Rite of Passage

 • Autor: Rushlight
 • Překladatel: Gerylla01
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: HP + ???
 • Rating: 18+
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 5
 • Shrnutí: U kouzelníků byl první sexuální styk slaven jako důležitá věc, spojená s velkou oslavou mezi přáteli a rodinou. Podle tradice si měl každý kouzelník vybrat svého prvního sexuálního partnera jakmile mu bylo šestnáct.
 • Klíčová slova: PWP

Hodnocení čtenářů:

lia:
“:)”
brandivina:
“Skvělé”
Mrmla:
“...”
l.terka:
“:)”
Benny:
“:D”
Akae21:
“Líbilo se mi to. Zajímavý nápad.”
Adelaine:
“Pěkné zpracované PWP.”
Lanevra:
“Kriste pane, tohle je PWP, nikoliv hlubokomyslný elaborát!”
delatrix:
“Úžasná povídka. Nikde jinde jsem podobný námět na povídku neviděla. Tento konkrétní ne jen něco hodně vzdáleně podobného. Samotný děj a originalita je skvělá.”
Cairo:
“Povídka má přesně tu atmosféru, která mě sedne. Moc se mi líbila.”
Velká_koule_chaosu:
“To bylo tedy... zajímavé.”
belldandy:
“Nu, takový námět jsem četla poprvé. To je docela přednost, hmm? V kánonu je Harry celebrita, takže to mi přijde OK. Ovšem celkově je to dost přitažené za vlasy. Srovnání mě napadá s Námluvami Harryho Pottera, kde byl námět docela podobný, také hodně originální a také zcela nekonanický (i nefanonický :)) a přesto je mnohem jednodušší té povídce uvěřit. To doporučení od Sectumsempry by tomu vážně hodně pomohlo, hned by to mohla být docela ucházející záležitost. PS: Jeden z případů, kdy nechápu, proč nebyl přeložen i název povídky. Proč ne třeba "Přechodový rituál" ?/ S.L. Díky za reakci. Omlouvám se, ale já pocítila potřebu svůj komentář přeformulovat. / Lanevra: Ze zkušenosti vím, že i PWP mi může přijít chytré a dokonce uvěřitelné (viz. třeba Zašukáme si? od Bernice Russell). A na PWP je tohle mimojiné zbytečně dlouhé. Tedy jako omluvu to tak docela nepřijímám. I když možná na tom co říkáš něco přeci jen bude. :)”
Basiliscus:
“Nenáročné. K odpočinku. Trošku mě zarazila taková sexuální otevřenost.. Resp. trošku mi vadilo, že takovým zvláštním způsobem je "nuceno" do sexu v 16ti... Co dál.. Od chvíle, kdy jsem to četla, chvilka uplynula.. Hm.. Že každý chce Harryho Pottera, to chápu, je slavný, i když vzhledově nic moc. Snape je mírně mimo, ale budiž. Na oddech to jde, ale nebrat moc vážně..”
mariaa:
“.”
Sectumsempra:
“no... na nekolika mistech radikalne poskrtala (z puvodnich peti kapitol bych udelala tak dve:D) snapea bych propleskla, aby nebyl tak mimo (a s nim mozna i bradavicke osazenstvo) a byla by z toho skvela vec:) sinalumi: obcas mam pocit, ze by se dost lidi klidne i popralo o jednu postavu tohoto fandomu... ale neco mi rika, ze potter to nebude:D”
Tintinka:
“Líbilo :-)”
Victoria:
“Nic pro mě.”
Cvrcinka:
“k přečtení”
assez:
“Wow, ono to má i překlad? Proč já to četla v aj? :D No nic, nevadí. Dejme tomu za nápad, že se to dalo přečíst rychle a pohodlně přeskakovat… Ano.”
SinamLlumi:
“Bídný sloh, kecy o ničem, OOC Snape (zvláště mě pobavil dotaz na 16letého kluka, jestli už se někdy vyhonil) a pomatená premisa. Co proboha autorku vede k předpokladu, že kouzelnický svět je „otevřený co se týče sexu“? Žádná sexuální výchova, žádná antikoncepce, homosexualita, bisexualita, natož nějaké deviace jako by ani neexistovaly, každý se v osmnácti ožení/vdá a sex se patrně provozuje toliko za účelem plození dětí... Ach jo. Navíc nechápu, proč by všichni chtěli zrovna Pottera. Ne vážně, kdybyste si v reálu mohli vybrat kohokoliv ze světa HP, kolik z vás by si vybralo _Pottera_? lol ///// EDIT: Inu, Bell, výjimečně jsem mluvila vážně a určitě ne o Snapeovi, ovšem to by asi bylo na velmi dlouhé lokte. Zkrátka, tato povídka je snad ze všech úhlů naprostá konina, která mi od začátku až do konce nedala jediný důvod, abych jí až urážlivě absurdní - dle mých měřítek – premisu o sexuálních zvyklostech odpustila. (Kdyby šlo o komedii, je jiná situace.) Taky překladatelka by si měla ve slovníku ČJ vyhledat význam některých slov, kupříkladu slova "význačný". :) S.L.”
Akkarra:
“Nenáročná povídka.”
Sargo:
“Námět je dobrý a neotřelý, potenciál maličko nevyužitý, ale zase je to tak příjemně napsané... líbilo. :-)”
zmije:
“Celkem pěkná povídka. Fred a George tvrdili, že chtěli požádat McGonagallovou, čistě jen proto, aby viděli, jak se o ni pokouší infarkt.”