Zda smím jít blíž... zda smím jít dál

 • Autor: A-SISI
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Harry Potter/Severus Snape, Ginny, další
 • Rating: 12+, 15+, (možná i 18+)
 • Slash: ano
 • Dokončeno: nedokončeno
 • Poslední aktualizace: 2011-08-28
 • Počet kapitol: 26
 • Shrnutí: Je po válce, Voldemort padl. Severus Snape přežil a nyní, očištěn od „hříchů“ své minulosti (veřejně ano, ale i sám před sebou?) vede dál Bradavickou školu na postu ředitele. Harry Potter je v té samé době poněkud unavený hrdina kouzelnického světa, jehož přirozenou povahu deptá jednak přetrvávající (nevyžádaná) pozornost, jednak i poněkud neuspokojivý partnerský vztah – s Ginny Weasleyovou. Člověk míní… život si hraje. Jednoho dne se Harry shodou okolností opět ocitne v Bradavicích. Je to, jako by se znovu setkala černá a bílá a pustila se do sebe v nikdy (?) nekončícím souboji, který nemá vítěze. Nebo ho mít může? Pojďte se, spolu se mnou, podívat, jak takový boj dopadne. --- Zaslechl jsem lásku odcházet, když se prvně rtů mých dotkl ret. Kdo mé naději však zabrání – ani strach, že přijde zklamání, abych nekles pod tvá kolena. Nejkrásnější bývá šílená. J. Seifert
 • Klíčová slova: Snarry

Hodnocení čtenářů:

Lucie:

“....”

Cora:

“Tak tohle je přesně ten případ, kdy bych se raději nechala dobrovolně zašít do cely předběžného zadržení, než abych byla i nadále frustrovaná tím, že je povídka nedokončená. Škoda, přeškoda. Za (zdá se, že definitivní) absenci konce svoje hodnocení snižuji. Ale dělám to nerada.”

bwews:

“..”

Usmevava_Barush:

“..”

Sargo:

“www”

Benny:

“Je škoda, že tohle už nebude dopsáno.Dala bych i vyšší známku, al takhle...za 3”

Nerla:

“...”

Mrmla:

“..”

Adelaine:

“Líbil se mi neotřelý styl i tápání postav. Trochu se bojím, jestli by se mi to časem oboje neokoukalo, ale takhle to bylo akorát. Vášnivost mi ve většině případů připadala úměrná situaci.”

belldandy:

“Tohle je prostě typická A-sisi, řekla bych :). Přiznávám, že na můj vkus by mohly být její příběhy o stupeň vášnivější, ale na druhou stranu je plno lidí, co vám napíšou PWP a nedokážou dodat svým postavám žádnou psychologii. A-sisi právě tuhle stránku zvládá bezvadně. Její postavy většinou dost nešikovně tápou ve svých pocitech, které si musí v prvé řadě sami ujasnit. Což se v tomto případě týká na začátku spíše Pottera, ovšem později mnohem zásadněji Severuse, který v tomto příběhu působí jako postižený Aspergerovým syndromem. Postrádá schopnost orientace v lidských vztazích a pocitech a neví, jak reagovat na jejich projevy. Tak trochu mám u A-sisiných příběhů pocit, že pro ně neexistuje žádný důvod, aby se odehrávaly v HP světě. Zapojení kouzelnických reálií je minimální. Na druhou stranu po všech těch příbězích o magických nucených sňatcích je tohle lehce psychologické líčení docela osvěžující.”

ranchan:

“je to zajímavá povídka...”

Istar Halabába:

“nedočtu, je mi líto Harryho :)”

Nade:

“Mnohoslibující nástup ... No a teď čekám, co bude dál.”

Akkarra:

“Není to špatné. Škoda, že to není dokončené.”

zmije:

“rozečteno”

assez:

“No… špica. Autorka má rozehranou skvělou hru. A v rukávu esa. Už není začátečnice. Umí koketovat jak s tím, co bravurně zvládala na začátku, tak i s tím, co otestovat chtěla. A to je ponuřejší tón povídek a tématu. Člověk po letech strávených čtením takových povídek a přehrabováním se v povídkách dnešních až žasne, že je ještě někdo schopný tenhle pár napsat zajímavě a neotřele. A že do toho umí vložit kus sebe. Gratuluji… a děkuji.”