Milovat tě je nevděčná věc (ale někdo to dělat musí)

 • Autor: Aradia
 • Překladatel: D.J. Orlovský
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Severus Snape/Harry Potter; Severus Snape/Lucius Malfoy
 • Rating:
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 34
 • Shrnutí: Překlad: D.J. Orlovský / Harry a Snape konečně pohlédnou do tváře svého osudu a objeví, že jim je předurčeno být spolu Původní odkaz: http://www.fantasmagorium.net/povidky/povidky-milovatje_nevdecna_vec.php
 • Klíčová slova: sex, Mpreg

Hodnocení čtenářů:

Sarkan:

“...”

LiviaCullen:

“Poviedka na mňa urobila veľmi pekný dojem a znásobila môj odpor k Luciusovi. Uprímne mi nesedela stredná čas s Voldemortom (SPOILER) ale ak je niekto unesený podľa mňa si to nerozdáva skoro každý deň so svojím milencom a následne mu urob mileneckú, žiarlivostnú scenu lebo ma podozrenie že spal s jeho sokom v láske ako keby mál na výber. a rovnako ako rýchlo sa Harry a Severus do seba zamilovali, ako chápem že to bolo v rozmezý roku od heriho prvej masturbácie na záchode až po chvýlu kým neprišiel do jeho izby ale mňa to prišlo strašne rýchlo - koľko to bolo 1 max 2 kapitoly. Nemám rada motív nahradnej matky v poviedkach a tu sa mi to doslova protivilo ... hlavne tá scéna na pláži .. Uprimne, vidite na vašom milencovi ako mu je nepríjmné keď sa často venuje Hermione ale aj tak ju nechá aby ho na pláži skoro urobila (SPOILER)... No dívné to bolo ale aj tak sa mi to v skutku veľmi páčilo ... nie je to na plný počet ale takých slabých 4-”

Sectumsempra:

“jedna z prvnich FF, co jsem kdy cetla... mozna tady je puvod meho znechuceni nad mpregem (ne, dobre, kdyz se mi ted v hlave vybavil obrazek tehotneho Severuse - ano, damy, TEN obrazek :D - neni to uplne prvni duvod) Dalsi vec je ta, ze mi tam absolutne nesedla Hermiona a spoustu dalsich veci ohledne Snapea...”

Benny:

“Budu se opakovat, ale svádění je rozhodně za 5, ale poté je to děs a hrůza..Hermiona se tam srala proč?”

T_nule:

“Konec divný, ale jinak to nebylo nejhorší...”

Adelaine:

“První část - svádění, je výborná, ale pak to jde do kopru. Ufňukaný Harry prostě nikomu nemůže imponovat.”

Lanevra:

“Já už tohle četla dávno, ovšem teď někdy jsem si to přečetla znovu a nebýt belldandy asi bych to nikdy neokomentovala (nikdy by se to totiž nedostalo na hlavní stranu Deníku a já bych si toho nevšimla ani bych neměla potřebu to speciálně vyhledávat, abych to okomentovala). Musím se přiznat, že to určitě byl můj první mpreg - však FM byli první stránky se slashem co jsem kdy četla - a tehdy jsem ani nevěděla, co to mpreg je. Docela mě to tehdy překvapilo, vážně se mi hrozně moc nelíbilo to s ním Harrym (a na tom stále trvám, Stíny na MM nebo ne :-D), ale poctivě jsem dočetla. Asi bych to rozdělila do 4 částí. 1) Svádění - rozhodně 5, moc líbilo. 2) Společný čas - Ježkovy voči nanejvýš tak 2. Hrozně moc jsem nesnášela některé Harryho pocity. 3) Plození - hmm diskutabilní, asi 3. ale spíš tak horší 4) Rození - 2, když budu hodná vzhledem k tomu, že to přeložil D.J. Celkový výsledek, protože jsem v dobré náladě, je za 3.”

belldandy:

“Tehleten fanfik jsem nedokázala přečíst poctivě, spíš jsem to místy přeletěla. Omlouvám se, ale přinutit se k tomu byla místy vážně obtíž. Nebýt to snarry, nebýt to na Fantasmagoriu, nepřeložit to D.J. , vážně nevím, jestli se k tomu přinutím. Každopádně to má pro mě jistou zajímavost: Z tohohle si mohu udělat vývěsní štít pro důkaz, že nestaší psát neromanticky, zládnout popsat erotickou scénu a vymyslet ucházející příběh ... pokud postavám nedáte alespoň základní psychologickou věrohodnos, je to na nic. Zkrátka musím trochu zaoponovat těm našim obvyklým stížnostem na příliš poetické podání jako na hlavní provinění proti realismu, protože tohle poetické zrovna moc nebylo a přesto jsem nevěřila v pohnutky, pro které postavy jednaly, tak jak jednaly. Ironie je, že se mi tam i pár věcí vážně líbilo a v jiném alternativním vesmíru by to možná mohl být můj oblíbený příběh. Jenže o to víc mě to vlastně štve. Být to česká fanfikce, možná mhouřím oka, ale očekávám, že překlad je výběrem toho lepšího a já vážně asi nepochpím, co se na tomhle D.J. libilo tak, že se to rozhodl přeložit.”

Mrmla:

“---”

Velká_koule_chaosu:

“Docela mi vadí, že se tam ještě "připletla" Hermiona a nevím proč ale Lucius mi tam přišel takovej /úsměvnej/ tím jak se choval :) Lepší povídka, ale už bych se k ní nevracela.”

sirina:

“...”

assez:

“Ano. Taky jedna z lepších povídek, byť pro mě vždy spadala spíš do průměru.”

ZJTrane:

“Severus-Lucius je pre mňa dokonalý pár, v tomto príbehu to nie je láska, ale aj tak ten ich sex bol nádherný. Ale Harry a Severus to mi nejde. Poviedka je ale zaujímavá a pekná. Len som sa musela odosobniť od Harryho. Bože on je tak divný. Trochu ma rušilo, že k Severusovi do súkromných izieb mohli prísť smrťožrúti bez pozvania. Pripadá mi, že v poviedke bolo veľa naivity. Niektoré vety mi tak zneli. Pri Voldemortovom pláne genetického inžinierstva som uvažovala, že prestanem čítať. Bolo mi to strašne smiešne. Áááách to je hovadina až to mraky brzdí, no ale kvôli Severusovi a jeho citom, ktoré sú opísané pekne som dočítala. Taneček Snape-a s Hermionou hmmm... to musel byť zážitok. Hermiona sa mi tu ale zdala tak trochu nasilu taká zbytočná. Poviedka je napísaná veľmi dobre, preklad sa mi páčil. Ďakujem za zábavu :) ”

D.J. Orlovský:

“Rozsáhlý, ale celkem dobře promyšlený mpreg. Akorát ten konec je možná trochu uspěchaný a tady mě tam vadí ta Hermiona.”