Vábení moci

  • Autor: Nade
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: HP/LM
  • Rating: 18+
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 46
  • Shrnutí:
  • Klíčová slova: rituál; po válce; MEUS

Hodnocení čtenářů:

Blangela:

“Ach, trochu mě mrzí, že jsem tebe neobjevila dříve. Teď mě to nutí uvažovat, zda se Styx (Fantasmagorium, SS/LM a jiné) učila od tebe nebo ty od ní, popřípadě zda jste přišly na přesně výstižný a i po takové době stále neuvěřitelně přitažlivý popis Malfoye. U postav jako je tato, společně se Snapem, je velmi obtížné vystihnout esenci postavy a popsat ji v "netradičních" situacích (tím myslím, slash v HP není) tak, aby nepřipadal čtenáři trapně nedomyšlený, naprosto out of character. Ale vy dvě jste to prostě zvládly. Vzpomínám si na jednu jedinou povídku s tímto párem (opět Fantasmagorium), kde oba byli tak OC, až mi bylo blivno. Tady se to nestalo a za to jsem ti neskonale vděčná. Ačkoliv je to dlouhá povídka, byla přečtena jedním dechem *přiznávám, taky jsem občas spala* a nadchla mě, škoda, že jsi nepokračovala dál a nechala na naší fantasii převážnou většinu žhavých scén, které se mezi nimi odehrály. Pravda, až si budu chtít užít Luciuse neuvěřitelně žhavého, žárlivého a majetnického v posteli, klidně mohu znovu přečíst Styxiinu trilogii začínající dílem In whiskey veritas. Mám v povídkách ráda, když se autorka nebojí zabrousit do cizích jazyků a neomezovat děj pouze na malý prostor. Zároveň si také nabídla přesvědčivě znějící pokračování životů dalších postav a bod ti dávám i za první kapitoly, které byly v duchu nejistoty, čemu vlastně má čtenář věnovat pozornost. Jako bohemista říkám, že betaread, pokud nějaký byl, nebyl stoprocentní, ale nerušilo to, jsem zvyklá na to, že spisovatelé nejsou dokonalí, bohužel ani překladatelé a ti šťastní spisovatelé, kteří se tím dokáží oživit. *Nedávno jsem přemýšlela nad tím, proč je v Nočních běžcích od Lynn Flewelling - a věř mi, že tato fantasy sedmidílná sága sem opravdu patří, je to neuvěřitelně brilantní jemný slash - něco jako "Seregil se otočil k Seregilovi..." x)* Rozhodně tento blog nenechám ležet ladem a projdu si i další povídky, nejen od tebe. A zdravím z roku 2017! K oblíbeným povídkám se vracím, takže toto neber jako první a poslední čtení, možná mě za rok za dva napadne další postřeh a přihlásím se o slovo znovu :) Stejně tak, pokud nadále píšeš, třeba jinde, dej třeba vědět tady, já si to najdu... :) *Stejný příspěvek najdeš i v komentářích k poslední kapitole pod nickem Anastázie Hall-Selwyn*”

Mydalenka:

“Paráda! Doufám, že autorka bude psát i dál. P.S. že je to prakticky bez chyb je příjemný bonus :-)”

Fleur Tera:

“...”

Temna0Maky:

“...”

Benny:

“*povzdech* Vím, jsem náročná.Mám k tomu dost negativních poznatků.Prvně jsem myslela, že je to překlad, za což se omlouvám, ale v prvních kpt bylo pár zvláštních spojení.Jak poznamenali ostatní;Lucius si to zapálení pro Garryho Potěra vykřesal odkud?Plus Garry 'růžolicí se panna' Potter, který neví jak se chovat byť je dospělý jedinec.Jeho pochody k Lucině už vůbec nepobírám.Romantický Lucius a coitus už byl vrchol a zabalila jsem to ve třicaté kapitole.Myslím, že to i dočtu, ale teď to už nedám.I přes tu kritiku dám trojku.Proč?Jakékoli prznění charakteru davám víc než u Snarry.Pro romantiky a masochisty doporučuji, pro sadisty nikoli ;-) Ovšem pozituvum to má.Jdu si přečíst Malfoycest.”

lia:

“velmi zajímavá povídka”

Cora:

“Páni, ten Lucius tady byl ale po čertech sympaťák! Představu mám o něm sice jinou, ale občas si zasnít o hrdinovi neuškodí. A mě se snilo hezky; příběh byl smysluplný, patosu prostý a akurátně vtipný (třeba podobně hláškujícího Draca mám takhle radši). Myslím, že ten náhlý plamen vášně byl ze strany Malfoye vykřesán tak trochu z vody, ale za tuhle cenu kdo by si stěžoval - erotické dusno mezi nimi bylo popsáno opravdu... dusně :). A chci do těch lázní!”

kattyV:

“xxx”

Rulie:

“Nemůžu uvěřit, že jsem tuhle kapitolovku neobjevila dřív .... :-* je naprosto jedinečná - vrátím se .. určitě mi to nedá”

jesssnape:

“jak já tuto povídku miluji! =D a jak moc chci Luciuse!!! ach... =D”

Lucie:

“...”

shadow:

“Já ještě nehodnotila moji oblíbenou povídku? Chtěla jsem dát 4, protože od části, kdy unesou Hermionu mě to nebaví tolik, jako předchozí části. Ale já prostě miluju zdejšího Luciuse. Povídku si určitě přečtu ještě nejednou.”

Kirra:

“Podle mého názoru povídka, která si zaslouží být přečtena.”

Adelaine:

“Ano, 'něco' tomu chybí. Ale Nade dokázala vystavět skvělý příběh - což je při téhle délce obdivuhodné - pomalu se rozvíjející, neopakující se náměty, mělo to hlavu a patu a nic tam nebylo navíc. Postavy byly v rámci uvěřitelnosti, byly snesitelné a nebyly polobohy. Za tohle všechno 5, ale chybělo tam ono 'něco', tak lepší 4”

ranchan:

“Tuto povídku řadím mezi své nejoblíbenější. Originální děj, dobře napsané a jeden z mích oblíbených párů. Líbí se mi tu charakter Luciuse.”

mariaa:

“.”

Mrmla:

“..”

Lanevra:

“Až jednou bude čas na dlouhou povídku...”

Akkarra:

“Téhle povídce se v podstatě nedá nic vytknout (až na to občasné nevyjasněné skloňování jmen). Lucius se po 80% svého času chová jako Lucius, Pottera jsem netoužila umučit, autorčiny originální postavy jsou vysloveně povedené a Draco je zkrátka okuzlující. Ale mě na tom prostě "něco" vadí. Nevím, možná to prostě jen není to moje....”

te.ss.sa:

“Miluju tuhle povídku. A narosto miluju Luciuse Malfoye v téhle povídce, (takhle sem si Malfoye vždycky představovala). Rozhodně se k ní budu vracet. Tohle se rozhodně zařadilo do mích 5 top povídek.”

AiShine:

“Moc se mi líbí nachynace Luciuse. :-) Harry je v této povídce... opravdu silný, ale neudělali z něj boha, takže je to ve snesitelném stavu. Povídku čtu ráda! :-)”

ZJTrane:

“takže to čo som prečítala doteraz, je úplne skvelé. Takéhoto skvelého Luciusa som vo svete FF zažila druhý krát. Zatiaľ je to plný počet bodíkov. Snáď to bude ďalej len lepšie.”

sirina:

“Je to super povídka. Miluji Luciuse a jen se těším až zjistíme, jaké je jeho záměr :-)”

sandymathews:

“:)”

finde:

“???”