Hledání jezera

  • Autor: Aveva
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Gryffindor, Godric, Hufflepuf, Helga, Rawenclaw, Rowena, Slytherin, Salazar
  • Rating:
  • Slash: ne
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 40
  • Shrnutí: Hrdinek z rodu mary sue není nikdy dost. Tahle je moje první a milovaná (a možná i tak trochu netypická). Ale jak mi prozradila jedna světaznalá sova: Kdo nikdy nenapsal svou mary sue, ten není autor :o) Tak tedy: Toto mé sueovské alter ego se jmenuje Helga, pochází z Mrzimoru a Bradavice by bez ní nepřežily ani první měsíc. Už si vzpomínáte? A abyste se na konci náhodou nedivili, tak bych ráda varovala, že můj výklad minulosti se lehce liší od všeobecně předpokládané historie Bradavických čtyř. A navíc, ó ta hrůza, je psán v osobě první. A pro úplnost musím poznamenat, že celá tahle povídka se kdysi zrodila z osmi slov, která zněla: „a krásná Helga z údolí, kde stojí Mrzimor“ a z nesmírné touhy něco napsat. Byla však dokončena už v roce 2004, nechť tedy laskavý čtenář promine jistou nesrovnalost s fakty uvedenými v HP 6 a HP 7.
  • Klíčová slova:

Hodnocení čtenářů:

Ostravanka:

“q”

palanda:

“nejhorsi to nebylo”

Fleur Tera:

“nedokážem to dočítať”

Nerla:

“...”

Mrmla:

“ccc”

Babu:

“Taková jemná kráska, vyčnívající z fan fiction. Čtyři pouze proto, že jsem si představovala mnohé věci jinak a neuměla jsem plně přijmout. Tak jako tak, doporučuji přečíst, stojí za to.”

Onnyinka:

“Bradavice už pro mě nikdy nevzniknou jinak”

Victoria:

“...”

Anne:

“Vypadá to celmi zajímavě”

Aha_Lucia:

“rada by som si to prečítala, ale kuriózne mi nejdú načítať žiadne poviedky z potterpovidky.cz :(”

nadin:

“Po prečítaní tejto poviedky si príbeh zakladateľov ani neviem predstaviť inak. Uveriteľné situácie, ktoré si autorka skvele vymyslela, prepletené s detailami s Rowlingovej originálu. Mary Sue? Pri čítaní mi to tak vôbec neprišlo, každý príbeh predsa musí mať svojho hrdinu. Skvelá poviedka! ”

Danae:

“Pro mě bezkonkurenčně nejlepší romantická HPff českých vod. Objevila jsem ji pozdě, ale přece :)”

elmoon:

“moc sa mi to páčilo, neuveritelne krásne, som sa v priebehu smiala aj som nad tým rozmýšľala, na konci to bolo neuveriteľne smutné, doporučujem všetkým ktorí majú radi zakladateľov”

Julie:

“Povídka po jejímž přečtení už nic v HP nebylo stejné jako předtím. Romantika, napětí a trochu jiný pohled na historii založení Bradavic. 4 dávám pouze prooto, že Ave umí psát i líp:-)”

kometa:

“Nejkrásnější a nejsilnější příběh z období Zakladatelů. Měl by si ho snad přečíst každý, než se vůbec do Harryho Pottera pustí ;-) Výborně napsané, silně návykové - číst přestanete až v okamžiku, kdy vám vypoví službu oči nebo počítač.”

Jacomo:

“Pro mne VELMI srdeční záležitost. Ač se sama autorka v úvodu hrdě hlásí k "marysueovskému" alteregu, nic záporného z této kategorie v povídce nenajdete. Je to nádherný příběh o stvoření Bradavic, kanonicky svázaný s 1. až 5. dílem HP. Osobně ho doporučuju za povinnou četbu pro všechny potteromaniaky, protože je v něm vysvětlena spousta tajemství, která JKR jen naznačila. Helga je zde navíc nádherně živou postavou, bytostí, která vystoupila ze stránek Bradavických dějin a vypráví nám svůj příběh plný zoufalé touhy nejen po jezeře.”

ZJTrane:

“Najkrajšia, najdojímavejšia, najzaujímavejšia, najpútavejšia poviedka akú som kedy čítala zo sveta Fanfiction. Ďakujem Aveva”