In whisky veritas

  • Autor: Styx
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Severus Snape/Lucius Malfoy
  • Rating: 18+
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 6
  • Shrnutí: Jak to vlastně bylo s jejich přátelstvím? Zkušený Lucius zasvěcuje svého mladého přítele Severuse do umění milovat a tato investice se mu do budoucna rozhodně vyplatí. Severus mu bude stát po boku nejen jako jeho přítel a Smrtijed, ale bude mu stát i v jeho posteli. Ze staré známosti ho Lucius představí svému přímému nadřízenému, lordu Voldemortovi a zařídí mu u něj pracovní poměr na dobu neurčitou
  • Klíčová slova:

Hodnocení čtenářů:

Haluzka:
“TBE”
l.enik.c:
“Krásně vyvíjející se vztah, který sledujeme v řádu několika let. Líbí se mi, že Lucius je tu v závěru ten citlivější, resp. citovější. Jejich soukromý obřad byl nádherný. Dobře vyvážený děj, se sexuálními scénami, jen mě iritovaly některá přídavná jména, která se v těchto scénách často opakovala. Dokonce i BDSM s Voldemortem byla opravdu žhavá. Jediné, co jsem nepochopila a co mi nesedělo, bylo rodinné uspořádání u Malfoyů. To jako byli Lucius s Narcisou svoji, žili ve stejném domě, ale Lucius vesele sdílel každou noc se Severusem? A ještě jsem vyrozuměla, že minimálně prapůvodně bydleli u jeho otce? No nějaké zvláštní, přesto pro mě jedinečné. Má to atmosféru, člověk opravdu prožívá všechny emoce spolu s hrdiny, ať ty kladné či záporné, psychologie postav zvládnutá skvěle. Krásně zasazena postava Reguluse Blacka.”
DenDella:
“Tento příběh je mi hodně sympatický a ráda se k němu vracím. Až na pár časových odchylek to dává smysl, takže nevidím důvod tomu nevěřit. A to jsem myslela, že tomuto páru nepřijdu na chuť. Za mě jedna z nejlepších povídek na toto téma.”
ygritte:
“Výborná záležitost”
jesssnape:
“...”
willow:
“***** spolu s VP nejlepší povídka SS/LM co jsem četla”
Mariella:
“Pamatuji si, že právě tato povídka mě přivedla k páru Severus/Lucius. a stále je skvělá, stále se k ní ráda vracím. Pravda, někomu může připadat až moc o sexu, ale to už k tomu nějak patří (navíc to není podáno nereálnou verzí, že si ho Lucius vezme hned... to víte, Severus je neuvěřitelně roztomilý). A Styx je skvělá autorka, což jen dokazuje pokračování - Vyvrženci pekla.”
Su Šenka:
“Co lepšího se dá u nás v Čechách najít na pár SS/LM než IWV a následující VP? Jestli jsem si kvůli něčemu zamilovala pár Lucius/Severus (a jistou dobu jsem se ho opravdu nemohla nabažit), pak to bylo právě díky téhle sérii. Pravda, sice je povídka postavená hlavně na sexu a pak se tu najde trochu těch citů, jenže je to celé tak naprosto báječné a dokonale to všechno koresponduje s mojí představou o tomhle páru :). Takže prostě nejde jinak, než to milovat :). Lucius je tu tak perfektní, ukázkově aristokratický, dominantně sumbmisivní (sice nevím, jak je to autorka dokázala, ale je to tak) a jako stvořený pro Severuse... Prostě pravý Malfoy. A Severus... už v povídce to několikrát zaznělo - jednoduše ďábel (a tak ho taky všichni milujeme). Ano, rozhodně se k tomu ještě vrátím. Rozhodně něco mezi 4-5, ale 4 dávám, protože VP jsou ještě o kapánek lepší. Tohle beru jako takový rozjezd pro to, co má následovat :)”
Ostravanka:
“q”
Zástupkyňa:
“.”
Adelaine:
“Uvítala bych trochu delší vývin všeho, nicméně jedno z těch povedených děl. 4/5”
belldandy:
“Aha ... Tak takhle se má ten snucius psát. :) Fikce začíná oblíbeným/neoblíbeným slashovým konfliktem - nechci, nechci, chci ... Spolu se Severusem i mě Lucius střídavě odpuzoval i vzrušoval. A tato dichotomie mi přišla naprosto případná. Protože jaké jiné pocity by vlastně měl Lucius Malfoy vzbuzovat? Naopak mě mrzelo, když byl tento konflikt rychle překonán a překlopil se pouze k druhé straně. Klidně mohl Lucius zůstat nečitelně obojetný ještě nějakou tu chvíli. Bylo tu vůbec něco, co se mi nelíbilo? Mám slabost pro příběhy dodržující jednotu prostoru a času. Připadá mi, že mají výraznější, protože jednotnou, atmosféru. Vzhledem k tomu, že se větší část fikce odehrává během jedné návštěvy na Malfoy Manor, uvítala bych, kdyby byl úvod podán v retrospektivě, aby se příběh nerozpadal na dvě části. Nicméně to je spíše jen taková má osobní libůstka než nějaká výtka. Jsem zatracené hodně spokojená. :)”
sandymathews:
“...”
Fleur Tera:
“absolútne presvedčivý vývin udalostí... verila som autorke každé slovo”
Nerla:
“...”
Mrmla:
“...”
kami:
“Táto poviedka ma nesmierne ovplyvnila. Či už vo výbere najobľúbenejšieho páru alebo v spracovaní ich vzťahu. Je to niečo k čomu sa pravidelne vraciam.”
Victoria:
“Kdysi jsem jí četla a pak marně hledala. Konečně jsem jí našla. Většinou páry se SS nemusím, ale tahle povìdka mi zvláštním způsobem utkvěla v hlavě”
Kate Mathews:
“...”
Akkarra:
“Zase jednou nevím, co říct. Fascinovala mě tady ta Luciusova něžnější stránka, která patřila jen Severusovi. A ten sex..... :)”
Neferet:
“Naprosto skvělá povídka :)”
ZJTrane:
“Styx - najlepšia spisovateľka slashu. Jej príbehy vtiahnu čitateľa do deja a ja už nemám šancu vytrhnúť sa z príbehu Severusa a Luciusa. Ďakujem Styx za to, že si ich stvorila. Kvôli tejto poviedke (a ešte viac kvôli jej pokračovaniu Vyvrženci pekla) som začala čítať aj slash.”