Zbraně nejmocnějších

  • Autor: Blesk
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Harry Potter, Ron Weasley, Hermiona Grangerová, Remus Lupin, Severus Snape, profesoři, studenti a spousta dalších.
  • Rating: G - Pro všechny
  • Slash: ne
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 75
  • Shrnutí: Dle autorky: Navazuje na pátý díl. Harry se snaží smířit se smrtí kmotra, když se mu do cesty připlete podivná osoba a ještě podivnější kletby. Mohou mít snad něco společného se Zbraněmi nejmocnějších? Co když to není pouze legenda?
  • Klíčová slova: AU

Hodnocení čtenářů:

NikaV:

“V prvních částech jsem se hodně nudila, ale z nějakýho důvodu jsem pokračovala dál. Myslím, že ten důvod byl, že jsem chtěla vědět jestli moje intuice ohledně Jean a jejích rodinných vztahů byla správná. A byla. Nevím, jestli to je snadnou předvídatelností povídky nebo jenom já jsem extra vnímavá- Ale nelituju toho, že jsem pokračovala ve čtení.”

Ostravanka:

“q”

Usmevava_Barush:

“.”

Licona:

“...”

Nerla:

“Ohohó, poslední předepilogová kapitola, to je jak závěr Limonádového Joea, to jsem se fakt smála, akorátže to teda asi nebylo myšlené jako vtip. Epilogy už byly jen hrozné pindání o ničem, ty mě fakt nebavily, navíc v první osobě... Autorce se musí nechat, že umí báječně vystavět příběh. Bylo tam jen hodně málo slepých linií, což při jejich množství a složitosti zasluhuje uznání, a hlavně to celé opravdu plyne od začátku ke konci bez zbytečných odboček, a to je při téhle délce obdivuhodné. Další věcí, kterou musím vyzdvihnout, byly milostné vztahy, protože něco tak civilně a realisticky popsaného už jsem dlouho nečetla - žádné spřízněné duše od kolébky po hrob, žádná čistě monogamní, anebo naobak polygamní společnost, všechno přirozené, jak to bývá, a navíc spárování některých opravdu překvapilo. Co ale nechápu, je zdejší hodnocení. Do desáté kapitoly to bylo čiré utrpení, a že jsem pokračovala ve čtení, byla čistě zvědavost, když už to začne být lepší, když tomu všichni dávají pět hvězdiček. A ano, autorka se nakonec vypracovala ke skvělému slohu a příběhu, ale mně to prostě do půlky nebavilo, a kdyby mi vypadnul internet, tak bych se k tomu po delší pauze nevrátila. A co mi vadilo úplně hrozně, byly překlepy. Word měl očividně zapnuté automatické opravy, takže všechna slova použitá v povídce existují, ale jejich kombinace ve větách je občas nesmyslná, y/i na konci slov jsou sázená často (opět spíš v první půlce) dost náhodně a obecně utrpení pro oči. A pro všechny tyhle výtky nemůžu jít výše. Prvních deset kapitol je tak za jednu hvězdičku, do půlky za dvě a zbytek za čtyři. A ani za nápaditost a stavbu příběhu se zkrátka neodhodlám přihodit. Ale... přečetla jsem si to ráda, i když už se asi těžko kdy vrátím.”

Luna Snape:

“...”

GwenLoguir:

“Po rokoch som si povedala, že to skúsim, aj keď tu nie je Sev v hlavnej úlohe - a som rada. Potter občas otravný (ale to znamená, že sa držala originálu ;-) ), Jean - fascinujúca postava. Občas som niečo uhádla, občas ma vážne šokovala.”

Crystal:

“Hodlám přečíst na doporučení kamarádky.”

Susie:

“Zbraně nejmocnějších jsou úplně první HP povídka, kterou jsem kdy četla. A od té doby jsem se k ní vrátila ještě několikrát... Je to tak trochu srdcovka. I když není dokonalá, budu se k ní vracet a vracet a vraceet... Až do smrti :))”

ZJTrane:

“Možno raz prečítam, ale momentálne ma príbeh nezaujal, nedokázala som sa cez to prehrýzť.”

beruska:

“Proste dalsi skvela povidka od Bleska”

lensha95:

“Jedna z prvních HP fanfiction, které jsem četla. Tahle povídka mě okouzlila a zanechala ve mně dojem nejlepší HP povídky. A myslím, že to jen tak někdo nepřekoná. Autorka v každé kapitole překvapuje, celá povídka je velmi dobře promyšlená a skvělost povídky podtrhuje misrovský styl psaní. A mě nezbývá, nic jiného, než se klanět autorce :) a dát 5.”

SaraPolanska:

“Zaujalo mě, k přečtení.”

Aha_Lucia:

“Úžasná poviedka popretkávaná vtipom, kde som plakala od smiechu a rovnakou mierou aj vážnosťou, pri ktorej čítaní som stískala vankúš a nadávala, ako je to možné. Prepracovaná, premyslená dejová línia mala čaro a kvalitu, akú nemá veľa poviedok! :)”

Lebel:

“Možná, že by se téhle povídce dalo i něco vytknout, ale momentálně si na nic nevzpomínám. Je to už nějaká doba, co jsem tuhle povídku četla a s radostí se k ní vracím. Podle mě jedna z nejlepších povídek v kategorii Alternativní závěr Harryho Pottera. Jednoznačně doporučuji a před autorkou smekám.”