Niekde medzi snom a bdením

 • Autor: r_grayjoy
 • Překladatel: misto713
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: SJ
 • Postavy: Harry Potter/Severus Snape
 • Rating: 18+
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 10
 • Shrnutí: Uplynulo už vyše roka od Voldemortovej smrti a Harry ešte stále trpí nočnými morami zo Snapovej smrti. Keď sa jeho sny postupne začnú meniť, začne sa meniť aj jeho postoj. Harry napokon zistí, že keď niekto žije v minulosti aj budúcnosti zároveň, len veľmi ťažko nájde svoju prítomnosť. (EWE)
 • Klíčová slova: cestování v čase

Hodnocení čtenářů:

jesssnape:

“2 - 3”

Akae21:

“...”

Benny:

“Skoro jak telenovela:dlouhé, nudicí a už jsem to četla 2x a nepamatuji si to a ani nechci.Dám za 2”

Akkarra:

“To byl slaďák... :) Nesmírně mi tady vadila Hermiona - takhle jsem na ní už dlouho nenadávala, ačkoli ani jindy nebývám jejím výskytem nijak nadšena. Za to Severus byl k zulíbání. :)”

Mrmla:

“---”

shadow:

“Pěkná povídka, ráda se k ní vracím.”

belldandy:

“Trochu i z nostalgie ... jedna z prvních snarry, které jsem četla. :) - PS: Dovolím si poznamenat, že třebaže časovky mi skoro vždy přijdou nedomyšlené, tak zde se v minulosti celkem jasně tvoří alternativní realita neboli v obou časových rovinách následky být znát nemusí. Realita v níž Harry skončí bude zřejmě zcela jiná než ta z které odešel. A právě to mi jediné připadá logické. :) / Víte někdo, co tím ta Assez myslí?”

Adelaine:

“Je to zajímavý, dobře napsaný, ale mně u takovýhle povídek vadí, že autorka nemyslí na následky, které jistojistě musí přijít a jelikož se míchá minulost s přítomností, musí se projevit v obou časových rovinách.”

kami:

“Poviedky, ktoré by som vyhľadávala, keby existovali v mne prístupnom jazku, by vyzerali presne takto. Niekto z doby Harryho sa dostane k mladému Severusovi, alebo naopak. Koniec, nie úplne "pravý" Severus a Potter mi prekážali, ale aj tak sa k niektorým pasážiam vrcaciam a jednoducho je tam mladý Snape a bodka. :)”

Velká_koule_chaosu:

“,,,”

beruska:

“:-)”

assez:

“Hodnotím nadprůměrně. Proč? Protože tahle slaďárna mě donutila vymyslet protipólový příběh. Ale bacha… ne že bych s tímhle koncem souhlasila. (Což je ostatně důvod, proč jsem vymyslela téměř protipól. :))”

ZJTrane:

“Nádherný osud pre Severusa Snapea. Miestami sa mi zastavil dych. Škoda, že to bolo také krátke. Za to, ako ma to bavilo a hlavne za tie pocity, ktoré vo mne poviedka vyprovokovala, napriek tomu, že Harryho moc nemám v láske dávam 4 body.”

Lilithka:

“Je po bitvě a Harry by mohl hodit všechno za hlavu. Mohl, jenže se mu pořád zdá o tom, jak Severus umírá. Jsou to strašné sny, ale o to hezčí je, když se přesune do Severusova mládí a od té doby je povídka pěkně propracovaná, nepostrádá logiku a ačkoliv mi na konci přijde předvídatelná, překvapila mě tím, že nebyla zbytečně romantická a přeslazená. Za poslední tečkou jsem si řekla, ano, takhle by to možná i mohlo skončit. Na druhou se příběh ke konci jeví, že autorka měla deset kapitol naplánovaných a chtěla se do nich za každou cenu vejít. Kvůli mírné degradaci slohu a předvídavosti dávám trojku.”