Dohodnutý sňatek

 • Autor: Vanityfair
 • Překladatel: missbee
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Severus Snape/Hermiona Granger
 • Rating: 15+
 • Slash: ne
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 22
 • Shrnutí: Ministerstvo kouzel uvedlo v platnost zákon, který nařizuje, aby si kouzelníci/čarodějky z mudlovských rodin vzali/y čarodějku/kouzelníka z čisté krve a naopak. Pokud chce zůstat v kouzelnickém světě, musí si Hermiona někoho vzít. Děj povídky se odehrává po tom, co Hermiona, Ron i Harry ukončili studium v Bradavicích. Válka stále trvá. Tato povídka byla přeložena z anglického originálu An Arranged Marriage se souhlasem autorky vanityfair. Translated with permission. Originál povídky najdete na: http://www.fanfiction.net/s/2132643/1/An_Arranged_Marriage
 • Klíčová slova: snamione

Hodnocení čtenářů:

jajafilm:

“Další z mnoha povídek na téma dohodnutého sňatku. Zajímavé je to, že Snape to tady alespoň do půlky hraje na obě strany.”

Katekyo:

“...”

Lucie:

“Dalo se to přečíst, ale sloh nic moc a příběhově takové uspěchané.”

mayla:

“...”

Tintinka:

“Líbilo, docela hodně...”

Mrmla:

“...”

kripolik:

“nádherná povídka :)”

Nerla:

“Jóó, jiskry touhy v očích, to je celý Snape. Naopak uhánění skrze chodby krátce po několikanásobném mučení kletbou cruciatus, to je celý XY. A Voldemort uprostřed bitvy mluví zastřeným šepotem a všichni ho dobře slyší. A ta důmyslnost posledního kouzla! A ano, nesmíme zapomenout na frustraci ze ztráty pamlsku, že neuhádnete, kdo tohle pociťuje? Jakože nechápejte mě špatně, já mám Vanityfair ráda a na cukru v jejích povídkách si skoro vždycky pochutnám, ale tady už to bylo moc - a na úkor věrohodnosti, atmosféry a všech podobných atributů, které od povídek požaduji.”

nancy:

“"..."”

Chavelierka:

“Začátek povídky mě doslova nadchnul. Málo kdo dokáže oba hrdiny napsat takové jaké si je představuji a ještě těší je pak je dát dohromady :D Oboje autorka bravůrně zvládla, ale konec mi trochu pokulhává. Na mě asi až moc cukru a hlavně šílený obrat obou hrdinů v tokající hrdličky mi prostě neseděl.”

Fleur Tera:

“...”

Slythoryn:

“I když je to zavedené klišé, musím se k tomu vracet. Vanityfair je prostě vanityfair :)”

GwenLoguir:

“úžasné..„Je to starý blázen, většině toho, co říká, bys neměla věnovat pozornost.“ „Oznámím mu, cos o něm povídal,“ děsila ho hravě. „Prosím, učiň tak. Připomínám mu to každý týden, ale neuškodí, když to od tebe uslyší také,“ uculoval se.”

Nel-ly:

“V dnešní době už je "originalita" dost relativní pojem, ale i povídky založené na něčem, jako je dohodnutý sňatek na pár HG/SS můžou zaujmout a pobavit. A vanityfair je skvělá autorka (a výborně se čte v angličtině - nejlepší procvičování pro ty z nás, kteří už ve škole angličtinu nemají tak často).”

beruska:

“Moc pekne, manzelsky zakon je u pary ss/hg velmi oblibeny.”

Neferet:

“Skvělá povídka, skutečně.”

Nade:

“Super! Ti dva jsou vyvážený pár a láska byla od začátku na spadnutí. Bavilo mně, jak Hermiona hned zpočátku odpálkovala Snapovo zastrašování.”

zuzka:

“úplně s tebou ZJTrade souhlasím. povídka je to skvělá, nádherně překládaná!”

ZJTrane:

“Veľmi pekné aj s presladeným epilógom. K tomuto sa určite vrátim znova.”