Chtít a mít

 • Autor: GatewayGirl
 • Překladatel: bedrníka
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Snape/Lupin, Lupin/Tonksová, Snape/nějaký bystrozor
 • Rating: 18+
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 8
 • Shrnutí: Všechno se změní, máš-li to, po čem toužíš, na dosah. (Aneb co se stane, když nezávazné schůzky založené na společném fetiši přerostou v něco víc.)
 • Klíčová slova: sex, pissing, nevěra

Hodnocení čtenářů:

Cora:

“Severus pod pantoflem... i když jsou ty důvody v jeho situaci pochopitelné, i tak je to zvláštní představa. Zvláštní pro mě natolik, že se vedle toho může jít ona vyměšovací úchylka vycpat a zahrabat. Nevím, jestli přečtu znovu, ale např. Lupinův spontánní výstup před Tonksovou a jejími kolegy v parku na mě udělal docela dojem. Taky se mi moc líbil Harry - většinou je ve ff povídkách za takového štěněčího troubu, bylo pěkné si ho představit jako sebevědomého a rázného chlapíka. 3 - 4.”

KalamityJane:

“Zajímavé... Děsně mě rozčiloval Severus, který sebou nechal zametat, ale Remus měl pravdu, stokrát opakovaná lež se stává pravdou, a Severus tomu zkrátka uvěřil... Tahle povídka na poměrně malém prostoru vykresluje vážně hodně, i když se to nezdá, a já si to užila. Asi nemám co vytknout.”

bwews:

“..”

jesssnape:

“...”

kami:

“Spätne na tých PWP nevidím nič fascinujúce.”

Adelaine:

“Ok, pissing fakt nemám ráda. Nicméně nakonec to bylo docela dobré, ale vracet se k tomu nebudu.”

Benny:

“Osobně s pissingem nemám problém.(Jako ostatně s většinou úchylek)Děj se mi líbil, i když Severus byl ušlapnutej(cituji pouze Lupina)Harry byl dokonalý, copak nadchl jen mě?Dám pětku a je to poprvé, co jsem ochotná se i za ní poprat.”

Mrmla:

“...”

belldandy:

“První čtyři kapitoly jsem měla pocit, že to bude celé jen o pissingu. Což přes nespornou exkluzivnost tématu, mi přišlo nějak málo. Ale zrovna, když mi to začínalo trochu vadit, došlo v kapitole páté k docela zásadnímu zvratu, který to posunul do trochu jiné roviny. Řekněme, že je to o tom, že když se s někým seznámíte skrze zvláštní zálibu, musíte si ujasnit, zda je důležitá ona záliba nebo dotyčný člověk. Nu, moje zamilovaná fikce to asi nebude, ale vůbec to nebylo špatné ...”

mariaa:

“...”

Victoria:

“Vše co bych mohla napsat již bylo řečeno =)”

Kate Mathews:

“...”

ZJTrane:

“Super poviedka, pissing ignorujem, ale ostatné je vážne perfektne napísané.”

Sargo:

“Pokud člověk překousne sexuální ujetost, na které je ta povídka postavená - uznávám ale, že nikoli samoúčelně - tak vývoj vztahu je popsaný výtečně. Oba jsou dokonale sví :-)”

Akkarra:

“Ze začátku mě tahle povídka zrovna moc nenadchla, ale postupem děje jsem jí propadla. Sice mě zprvu poněkud zarazila Severusova uťápnutost pod Cosmusovou "nadvládou", ale i to se vysvětlilo. :)”

Purple Haze:

“Tuhle povídku jsem četl kdysi dávno na Fantasmagoriu. tehdy jsem z ní byl zcela nadšen, dokonce jsem si ji přečetl dvakrát. Ale s odstupem času už to přece jen na plný počet bodů není. Mně osobně to místy přijde rozvleklejší a ten překlad taky občas není úplně dokonalý (někdy to nezní "česky"). Ale jinak souhlasím, že Snape i Lupin jsou "in character". Líbí se mi taky ta myšlenka vztahu, který vyklíčil ze společné sexuální záliby.”

D.J. Orlovský:

“Povídka, ke které se rád vracím. Poprvé co jsem se s pissinem setkal v povídce a sedí to tam dokonale. Lupin je tu taková třasořitka, což zcela odpovídá. Pěkná je i postava Snapeova milence a rádoby ochránce.”

bedrníka:

“Skvělá, propracovaná povídka o pozvolném zrodu vztahu Snapea a Lupina, kteří spoulu začali souložit skrze pissing a nakonec zjistili, že by spolu mohli dělat i spoustu jiných věcí. Oba jsou fantasticky in-character.”