Repechage

 • Autor: Fabula Rasa
 • Překladatel: Sinam Llumi
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Severus Snape/Sirius Black
 • Rating: 18+
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 18
 • Shrnutí: Na začátku byla obyčejná sázka – odváží se Sirius Black políbit Severuse Snapea? Jenže Snapeova reakce je více než zarážející, a Sirius celou věc najednou nedokáže dostat z hlavy. Překlad: Sinam Llumi // Poznámka překladatelky: Než se pustíte do čtení, chci vás varovat, že povídka je sice moc pěkně napsaná, ale hodně stará a tudíž z dnešního pohledu příšerně nekanonická. Berte ji radši jako AU. :) Autorka dala postavám jinou minulost a tím pádem i jiné zkušenosti (a částečně charakter) než JKR. Buď na její verzi přistoupíte, nebo se budete až do konce povídky chytat za hlavu. :) S.L.
 • Klíčová slova: HP, sex, romance

Hodnocení čtenářů:

Rulie:
“Ačkoliv mi nikdy moc neseděl pár Sirius/Severus tohle je vážně dobré .... ano chyběla pověstná nenávist mezi oběma atd. ale bylo to úžasné”
Cora:
“To jsem si zase jednou přišla na své! Ano, více počáteční nenávisti a odtažitosti u Snapea by neuškodilo, a třeba Lupin by v úvodu taky asi po Blackovi nic podobného nechtěl, ale nestěžuju si - byla jsem varována. A zrovna Siriuse bylo příjemné představit si zrovna takhle; klející sympaťák jak hrom. Moc se mi líbil ten závěr-nezávěr, SPOILER! ve kterém se toho šťastného konce sice dočkáme, ale zřejmě ne na moc dlouho; temnota pomalu ale jistě vystrkuje růžky, a oba už s téměř jistotou ví, že válka pro ně skončí jen jediným možným způsobem... KONEC SPOILERU! Krásná povídka.”
lilith3913:
“:D”
Sargo:
“Po téhle povídce si ty dva s nikým jiným představit nedovedu. :-)”
jesssnape:
“další moje oblíbená... =)”
l.terka:
“:)”
Lanevra:
“Vím, že tam byly jisté chvíle, které se mi zdáli úžasné a jindy to bylo slabší. Celkově se mi to ale líbí. :-)”
kami:
“Mne sa ten začiatok fakt, fakt páčil, potom to už kamsi uletelo a nikdy som sa k tej poviedke nevrátila (až na ten blbý začiatok, ten som čítala viackrát).”
Adelaine:
“Příběh velice dobrý, ale neuvěřitelně mi vadilo, že jsou tam SB a SS a že je to z HP.”
Fleur Tera:
“Vzťah Siriusa a Severusa je popisovaný úplne inak než všetko, čo som doteraz čítala.. Iná minulosť doň kladie mnoho prekážok a neistoty, ale zároveň je tak nádherný a nežný ako máloktorý.”
Casiopea:
“Pane bože, to bylo něco tak překrásného. Ani se mi to nechce rozebírat, jak to bylo křehké. Prostě nádhera.”
Benny:
“Nad očekavání povedená povídka.|| Dnes jsem si dala repete.Musím snížit známku na čtyřku.Nebudu si stěžovat na charaktery, kupodivu mi to nevadilo před x měsíci a nevadí mi to ani dnes.Šla jsem do toho s hrůzou, ale je to neinvazivní a zvláštní.Co mi na tom vadí je skutečně začátek a pak svým způsobem i Severusovo 'uzdravování'.Menší poznámka poku to někoho zajimá.V 11kpt spolu diskutují a padne tam, že e Severus narušený.To odpovídá songu Insane od Eminema:I was born with a dick in my brain.Yea fucked in the head.My step-father said that I sucked in the bed..Refrém:..Is he nuts?No, he's insane.Navíc kapitoly jsou nesouměrné co se délek týče, ale to je prkotina.Zkrátka z toho po dalším čtení nemám husí kůži.”
