Brko

 • Autor: crazylizzie
 • Překladatel: Jimmi
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: SJ
 • Postavy: Draco Malfoy / Hermiona Grangerová, Severus Snape, Harry Potter. Lucius Malfoy
 • Rating: M
 • Slash: ne
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 43
 • Shrnutí: Hermiona Grangerová a Draco Malfoy se před závěrečnou bitvou rozhodnou svázat se určitým kouzlem, aby umožnili Harrymu porazit Voldemorta. Harry zvítězí a po 10 letech se začne odvíjet náš příběh - nic totiž není tak jednoznačné, jak se původně mohlo zdát a vynořila se spousta otázek...
 • Klíčová slova: dramione

Hodnocení čtenářů:

Tiany:

“...”

kattyV:

“***”

Lucie:

“Romantický, hořkosladký příběh. Napsaný zvláštním jakoby filmovým stylem. Nabitý emocemi. Zpočátku mi ten styl psaní úplně nesedl, těžko se četl, ale pak jsem si po několika kapitolách zvykla a byla odměněna báječným čtenářským zážitkem. Kousky skládačky do sebe postupně zapadly... Rozhodně stojí za přečtení, jen to asi nejde zhltnout na jeden zátah, chce to čas a pauzy. Skvělý překlad.”

patolozka:

“Pro mě naprosto strhující povídka, ne svým dějem, ale pocity, tím, co bylo za tím vším skryté, a když jsem konečně začala mít přehled o tom, co se skutečně stalo, nastal posun, který se pak utvořil v nádherný závěr. Nazvala bych to příběhem o čtyřech postavách - Hermiona a Draco, Severus, Potter. Člověk si na tento příběh musí najít čas, trpělivost, trochu popřemýšlet, dát si pauzu, ale stojí to za to. A překlad, ten byl úžasný!”

niktoska:

“nejak ma nechytil štýl písania. Námet bol zaujímavý, ale aj tak som to po 3 kapitolách vzdala”

margotka:

“celkem fajn”

Kate Mathews:

“...”

Akkarra:

“Ne, bohužel. Stejně jako kdysi u Broken - nechytlo mě to, nudí mě to, nic to ve mě nevyvolává. Přečetla jsem 10 kapitol a nic. Jediné, co jsem si byla schopná zapamatovat je, že Grangerová má vlasy, co jí nedrží za ušima... Tohle je něco jako Jirásek - některým se jeho romány líbí, ale já jsem nikdy nedokázala dočíst ani jedinou kapitolu...”

Slythoryn:

“Absolutně dokonalá povídka! Nebyloto žádný hrrr do děje, ale pěkně pozvolna, přirozeně. Smekám”

Peregrin:

“...”

Caira:

“...”

beruska:

“Povidka nabita emocemi, skvely preklad”

Crystal:

“Nějak mě to nechytlo, takže jsem to asi po sedmi kapitolách vzdala.”

ZJTrane:

“Príbeh nádherný bolestný, napísaný akoby plynul, pri jeho čítaní som cítila ako prúdi, ako ma pohlcuje a celý čas som mala zatajený dych. Na konci som si všimla, že už môžem dýchať a prekvapilo ma, že som sa ocitla v realite života. A určite sa k nemu vrátim.”

Aha_Lucia:

“zaujímavo spracovaná myšlienka, ktorej čítanie bolo miestami až ťažké v dôsledku návalu emócií. na koniec som si uľahčene vydýchla a musela som sa usmievať nad záverom poviedky.”

kometa:

“Fantastická povídka psaná hodně neobvyklým stylem. Skvěle vystavěná zápletka, výborná charakteristika postav, napětí až do poslední chvíle. A k tomu všemu skvělý překlad :-)”