In Care Of

 • Autor: FangsFawn
 • Překladatel: Gerylla01
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: HP, SS, Dursleyovi, Brumbál
 • Rating: 12+
 • Slash: ne
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 15
 • Shrnutí: Během léta před šestým ročníkem Harry v zahradě najde zraněného netopýra a rozhodne se ho vyléčit... a Snape se dozví, jaký Harry Potter ve skutečnosti je.
 • Klíčová slova: život u Dursleyových

Hodnocení čtenářů:

Rulie:

“Tak nějak všechno zapadlo kam mělo .... snape jako netopýr (ÚŽASNÝ), Harry na svém místě a úplně vidím naštvaného Brumbála ... Ano tahle povídka se autorce povedla”

lia:

“krásná povídka, pěkný styl psaní a občasné komentáříky v závorkách”

Ann-17:

“Krásný příběh ke kterému se zase určitě někdy vrátím.”

Tintinka:

“Příjemný a místy docela dojemný příběh, opravdu mě nadchl Severus jako netopýr :-) Jo a taky nechápu nepřeložení názvu...”

Mrmla:

“--”

Lanevra:

“Nebrala bych to drasticky, není to o nic horší než jiné povídky podobného typu. Snad jen ty poslední tři kapitoly mi přišli takové nadbytečné, zmatečné... nevím. K průměrné povídce v dotyčném žánru průměrné hodnocení. PS: Když už tu Nerla zmínila tu přírodovědnou stránku, tak to vůbec nebyl netopýr, ale kaloň, vzhledem k tomu že žral ovoce, a toho by v Anglii rozhodně nikdo nečekal. V zimě by měl na výběr, buď přimrznout ke stromu nebo vyhladovět k smrti. :-D”

Nerla:

“Pro začátek mi vadí nepřeložený název, tuhle módu nikdy nepochopím. No a potom takové ty věci, že jako Potter nikdy neviděl netopýra, ale stejně jen tak z fleku dokázal určit, který druh to je a co žere, že díky tvrdé práci nikdy nemíval noční můry, ale bum prásk, hned první noc povídky jednu má, jako prý každou noc, že ačkoliv nemá od Dursleyů nic, gázu a kapátko samozřejmě vlastní... Jo a nenapadne ho zavolat ochranářům nebo do ZOO. A nějak... nepřišlo mi to čtivé, spíš jako první pokus o napodobení fanfiction povídek na stejné téma. Dočteno spíš z povinnosti kvůli napsání komentáře.”

Sectumsempra:

“pekne:)”

GwenLoguir:

“Severus ako netopýr - to je lahůdka. Škoda, že s pokračovaním to viazne. Potty kapánek otravný ako takmer vždy... Ale tá časť - on ma pokrýzol... to nemalo chybu.”

patolozka:

“SS ma velmi zajímavé ale mylné předsudky vůči HP, které se časem mění. Moc hezká povídka.”

te.ss.sa:

“Popravdě se musim přiznat, že je opravdu málo povídek, které mě dokáží dojmou i rozbrečet zároveň. Tohle je ale rozhodně jaedna z nich. Jenom je škoda, že překladatelka bezeslova skončila a pokračování už nepřidala, ale rozhodně si ho hodlám přečíst. úžasná povídka.”

beruska:

“...”

Akkarra:

“Poměrně přitažené za vlasy - nevěřím, že by se strýc Vernon choval tak, jako tady a ještě méně věřím tomu, že by si to Potter nechal líbit. Ale v rámci tématu to není špatná povídka a zvolené zvíře je originálně neoriginální... :)”

Aha_Lucia:

“myslím, že toto je jedna z lepších, ak nie najlepších "chlapec-ktorého-utýrali-na-smrť" poviedok. Nevyhrocuje situáciu do nemožných levelov, ide na to pozvoľna, žiadny blesk do Snapea a bum, ja milujem Pottera. Preklad je naozaj krásny a dúfam, že sa preloží aj pokračovanie, oplatí sa ho prečítať už len kvôli tomu prekladu :)”

Sargo:

“Další příspěvek do velmi rozsáhlé série s podtitulem "kterak Snape zjistil, že Harry není žádné opečovávané princátko a následně smíření došli". Nelze od toho čekat víc ani míň; překlad je dobrý, povídka je čtivá, najde se pár dobrých pasáží, jeden skutečně vydařený vtip; a bavilo mě ji číst. :-)”

zmije:

“Dobře se to čte. Povídka má sequel jménem Tightrope.”