Život není fér

  • Autor: Styx
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Severus Snape/Sirius Black
  • Rating: 18+
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 9
  • Shrnutí: Prvý príbeh z trilógie: Dojímavý a tklivý příběh o tom, co přimělo mladého Severuse Snapea stát se Smrtijedem. Stačil jim den, aby si začali vážit jeden druhého, týden, aby se začali milovat, ale celý život jim nestačil, aby na sebe zapomněli. Varování: smutné (citlivému oku možná skane i slza), romantické, slash - vyskytuje se zde homosexuální erotika Poznámka: Pokud vás povídka zaujme, má další dvě pokračování (Až na krev a Do náruče smrti). Věnováno všem, kdo milují Severuse
  • Klíčová slova: romantika, snack

Hodnocení čtenářů:

DenDella:

“Začátek se mi líbil velice. Celkem oceňuji tu filosofii toho, proč se stát zrůdou, když vás jiné zrůdy ohrožují. Pak ale ta romantická část byla opravdu hodně přeslazená i na mě. Styx má sice ve zvyku přeskakovat část sbližování a odpouštění, ale tomuhle se nadalo věřit.”

Fleur Tera:

“toto nedokážem dočítať..skončila som pri piatej kapitole”

Benny:

“Na můj vkus až přiliš sacharózy, dextrózy a fruktózy ve vztahu mezi kluky.3-4”

Mrmla:

“...”

Sectumsempra:

“takhle presne se ma psat romanticky pribeh, aby z toho nebyl prisernej, preslazenej kyc...”

belldandy:

“Každý to tak možná nemá, ale pokud jde o styl, já nemám Styx, co bych jí vyčetla. Nevím, jestli je Styx nejlepší česká autorka slashe, ale rozhodně mám pocit, že si takovou pověst zaslouží. - Moje výhrady se tedy soustředí k ději. Tenhle příběh mi připadá jako takový pandán k Pozvědni oči a uvidíš hvězdy. Zatímco ale ve snupinu se mi povedlo Remusově tajné lásce uvěřit, zde s tím mám problémy ... Vplést snack love strory do kánonu bude asi o něco těší. :) S vysvětlením, jaké dal Sirius Severusovi, proč byl u každé mizérie, která se mu stala, bych sama poslala dotyčnou osobu do pr... . Kdo se nechce podílet, prostě se ohradí. Kdo se neohradí, má spoluzodpovědnost. - Cítím to tak, že tohle byl klíčový okamžik, který mě měl přesvědčit o vztahu mezi ústředním párem. Já jsem se prostě nechytla. Ani později už mě to za srdce tak moc nechytlo. Sorry ... Tu trojku ale cítím jako trochu nespravedlnost. Já si totiž nemyslím, že to je průměrné ... (Už jsem se svěřovala, jak mi ty slovní popisky ke známkám vadí? :) ), ale až dosud je to má nejméně oblíbená věc od Styx. Je hodně jiných, které mi to vynahradí.”

Akkarra:

“Další geniální počin od Styx. :)”

ZJTrane:

“Napriek tomu, že Sirius nie je moja obľúbená postava, Styx ho píše dokonale. A mladý Severus je neodolateľný. Príbeh je nádherne smutno-krásny.”