Harryho nový domov

 • Autor: kbinnz
 • Překladatel: Dobby
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: SJ
 • Postavy: Harry Potter, Severus Snape
 • Rating: T
 • Slash: ne
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 64
 • Shrnutí: Toto je pokračovanie "Harryho prvého trestu" (Harry´s First Detention) a odvoláva sa na udalosti v tomto príbehu. Ak ste to nečítali, tento príbeh vám nemôže veľmi dávať zmysel... Ak ste tento príbeh čítali, potom toto pokračovanie hovorí príbeh o tom, ako Snape splnil úlohy, ktoré mu pridelil Dumbledore. Tento príbeh pokračuje len niekoľko dní po "Harryho prvom treste". Dúfam, že sa z toho tešíte! Originál poviedky nájdete na: http://www.fanfiction.net/s/4437151/1/Harrys_New_Home
 • Klíčová slova: severitus, Severus Snape opatrovník Harryho Pottera

Hodnocení čtenářů:

Flouen:
“...”
Rulie:
“Možná to má vážné chyby, ale já MILUJU Snapa, který se snaží hrát ďábelského zlého netopýra, ačkoliv Harryho chránil až s Mrzimorskou oddaností :D... a jak se ujišťuje, že má hrůzostrašnou auru :D :D bavila jsem se od začátku do konce ...”
Nerla:
“...”
Tintinka:
“No, nějaké vyhrady by byly, souhlasím, že některé věci jsou trochu přehnané nebo nedomyšlené - ale celkově mi povídka velmi líbila a taky z jisté nostalgie - za 5.”
belldandy:
“Napřed pozitiva: Mám ráda tu scénu, ve které Sirius, Arthur a Lucius Malfoy společnými silami odstraní Popletala. A přišlo mi docela zajímavé jak je toto AU vlastně věrné originálu. Je to svým způsobem takové bezbolestné řešení problémů, jež měl Harry v kánonu. Jak by to vše mohlo proběhnout, aby se to nikoho moc nedotklo. - Což je zároveň ten problém, proč si zamilovat příběh, kde nikoho nic moc nebolí a vše se celkem snadno vyřeší ... Ale hlavní problém téhle povídky je Harry a obecně děti. Já si možná prostě neumím zamilovat FF, kde je Harry malý. Mám stálé rozpaky v FF z vykreslováním dětí. Málokdo umí popsat, jak dítě myslí, aby to nebylo prostě jen roztomile infantilní. Vlastně poctivě v tomto směru existují i víc odstaršující případy než tahle fikce, jenže já si vždy představovala, že Harry se chová na svůj věk jako starší a ne naopak jako tady. A Harry je tu příliš důležitou postavou, aby se to dalo snadno přehlédnout. / Asi nejsem cílová skupina. Poctivě se neumím vžít do člověka, který si tohle užívá, i když evidentně se takový najdou. Já děti doma mám a nepříjdou mi roztomilé :), ne takovým způsobem...”
Aha_Lucia:
“kontrast medzi myslením Harryho a Severusa na pozadí otázky Harryho výchovy. Harryho až príliš detské myslenie, čo sa podobá skôr na 6 ročného a nie 11, sa mi čítalo naozaj ťažko a len moja tvrdohlavosť v otázke rozčítanej knihy ma prinútila to dočítať.”
finde:
“skvělá povídka na téma Severus opatrovník Harryho, nepostrádá napětí a humor”
Mandragora:
“xxx”
zmije:
“Malý Harry považuje Severuse za naprosto dokonalého a Severus sám sebe urputně přesvědčuje, že mu na tom příšerném děcku ani za mák nezáleží.”
Colleen:
“Na internetu je spousta povídek, kde ústředním tématem je, že Snape se stane opatrovníkem/adoptuje/je otcem Harryho. Tahle patří mezi moje nejoblíbenější.”
Jacomo:
“Právě to čtu - zatím tu část, co je přeložená do češtiny - a musím se přiznat, že jsem nadšená. Je to AU prvního ročníku (možná i víc, netuším, kam to spěje v dalších AJ kapitolách), s mrzutým a nerudným Severusem, který přece nemůže být milý na toho strašného fracka Harryho a drží ho kolem ramen pochopitelně jen proto, aby neupadl... :-) Harry sám mi dokonce připadá o trošku víc realističtější než v knížce - ve světle toho, čím coby dítě prošel. Místy to chytá za srdíčko, místy za bránici a, i když místy je to přece jen trochu přitažené za vlasy, je to krásný příběh.”
Dobby:
“Po prečítaní jednorázovky Harryho prvý trest som bola nadšená. O to viac ma potešilo, keď som zistila, že táto poviedka má pokračovanie. Netrvalo dlho a spustila som preklad tejto poviedky, na ktorej sa podieľam spoločne s Biggi. Poviedka je opäť popretkávaná vtipnými úvahami profesora elixírov a Harryho detskou naivitou :-)”