Draco in darkness

 • Autor: Plumeria
 • Překladatel: Rapidez
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Harry Potter/Draco Malfoy
 • Rating: 13+
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 9
 • Shrnutí: V sedmém ročníku přijde Draco následkem nehody o zrak.
 • Klíčová slova: přátelství, romantika, preslash

Hodnocení čtenářů:

Tereza:

“Milé.”

Makkakonka:

“...”

ygritte:

“Dlouho jsem tuhle povídku odkládala, protože tenhle styl prostě není můj šálek čaje, ale nakonec mě příjemně překvapila.”

Cora:

“Vložit na jednoho z budoucích milenců břímě slepoty bylo možná trochu prvoplánové, ale svůj účel to splnilo rychle a spolehlivě, tak co. Úplně je vidím, jak si navzájem rukama zkoumají výraz ve tváři... Romantika jako sloní noha. Pěkné to bylo.”

Sectumsempra:

“Povidka je fajn, epilog stoji za prd.”

Nel-ly:

“Tuhle povídku jsem vždycky měla ráda, možná i proto, že to byla jedna z prvních, co jsem četla v originále na ff.net a tak se mi vryla do paměti. Hezké, nenásilné a drarry je prostě správně rozkošné za všech okolností.”

Rulie:

“Moc se mi to líbilo .. myslím, že postavy byly autentické a perfektně zapadly do příběhu nebylo to přesládlé a ani kýčovité, rozhodně se k ní ještě vrátím”

Trinyx01:

“...”

shadow:

“Jedna z těch prvních drarry co jsem kdysi četla a jsem jí pořád okouzlená... 5.”

KalamityJane:

“Stejne jako Benny”

bwews:

“pěkné:)”

Benny:

“Měla jsem chuť dát pětku, ale ten future epilog mi to nějak zkazil.Zatím za čtyři.”

Akae21:

“Dostalo mě to.”

Amarelis.Flow:

“:)))”

Lucie:

“Velmi dobrá povídky, postupně se rozvíjející křehký vztah. Spíše preslash než slash, myslím, že to zvládnou přečíst i ti co slash moc nemusí. Kvalitní překlad.”

belldandy:

“Je to moc pěkný příběh a je pěkně napsán. Přečetla jsem ho s chutí. Zápletka byla vcelku originální - trochu motiv hurt/comfort - což skoro nikdy není chyba :). Chvílemi mě to docela bralo, ale ... po pravdě ... podle komentářů jsem doufala ve víc. Doufala jsem, že to bude ta drarry, která mě přesvědčí o tom, že "Draco a Harry patří prostě k sobě" :). Tak, že budu mít okamžitě chuť se vrhnout na další. A to se bohužel nestalo. :( Bohužel to jen naplňuje moji klišé představu o drarry jako o milém čtení o krásných chlapcích, kterému chybí ale něco pořadného navíc ... "WOW", při čemž bych ztratila dech. :) Je to lepší než průměr, ale ta čtyřka pro mě není čistá”

Heredhether:

“Při popisu potíží plynoucích z Malfoyovy slepoty mě jímala beznaděj, při líčení Potterových myšlenkových pochodů jsem měla občas nehoráznou chuť ho kopnout do sedínky, ale jako celek je to bezvadný :) Líbila se mi Malfoyova šmátravá verze "detektoru lži" ;)”

kripolik:

“nádhera :)”

te.ss.sa:

“krásná sladkobolná povídka. ráda se k ní občas vrátím.”

Mrmla:

“.....”

Velká_koule_chaosu:

“Krásná povídka. Myšlenky Draca jsou zde popsány fantasticky a poslední kapitola je dokonalým koncem...”

Marion Daé:

“tu mám moc ráda. poprvé jsem se s ní setkala už před nějakou dobou, ale když tady dnes znova vidím její název, a byť bych se teď měla učit Erbena a Borovského, nedá mi to a jdu si ji znova přečíst..stojí za to)”

Victoria:

“.”

mariaa:

“Povedený slash, určitě se k němu vrátím.”

sigam:

“Včera jsem to dočetla a můžu říct, že jsem nadšená. V poslední době je těžké najít nějaký pěkný kvalitní H/D slash, ale v této povídce se mi ho dostalo.”

beruska:

“...”

Cvrcinka:

“nádherné.. originální nápad, velmi milé zpracování..”

Nade:

“Pěkný příběh a Draco je prostě dokonalý.”

Ivet:

“Děj patří mezi originálnější, děj se odvíjí postupně a slepota je popsána opravdu podrobně a přesto chápavě. Také si vážím pociťových chvilek, které jsou velmi dobře napsány. Těším se na dopřeložení, určitě to umocní zážitek z povídky.”

Akkarra:

“Tak tohle mě naprosto odzbrojilo. Draco je tady prostě úžasný. A ten popis slepoty je opravdu špičkový. Moc se mi to líbilo. :)”

zmije:

“Pěkná povídka. V češtině zatím 6 kapitol, originál je dokončený.”