Harry Potter a Pán smrti

  • Autor: Martin
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Harry Potter, ostatní
  • Rating:
  • Slash: ne
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 100
  • Shrnutí: Harry právě zažil největší krach ve svém životě. Zemřel mu milovaný kmotr, kterého víc než kohokoliv na světě považoval za svého otce. Psychicky zcela zdeptán a vzdávající celý svůj život se musel odebrat znovu ke svému strýci a tetě. Avšak netušil, že za okny mu stále čeká Voldemortův vrah, který se v hodnou chvíli připravuje zaútočit, aby tak mohl spustit koloběh strašlivých, smutných, zamilovaných, ale i šťastných okamžiků, které na Harryho čekají v jeho šestém ročníku čar a kouzel v Bradavicích. Pán smrti vás zavede do všech míst kam se původní autorka Harry Potter díla zdráhala vkročit. Navštívíte znovu Chroptící chýši, Prasinky, Raddleův statek, Grimmualdovo náměstí, Zapovězený les, Bradavický hřbitov, Zmijozelův spolek, mnoho místností v Bradavicích včetně Sovince, Kuchyně, Knihovny s omezeným přístupem, Komnaty nejvyšší potřeby, stejně tak jako nových místností, Černé kroniky, Transální místnosti a jiných. Setkáte se znovu s Aberforthem, Erniem a Stanem, Brumbálem, Lupinem, Tonksovou, Moodym, všemy učiteli a bohužel také s Umbridgeovou, Lestrangovou, mnoha smrtijedy a hlavně s Vy-víte-kým. Stejně tak jako s novými místy, například Dublin, Londýn, New York, Zmijozelův spolek, dokonce i Azkaban a Elfy, i s dávným trpasličím městem Karnas. To ale je jen kousek z těch záhad a tajemství, která na vás čekají aby jste je odhalili, stejně tak jako i dějiny Bradavic!
  • Klíčová slova: gen, alternativní šestý ročník

Hodnocení čtenářů:

jajafilm:
“Další hodně slavná FF, která mi vůbec nesedla. Slohově, jazykově je poměrně primitivní s hrubkami, častým opakováním stejných slov a podobně. Ani děj není žádná sláva, i když přesně nedokáži definovat proč. Možná je to dáno jistou jednoduchostí, naivitu, za což nemůže jen Harry, který si nepočíná na patnáctiletého, skoro šestnáctiletého kluka, ale celkový styl povídky.”
Nerla:
“Dočetla jsem devátou kapitolu a víc už nejsem schopná. Vážně byli ostatní schopní přečíst 2500 stránek? Vždyť i příprava a louhování čaje v téhle povídce zabere odstavec, to se vůbec nedá. Je možné, že se autor někde v dalších částech rozepsal, ale scény z bouračky znějí jako nevydařené převyprávění akčního filmu - a obecně je to všechno příšerně dopodrobna popsané, nikde žádný nadhled, sumarizace, vybočení ze stylu školní slohovky. No a kromě toho tam Harry působí stejně šikovně jako Neville na hodině lektvarů a až do té deváté kapitoly je to příšerná groteska. Vlastně si nejsem ani jistá, za co dávám ten bod...”
Mariana:
“Je to už doba, kdy jsem to četla, ale navždycky tu „povídku“ (spíš obří román) budu milovat. Nezvládnu napsat sem nic relevantního, autorovi jsem vše potřebné řekla. Tahle povídka se musela zapsat do historie naší HP FF. Autor má mé doživotní uznání. A přeji hodně štěstí s pokračováním!”
GwenLoguir:
“Čítala som to hrozne dávno - dokonca tak dávno, že som ešte nemala rada Seva, pre Merlina! V poviedke som tuším mala celkom rada toho profesora... z ktorého sa na moje znechutenie vykľul niekoho rodinný príslušník, ak dobre pamätám. Viem, že som bola fascninovaná a pohltená, spätne mi niektoré veci prídu prehnané (napríklad Potterov tvar animága, to už rovno mohol byť fénix ako Chrabromil v už neviem ktorej poviedke). Ale autor si na tom dal záležať, tak... Pokračovanie som čítať začala a ak ma pamäť neklame, Potter mi liezol tak príšerne na nervy, že som sa k tomu už nikdy nevrátila a doteraz to nemám v pláne. Neviem, poviedka by si možno zaslúžila aj päť, ale z môjho osobného pohľadu, dielo si odnesie moju nechuť k Potterovi v tomto podaní (hoc je ako originál) a je to iba 4, 3.”
te.ss.sa:
“sem zatím u 37 kapitoly, ale velmi rychle to přečtu. je hodně málo takhle propracovaných a komplexních povídek. číst tohle je radost :D”
Fleur Tera:
“alternatíva šiesteho ročníka. Páčia sa mi niektoré nové postavy (nový profesor OPČM) a niektoré scény sa skutočne podarili. Ale priznajme si to - 100 kapitol a okolo 2500 strán sa mi zdá priveľa. Hoci sa dej odohráva rýchlo, tak sa počas jednej bitky alebo metlobalového zápasu dočítam aj piatich rôznych dramatických obratov situácie... Zrejme sa už k tomu nevrátim - mám zaujímavejšie veci v zálohe.”
Kate Mathews:
“...monžá...”
Aha_Lucia:
“jedna z najlepšie prepracovaných poviedok, ktoré som doteraz čítala, Martin uvádza do deja nové a zaujímavé postavy a síce mi pár pomenovaní evokuje Pána Prsteňov, zhltla som túto poviedku ako malinu. Poviedku sa naozaj oplatí prečítať.”
Lanevra:
“Z HP nečtu nic jiného než slash, tohle slash není a přesto jsem se dočetla už k desáté kapitole. Stalo se tam za těch deset kapitol už hodně akce, ale nějaký výrazně podstatný děj jsem nezachytila. Kromě toho že Potter utekl z domova. Místy je sloh trochu primitivní, ale možná se to časem zlepší. Takže zatím čtu, snad i dočtu, a nehodnotím.... Tohle hnedtak nedočtu. Obyčejná ff takže na ni nemám čas ani náladu. Kdyby to tak mělo lepší sloh....”