Náhražka

  • Autor: Julie
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Snape/Lupin
  • Rating: Teen And Up Audiences
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 1
  • Shrnutí: Je to praktické. Realistické. Rozumné. Pohodlné. Pragmatické. Oboustranně výhodné. Stabilní.
  • Klíčová slova: po válce

Hodnocení čtenářů:

l.enik.c:
“Nevím proč ty negativní komentáře a zklamané reakce. Podle mě je toto snad nejvěryhodnější Snape ve fakticky romantické povídce. Navenek sebevědomý, nepropustný, nikdy ničím zaskočený, necitlivý, ale uvnitř nejistý člověk toužící po troše toho štěstí jen pro sebe, i když to nikdy nepřizná a to vlastně ani sám sobě. A takto se může cítit i muž. Bohužel znám ze svého okolí pár takových lidí. Forma textu náhodou zajímavá a originální, občas sama se sebou takové dialogy taky vedu a to dokonce nahlas :-D”
lia:
“v nouzi je člověk vynalézaví”
Salome:
“K této povídce mě přilákalo protichůdné hodnocení - a nejsem z toho ani nadšená, ani znechucená. Oceňuji dobře vylíčené ženské pocity, jen mi vadí, že je autorka dala do hlavy muži, navíc Snapeovi. Ale jinak dobrý, víc se mi to rozebírat nechce, za to pět minut čtení bez dopadu nestojí.”
Danae:
“Kurnik, ta se povedla. Severusi, ty blbče, takhle bys mohl dopadnout, mít trochu kliku.”
Benny:
“Asi po přečtení poloviny povídky jsem zjistila, že jsem jí už četla před rokem.A dojmy?Vlastně je to nezajimavé a zapomenutelné.Sloh drásal moje oči, a Severus vykreslený jako jedinec s nulovým sebevědomím.V těhle citových omáčkách nerada plavu.”
Sargo:
“Má to své kouzlo a velmi oceňuji, že navzdory nedějovému obsahu se to celé povedlo správně uzavřít. :-)”
kami:
“Pre mňa uveriteľné.”
René.K.:
“Pro mě rozhodně dobrá povídka, i když nijak zvlášť dechberoucí či pamětihodná. 3 - 4*”
SinamLlumi:
“Obzvláště nehezký případ nejpokleslejšího literárního stylu. Palec dolů a ruce pryč. Zním hnusně? Možná ano. Jsem už taková. (PS: Tohle bych mohla dělat celý den.) Štve vás to? Dělá mi dobře štvát lidi. Totiž, mojí sebestřednosti. Totiž, obsedantně-kompulzivní touze po pozornosti - slova mého psychiatra. No jo, mám psychiatra. A teď si myslíte: další taková hysterka. Jenže zdání klame. V mém případě dvojnásob. (PPS: Vidíte? ;D) Nevím, co bych na takhle "napsané" "povídce" měla chválit. Netušíte, jak mě svrběla ruka dát jen jeden bod. Možná to ještě udělám, páč absolutně nevím, za co by si tohle blbě napsané nic o ničem v hlavní roli s neskutečně protivnou labilní puberťačkou zasloužilo 2. Někdy bych si ráda poslechla, co má jako být na té zdejší "psychologii postav" kanonického. :) S.L.”
Mrmla:
“...”
Sectumsempra:
“tahle povidka je jednoznacne na pet... nejenom proto, ze u nekterych povidek mate pocit, ze vam nekdo vidi do hlavy (...a zcela sobecky si myslite, ze nektere pocity jsou originalni, jen vase...)”
Arengil:
“Jedna z nejlepších s mým oblíbeným pairingem. Co si víc přát?”
mariaa:
“.”
Akkarra:
“Smutné, ale přesto svým způsobem úsměvné. Jedna z mála povídek, u které naprosto věřím, že by se to takhle klidně mohlo stát.”
Rebelka:
“Ano, jestli má mít Snape někdy s někým něco, tak přesně tohle.”
D.J. Orlovský:
“Vždycky jsem říkal, že kánonický Lupin je dost velký blbec na to, aby s kánonickým Snapem vydržel. A tady je prvotřídní důkaz.”
Vrána:
“Nedlouhý odraz Severovy mysli v zrcadle jeho trochu hořké ironie. Melancholické. Kanonické. Působivé. A tak nějak ..skrytě pozitivní.”
bedrníka:
“Moc dobrá povídka. Snape jako z knížky (a Lupin koneckonců taky).”