc hezká povídka o postupném vývoji vztahu mezi SS a HP. Psáno poutavě a zábavně. Vřele doporučuji.”