In Care Of

 • Autor: FangsFawn
 • Překladatel: Gerylla01
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: HP, SS, Dursleyovi, Brumbál
 • Rating: 12+
 • Slash: ne
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 15
 • Shrnutí: Během léta před šestým ročníkem Harry v zahradě najde zraněného netopýra a rozhodne se ho vyléčit... a Snape se dozví, jaký Harry Potter ve skutečnosti je.
 • Klíčová slova: život u Dursleyových

Hodnocení čtenářů:

Rulie:
“Tak nějak všechno zapadlo kam mělo .... snape jako netopýr (ÚŽASNÝ), Harry na svém místě a úplně vidím naštvaného Brumbála ... Ano tahle povídka se autorce povedla”
lia:
“krásná povídka, pěkný styl psaní a občasné komentáříky v závorkách”
Ann-17:
“Krásný příběh ke kterému se zase určitě někdy vrátím.”
Tintinka:
“Příjemný a místy docela dojemný příběh, opravdu mě nadchl Severus jako netopýr :-) Jo a taky nechápu nepřeložení názvu...”
Mrmla:
“--”
Lanevra:
“Nebrala bych to drasticky, není to o nic horší než jiné povídky podobného typu. Snad jen ty poslední tři kapitoly mi přišli takové nadbytečné, zmatečné... nevím. K průměrné povídce v dotyčném žánru průměrné hodnocení. PS: Když už tu Nerla zmínila tu přírodovědnou stránku, tak to vůbec nebyl netopýr, ale kaloň, vzhledem k tomu že žral ovoce, a toho by v Anglii rozhodně nikdo nečekal. V zimě by měl na výběr, buď přimrznout ke stromu nebo vyhladovět k smrti. :-D”
Nerla:
“Pro začátek mi vadí nepřeložený název, tuhle módu nikdy nepochopím. No a potom takové ty věci, že jako Potter nikdy neviděl netopýra, ale stejně jen tak z fleku dokázal určit, který druh to je a co žere, že díky tvrdé práci nikdy nemíval noční můry, ale bum prásk, hned první noc povídky jednu má, jako prý každou noc, že ačkoliv nemá od Dursleyů nic, gázu a kapátko samozřejmě vlastní... Jo a nenapadne ho zavolat ochranářům nebo do ZOO. A nějak... nepřišlo mi to čtivé, spíš jako první pokus o napodobení fanfiction povídek na stejné téma. Dočteno spíš z povinnosti kvůli napsání komentáře.”
Sectumsempra:
“pekne:)”
GwenLoguir:
“Severus ako netopýr - to je lahůdka. Škoda, že s pokračovaním to viazne. Potty kapánek otravný ako takmer vždy... Ale tá časť - on ma pokrýzol... to nemalo chybu.”
patolozka:
“SS ma velmi zajímavé ale mylné předsudky vůči HP, které se časem mění. Moc hezká povídka.”
te.ss.sa:
“Popravdě se musim přiznat, že je opravdu málo povídek, které mě dokáží dojmou i rozbrečet zároveň. Tohle je ale rozhodně jaedna z nich. Jenom je škoda, že překladatelka bezeslova skončila a pokračování už nepřidala, ale rozhodně si ho hodlám přečíst. úžasná povídka.”
beruska:
“...”
Akkarra:
“Poměrně přitažené za vlasy - nevěřím, že by se strýc Vernon choval tak, jako tady a ještě méně věřím tomu, že by si to Potter nechal líbit. Ale v rámci tématu to není špatná povídka a zvolené zvíře je originálně neoriginální... :)”
Aha_Lucia:
“myslím, že toto je jedna z lepších, ak nie najlepších "chlapec-ktorého-utýrali-na-smrť" poviedok. Nevyhrocuje situáciu do nemožných levelov, ide na to pozvoľna, žiadny blesk do Snapea a bum, ja milujem Pottera. Preklad je naozaj krásny a dúfam, že sa preloží aj pokračovanie, oplatí sa ho prečítať už len kvôli tomu prekladu :)”
Sargo:
“Další příspěvek do velmi rozsáhlé série s podtitulem "kterak Snape zjistil, že Harry není žádné opečovávané princátko a následně smíření došli". Nelze od toho čekat víc ani míň; překlad je dobrý, povídka je čtivá, najde se pár dobrých pasáží, jeden skutečně vydařený vtip; a bavilo mě ji číst. :-)”
zmije:
“Dobře se to čte. Povídka má sequel jménem Tightrope.”