Společnice

  • Autor: wixie
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Severus Snape/Hermiona Granger
  • Rating: 18
  • Slash: ne
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 23
  • Shrnutí: Tak trochu variace na film Pretty Woman na bradavický způsob :) Hlavní pár samozřejmě hg/ss. _________________________________________________________ Poznámka: posledná kapitola je vlastne epilóg po roku.
  • Klíčová slova:

Hodnocení čtenářů:

Extasy:
“Příjemné oddechové čtení při volných večerech. Líbilo se mi to.”
Nerla:
“Přečetla jsem včera a zapomněla okomentovat. Za ten den pocity už trochu vyšuměly, opravdu je to Pretty Women se vším, co k tomu patří, až na ty božské hnědé šaty s puntíky. Překvapilo mě, jak drzá Hermiona a především jak tolerantní Snape v povídce byli. Tady si myslím, že se z toho dalo vytřískat víc, navíc s autorčinými schopnostmi... ale neurazilo, určitě.”
mayla:
“Skvelé!”
Madam Bookfly:
“Wixie prostě umí. A krásně dokazuje, že i FF je skvěle rozmanité a každý si najde to svoje. Když má člověk náladu na romantiku, malinko OOC, to přiznávám, je tohle jasná volba :)”
Keiko.kei:
“Už jsem to kdysi dávno četla, ale teď se těším, že si to přečtu znovu :)”
Sargo:
“xxx”
Sisi:
“Wixie ja pre mňa zárukou príjemne stráveného času pri ff. I keď ide svojim spôsobom o klišé a postavy sú OOC, pri poviedke som sa pobavila a zrelaxovala. Snamione poviedok je také množstvo, že vyhnúť sa klišé je takmer nemožné. Česť výnimkám! A v tomto prípade spojenie Harry Poter Pretty Woman, bolo pohladenie mojej romatickej duše :) Navyše Wixie je po slohovej stránke na výbornej úrovni, takže keby napísala čokoľvek, určite si to prečítam.”
SinamLlumi:
“Ehm... autorka a já žijeme ve dvou zcela odlišných světech. :) Já se teď vrátím do toho svého... S.L.”
Lanevra:
“Alé! Tahle povídka mi tu zrovna náhodou padla do rány. Byla mi doporučena jako dobrá povídka na pár SS/HG, leč s názorem doporučujícího jsem se nemohla ztotožnit. Což o to, klidně bych i základní námět skousla, proč by ne, ač měl své vady. Ovšem tohle ukázka toho, co si představím pod pojmem OOC postavy. Navíc to nepostrádá naprosto žádné z SS/HG klišé, které snad existuje. Ještě tak aby se jim narodilo dítě, co se dostane do Mrzimoru.”
Rebeka:
“:)”
elulinek:
“Ano, společnice. Hermiona jako Pretty Woman a já jsem nadšená z dalšího brilantně zpracovaného tématu. Nebetovala jsem, nemám se čích chlubit, přesto považuju Wix za top české ff. Ano, mám potřebu to psát ke každé Tvojí povídce. Miluju Tvoje slovní obraty, Tvoji Hermionu, Tvého Severuse, Tvé vedlejší postavy - ať už mají jakýkoli charakter.”
Fleur Tera:
“pekné a vôbec nie prehnané”
Nel-ly:
“Jako ano. Ale přeslazené Snamione ála Pretty Woman? S přivřeným okem ano, dokud člověk nezačne myslet a nedojde mu, co právě Snejpímu provedli.”
beruska:
“Tohle je moc pekna povidka, at ziji pohadky 0:)”
Chavelierka:
“kdo by neměl rád sladké příběhy se šťastným koncem? Já rozhodně a pokud za nimi stojí wix, není co řešit”
GwenLoguir:
“:) čítam zase raz celé a absolútne to milujem...pánečky, zabudla som, aké to bolo dobré...”
Neferet:
“Rozhodně zajímavý nápad.”
zuzka:
“wixi je jedna z mích nejoblíbenějších autorek. její styl psaní mám moc ráda a jinak tomu nebylo ani u téhle povídky. všem fanouškům Severuse a Hermiony vřele doporučuju! :-)”
sluzy:
“Prekrásna poviedka.Mám ju rozčítanú a napäto čakám čo sa stane ďalej.Skvelo písané a veľmi pekný príbeh.”
Nade:
“Přečetla jsem všechny dílky a musím říct, že jsem víc než potěšená. Sice je to trochu otřepané téma, ale když se přidá troška originality .... Všichni to máme rádi.”
ZJTrane:
“Profesor si najme na konferenciu spoločnicu a zhodou okolností je to Hermiona. Úžasne vtipná, romantická a zaujímavá poviedka. ____________________________________________________________ Epilóg po roku je geniálny :) 100 bodov”