Mrmla:
“---”
kripolik:
“...”
Sectumsempra:
“och! tak toto uchvatne dilo si urcite prectu jeste jednou(mozna i vickrat)... a ted si skocim udelat pudink:)”
SinamLlumi:
“O tom, že jsou postavy (nikoliv bezdůvodně) OOC, se nebudeme bavit – kdybych ten dojem neměla, nebudu psát varování. :) Ovšem komentář Bell mě přivedl na (nikoliv originální :)) myšlenku, jak často podvědomě hledáme odchylky spíš vůči fanonu, než kánonu. :) // BELL: Ale nic takového jsem vůbec neměla na mysli! :) Samozřejmě, že každý máme jiný vkus, a samozřejmě, že určitá ochota zavírat očí před skutečností je klíčovým požadavkem na všechny čtenáře ff! :) (Jinak body samozřejmě patří originálu.) S.L.”
te.ss.sa:
“?”
Velká_koule_chaosu:
“...”
belldandy:
“K téhle povídce jsem přistupovala už s jakýmsi očekáváním (jako k té povídce, co má být fakt dobrá) a to je asi vždycky trochu problém. Každopádně můj první pocit bylo zklamání. Dobře, že SinamLlumi připsala varování ohledně OOC. Já si představuji Snapea jízlivějšího a méně přístupného, Siriuse více rozvernějšího a okouzlujícího a Remuse empatičtějšího. Nicméně postupem času... jsem svůj postoj trochu přehodnotila. Ony mají postavy v povídce vzhledem k své historii určitou logiku a lze je takové přijmout. Pořád se divím, když od jiných čtenářů čítám, jak se jim ta či ta povídka líbila na začátku ale pak je to přestalo bavit, protože já to mívám častěji obráceně. Tentokrát taky. Myslím, že mi několik prvních kapitol trvá než si zvyknu na pravidla dané fikce. Mé kladné pocity z Repechage kulminovali někdy kolem třinácté kapitoly. :) Taky svým způsobem pomohlo, když jsem čtení proložila jinou povídkou zhruba stejné délky (Bylo to Srdce bez společníka), protože konfrontace s jiným textem mi jasně ukázala, oč je tenhle příběh realističtější, opravdovější a dokonce i vášnivější než průměr fanfikčního milostného žánru. PS: Jako bonus započítávám, že jsem se díky této fikci dozvěděla, co je to "repechage" (Přiznávám, že můj sportovní rozhled je na nule) a seznávila se s Nářkem nad Airtem Uí Laoghaire. To bylo rozhodně pro můj život přínosné :).”
Anne:
“*”
mariaa:
“Opět úchvatné dílko z pera autorky Fabula Rasa, ke které se určitě ještě vrátím :).”
sandymathews:
“U první kapitoly jsem umírala smíchy a pak sem se divila a divila a divila... a na konci jsem zase umírala smíchy. Zlato. Ááááá! Obsah mojí hlavy má momentálně konzistenci pudinku a nesrozumitelně blábolím... Stane se.”
Lilithka:
“Povídka má dost co do sebe. Už jen proto, že ukazuje, jak se o postavách přemýšlelo před dokončením ságy. Určitě stojí za přečtení a zamyšlení.”
sevikovemastnevlasy:
“veľmi príjemná romanca....aj keď vzťah SS/SB nemusím táto poviedka sa mi páčila.......a aj kvôli výbornému prekladu, stojí za to si ju prečítať, niektoré hlášky sú super”
ZJTrane:
“Páčilo sa mi. Vzťah nebol presladený, ale bol nádherný, určite aj vďaka skvelému prekladu.”
finde:
“:-)”
Akkarra:
“Severus, Sirius a dokonce i Remus trochu jinak, než je znám. Neřekla bych, že jsou OOC, jsou prostě jiní - ani horší, ani lepší... Prostě jiní. Každopádně mě se to moc líbilo a když už jsem začala číst, nemohla jsem přestat, dokud jsem to nedočetla. ;)”